לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

הגשר בפארק הצפרות באילת

פארק הצפרות באילת הינו פארק עם כניסה חופשית לציבור. הוא כולל בתוכו עולם שלם בעלי כנף שעוברים מפה בדרכם לאפריקה. במקום ישנן בריכות מים הנמצאות בלב אזור מדברי, צמחייה מדברית, אנדרטת הנגמ"ש לזכר ששת הלוחמים שנהרגו מפיצוץ נגמ"ש בעזה, תחנת מחקר לעופות נודדים ,שילוט על נדידת ציפורים, עמדות תצפית מעץ, גשר עץ מעבר מעל הבריכות עץ, שבילים מונגשים ברחבי הפארק , מזרקה בכניסה ועוד.

פארק הצפרות אילת לכל המשפחה
פארק הצפרות אילת לכל המשפחה

פארק הצפרות באילת הוקם כפרויקט לפיתוח נושא הצפרות בישראל בנקודה הדרומית ביותר בארץ. הפארק הוקם בשנת 1980 לרווחת הציבור והוא משמש כמרכז לחקר ולימוד על בעלי כנף.
ויש בו את תחנת הטיבוע (תהליך מחקר שמנטר את חיי הציפורים כגון :תוחלת חיים ,הרגלי נדידה, להקות ועוד) הגדולה ביותר בישראל. הוא מונהל ע"י החברה להגנת הטבע.

מעבר לחווית צפרות ויזואלית. המקום מפתח את הדעת למשל יש פה סיפורי נדידת עופות מיוחדים. למשל , ציפור בשם עלווית אפורה , היא ציפור פצפונת השוקלת רק 6 גרם שמסוגלת לנדוד בשנה למרחק של 20,000 קילומטרים. או לימוזה חומת בטן אשר נשאה על עצמה משדר לוויני אשר דיווח על כך שציפור זו גמעה בתעופה 11,000 קילומטרים בכשבוע בלבד מאלסקה הקרה לניו זילנד. עוד עובדה מעניינת היא שחלק מהציפורים נודדות באמצעות כוח הרוח ולא כוח מעוף כנפיהן.

פארק הצפרות באילת שבילים מונגשים
פארק הצפרות באילת שבילים מונגשים

פארק הצפרות הוא מרכז בינלאומי לחקר הצפרות ומגיעים לפה חוקרים מכל רחבי העולם. זוהי נקודה משמעותית מאוד לציפורים בתקופת הנדידה בין היבשות אירופה ואסיה אל אפריקה שכידוע היא יבשת חמה במזג האוויר שלה. לא תאמינו אבל מדי שנה חולפות על פני פארק הצפרות מיליוני ציפורים מדי שנה(יותר ממספר התיירים המגיעים לאילת). חלקן עוצרות כאן לביקור והתרעננות. בתקופות השנה יש מגוון ציפורים שונה למשל באביב שהכל מוריק בלב המדבר מגיעות ציפורים ממדבר סהרה לכאן. ואילו בסתיו זוהי נקודת העצירה האחרונה של הציפורים בדרכן לאפריקה.

כידוע המים באילת הם מלוחים מאוד בגלל אופי הקרקע ועל כן מגיעים לפארק הצפרות בעלי חיים נוספים כגון:זוחלים ,יונקים וחרקים.

אנדרטת הנגמ"ש בפארק הצפרות
אנדרטת הנגמ"ש בפארק הצפרות

אילו ציפורים ניתן לראות ברחבי הפארק : שרקרק גמדי, פלמינגו גדול, תמירון, חופית קטנה, חופמי הצווארון , הביצנית לבנת כנף ועוד.

הפארק פתוח כל ימות השבוע במשך 24 שעות ביממה , ניתן להזמין סיורים מודרכים בתשלום בטלפון : 050-7671290.

הפארק נמצא סמוך למסוף יצחק רבין (מעבר הגבול לירדן) , בוויז הזינו :פארק הצפרות האילת. בכיכר הראשונה בכניסה לאילת פנו שמאלה לכיוון המסוף ,ברגע שהגעתם אליו פנו ימינה לאחר כקילומטר נסיעה תראו מימניכם את פארק הצפרות.

בריכת מים בפארק הצפרות אילת
בריכת מים בפארק הצפרות אילת

מומלץ להגיע עם משקפת לפארק הצפרות. יש להגיע בשעות הבוקר המוקדמות או לפני השקיעה. בנוסף מתקיימים בפארק הדרכות על מחקר ונפלאות נדידת העופות ממיטב הצפרים.  העונות המומלצות לצפות בציפורים הן :סתיו ,אביב, חורף.

ממש סמוך לפארק, או יותר נכון, אם תלכו עם שביל הכניסה עד הסוף ותפנו בסוללת העפר שמאלה והמשיכו משם ללכת, תגיעו לבריכות המלח של אילת שם ניתן לראות את הפלמינגו הוורודים.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן