לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

פארק חמשת החושים

פארק חמשת החושים החדש שנפתח ממש לאחרונה בגני יהושוע תל אביב הינו פארק ייחודי המותאם לבעלי מגבלויות שלצידו נפתח פארק נוסף הנקרא פארק החוויות. יחד הם משלימים זה את זה. מדובר בפארקים חדשניים.

פארק החושים הותאם במלואו לבעלי צרכים מיוחדים ומגבלויות. הפארק למעשה" עובד" דרך החושים ולכן הוא מתאים במיוחד לאוכולוסייה זו. למשל יש  בו גן מוזיקלי הכולל : קסילופון עם מלא צלילים סדרת תופים לתיפוף כל כולם להפקת צלילים באופן עצמאי . או קיר מישוש הכולל חומרים בעלי מרקמים שונים למגע.

בנוסף ישנם מתקנים אשר עובדים על ריח למשל : ערוגת ריח המותאמת לנכים.

עוד בפארק נדנדת קפיצים שניתן לעלות עליה עם כיסא גלגלים. מתקנים שעשויים מעץ ,בניגוד לפארקים רגילים שהמתקנים עשויים מפלסטיק. פה שולב שימוש נרחב בעץ כחומר גלם בעל מרקם מיוחד מה שתורם לתחושת המגע ביתר שאת.

מסלולי אופניים ברחבי הפארק

הפארק כולל גם מסלולים שונים לרכיבה על אופניים

אחד הוא מסלול החושים – הכולל תחנות עם מתקנים לגירוי כל חמשת החושים. חוש השמיעה, חוש המגע, חוש הריח, חוש הראיה. ולכם ההורים יש נקודה למרגוע ומנוחה. שימו לב חשוב לנסוע רק בכיוון התנועה וכן להקפיד לא לנסוע בכלי תחבורה ממונע. רק באופניים. הקפידו על נסיעה איטית בשבילים וחיבשו קסדה.

מסלול נוסף הוא המסלול האתגרי – זהו מסלול רכיבה אתגרי לאופניים לרוכבים /ות מנוסים/ת הכולל וריאציות אתגריות כגון :סיבובים ,גשרים וקפיצות.

מתחם המשחקים בפארק

הפארק כולל גם מתחם משחקים ענקי עם מגלשות , נדנדות , מבוכים ועוד. לצד המתחם ישנם שבילי הליכה מונגשים ופינות ישיבה. אחד מהמתקנים המיוחדים בפארק הנמצא בגן המוזיקלי הוא "סיימון אמר"  ורצפת פסנתר מאויירת. אילו אלמנטים של צליל וקולות אינטרקטיביים ששולבו פה כחלק מיישום "הפארק החכם".

מתקן חביב ומיוחד שנמצא כאן הוא "קן לציפור" – מדובר על מתקן אליו מטפסים והוא דמוי קן של ציפור בצבע לבן. אם ילדיכם אוהבים מבוכים אז גם לכך ניתן מענה בפארק זה במתקן הנקרא "מתקן המבוכים.

במרכז הפארק יש כדור ענקי בצבע כסף שהוא גם מראה. לכל אורך הפארק ומסביב למתחמים ישנו שטח ציבורי עם גינון מטופח מסודר ונקי.

קסילופון בפארק חמשת החושים

איך מגיעים ?

הפארק נמצא בתוך פארק גני יהושוע לאורך הירקון.בווזי :שדרות רוקח 98 תל אביב.  יש חנייה בתשלום בחניון הענקי של גני יהושוע.  הפארק נמצא היכן שהיה בעבר "הצפארי".

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

שם: אורלי מידן
אימייל: oronie@zahav.net.il
חוות דעת: מקום מדהים. מלא דמיון ראשון מסוגו בארץ ואולי אפילו בעולם
ציון החוויה הכולל: 5 – מצויין


שם: ניר
אימייל: ramati08@gmail.com
חוות דעת: אטרקציה מדהימה הילדים והמבוגרים נהנו מאוד
ציון האירוח הכולל: 5 – מצויין


 

 

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן