לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

צלילת היכרות במועדון צלילה באילת

רוצים לחקור את העולם התת ימי. ולדעת מה קורה במעמקים בצורה קלה פשוטה ?בואו ותצללו לבד או ביחד לעולם מעניין מסקרן ומיוחד. בצלילת בכורה שאינה דורשת מכם שום ניסיון קודם בצלילה.
צלילת היכרות, דרך ייחודית לטייל. ההולכת וצוברת תאוצה לאחרונה,.כיום יכול כל אדם מגיל 8 ומעלה (בעל בריאות תקינה) לעשות צלילת היכרות, ובכך להכיר לחקור ולצפות בעולם מרהיב מיוחד ועשיר בצמחים ובעלי חיים בשלל צבעים במעמקי הים.

קצת רקע על עולם החי השוכן באוקיינוסים ובימים, ראשית החיים של כל יצור ימי היא בקבוצת אורגניזם הנקראת פלנקטון, הפלנקטון נע בעזרת זרמי המים ברחבי האוקיינוסים, וזקוק לאור על-מנת להתפתח ולגדול לכדי ייצור ימי כמו : סרטנים, תולעי ים, דגים, דיונונים, חסילונים ועוד.

כמו כן מתוך הפלנקטון גדלים, בעקבות תהליכי פוטוסינתזה, המתרחשים במים, מעין צמחי ים, אך ללא שורשים כגון: שושנות ים, אצות ים וכדומה. מפרץ אילת, השוכן בים סוף, משמש גן עדן לצוללים זאת בגלל שונית האלמוגים השוכנת בקרביו של ים-סוף, הנחשבת לאחת היפות בעולם.

צלילה בין אלמוגים באילת

הסיבה שהאלמוגים ובעלי החיים המרשימים משגשגים ומתפתחים בצורה מופלאה, טמונה בכך שים סוף הנו סגור ומבודד מהאוקיינוס ההודי, עובדה זו מאפשרת תנאים אקלימיים ייחודיים אופטימליים עבורם.

לגופו של עניין, על מנת לחוות את חווית הצלילה הראשונה שלכם ניתן לפנות כמעט לכל מועדון צלילה באילת, לקבל תדריך קצר, על עקרונות הנשימה והנשיפה מתחת למים, על איך לשחרר לחצים באוזניים ועוד פרטים על השהייה בעולם הקסום מתחת למים. לאחר מכן תקבלו ציוד מלא : חליפת צלילה ,בלון גז עם חמצן, מסיכת צלילה, סנפירים הכל מותאם לפי מידה כמובן.

ואז, בליווי מלא וצמוד של מדריך צלילה, יוצאים לצלילה, חלק מהמועדונים נמצאים ממש בחוף הים ואז אין צורך בהליכה או נסיעה לנקודת היציאה לצלילה. ובחלק יש צורך בנסיעה או הליכה עם הבלון, מה שפחות סימפטי כי זה קצת כבד.
בעת הכניסה למים מוודאים שהמסיכה אטומה למים, מסתגלים לנשימה מתחת למים ע"י כניסה הדרגתית אל מתחת למים.

המדריך במשך כל הצלילה מחזיק אתכם ביד ומוביל אתכם ליעד המושלם שוניות אלמוגים מלאות דגים בשלל צבעים ובעלי חיים נדירים כגון דגי תוכי ענקיים, צלופחי ים ואחרים ששוחים ממש לצידכם ומלווים אתכם במסע המופלא מתחת למים. מאחר שלא ניתן לדבר מתחת למים צורת התקשורת היא באמצעות סימנים או לחיצות ביד וע"י כך מכוון המדריך את תשומת לבכם לנעשה במעמקים ועל פעולות טכניות שנדרש לעשות מדי פעם מתחת למים כגון: שחרור לחץ באוזניים, וויסות לחצים בחליפה.

לסיכום מדובר בחוויה מדהימה ומופלאה המזכירה מסע בחלל, תחושת ריחוף במים, שקט לחלוטין, והרבה מאוד מה לראות.
אם חשבתם שטיולים בדרום זה רק ציה, מדבר ויובש אז הנה הוכחה שלא כך הם פני הדברים בייחוד שמגיעים לאילת בירת התיירות של הדרום.

קצת פרטים טכניים: מחיר צלילת היכרות לבודד מתחיל ב- 200 ש"ח ונגמר ב-400 ש"ח זה תלוי באתר הצלילה, במוניטין של המועדון .צלילה באתר המערות, עשיר יותר באלמוגים ודגים עשויה לעלות כ-350 ש"ח לעומת זאת צלילה בשונית תמר, הקרובה לחוף האלמוגים, וקצת פחות עשירה באלמוגים ודגים עולה כ-200 ש"ח. בנוסף ניתן להוסיף כ-150 ש"ח ולהצטלם מתחת לפני הים.

מניסיון אישי יכול להמליץ על מועדון דיפ סיאם, שם עשינו את צלילת הבכורה שלנו ראוי לציון לשבח: רמת הסובלנות, האדיבות והיחס האישי והמקצועי שקיבלנו מצוות המדריכים, צח ואורית.
תאריך ביקור:24/08/2017

מה בסביבה :

ריף הדולפינים  באילת; אטרקציות באילת  ; הגן הבוטני באילת ; בתי מלון אילת ;שמורת האלמוגים

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן