לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

קייאקי מעיין הגושרים

קייקי מעיין הגושרים ,חוויה משפחתית בלתי נשכחת כל כולה שייט קייאקים מהנה במיוחד בתוך נחל שניר (החצבאני) נחל נקי עם זרימות יפהפיות.ההתחלה היא מתוך מגלשת מים, שתוריד אתכם היישר לתוך מי החצבאני.
משך השייט הכולל 5 ק"מ כשעה וחצי. במהלך השייט עוברים בנקודות יפהפיות על נחל שניר למשל : "חוף קולומביה" – קטע בחצבאני המזכיר חוף ים מים רדודים וזרימה שאינה חזקה מדי.

הסירות בגושרים גדולות ומרווחות הם מציידים אתכם במשוטי חתירה וחליפות הצלה לכולם. כל מהלך השייט יש שני חותרים אחד מלפנים ואחד מאחור, מומלץ שתבחרו במשפחתכם 2 נציגים חסונים בעלי יכולת חתירה.

במהלך השייט נתקלים לעיתים בגדות הנחל יש צמחייה חלקה קוצנית לכן אם אתם רואים שאתם מגיע נסחפים עם הסירה לאחת מגדות הנחל פשוט הורידו ראש. בסה"כ מדובר על חוויה מאוד מהנה של טבע ירוק עם מים זכים בצבע ירוק בקבוק , הכל נקי , טבעי , אמיתי , חי ותוסס אווריה נורא מרגיעה. ברקע נשמע ציוץ הציפורים.

נחל שניר הינו נחל מאוד מתגמל ולדעתי אחד היפים מבין שלושת מקורות הירדן, בייחוד בשייט קייאקים זה של מעיין הגושרים, מים ניתזים עליכם ובמהלך השייט יש גם מפל קטן נחמד אותו תעברו בחדווה וכיף.

שייט בחצבאני - קייאקי הגושרים

עוצמת זרימת המים בשניר משתנה בהתאם לעונות השנה , למשל בחורף "הרפיד" (מדד למהירות זרימת המים בתחום הרפטינג) הוא גבוה הרבה יותר מבקיץ. כמו כן עוצמת הזרימה במהלך שייט הקייאקים משתנה בכל מקטע של הנחל ישנם מקטעים צרים יותר שהזרימה יותר חזקה ממקטעים אחרים.

קיימים 2 מסלולים אפשריים לשייט קייאקים במעיין הגושרים :

  1. המסלול המשפחתי ( זה שתואר לעיל) הוא בעל אופי רגוע יותר ומתאים למשפחות.
  2. המסלול האתגרי – סוער יותר מן המשפחתי ומתאים לילדים מגיל 10 ומעלה בלבד. נמשך כ 6 ק"מ כשעתיים.
תחילת שייט קייקי הגושרים

פרטים טכניים

שעות הפעילות של קייאקי מעיין הגושרים :

התחלה 9:00 בבוקר עד כ – 15:30 מדי יום. יש הסעה ממעיין ברוך לנקודת ירידה לנחל שניר ליד קיבוץ הגושרים.מסיימים את השייט בנקודה  ליד כפר בלום גם על החצבאני. משם חוזרים עם אוטובוס לנקודה ממנה נסעתם מעיין הגושרים – מעיין ברוך.

טלפון : 077-9969248

או הזמנות באתר : לחצו על קישור זה

איך מגיעים

בוויז : "קייקי מעיין הגושרים". המקום נמצא לא הרחק מגן הצפון , בצומת של מעיין ברוך. ליד כפר הנופש והקמפינג מעיין ברוך.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן