לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

הפארק בגבעת שמואל

פארק המייסדים בגבעת שמואל . הנקרא גם פארק שמואל פינלס . הינו פארק שנמצא בצפון גבעת שמואל ופתח רק לפני שנה בלבד . החלטנו להעלות פה ב"בא לי לטייל" כאטרקציה כי לטעמנו הוא קצת שונה מפארקי שעשועים שכונתיים אחרים.

ראשית, בפארק זה הושקעה מחשבה רבה בהתאמתו לטווח גילאים גדול מאוד. יש בו אזור עם מתקנים לפעוטות כגון :נדנדות . ומתחם נוסף הכולל אזור לנסיעה עם בימבות. זהו משטח עשוי בחומר דמוי דשא סינטטי הכולל סימונים של מעבר חצייה וכבישים. ויש בו רמזורים , כיכרות , חצים עם כיווני תנועה ועוד .כך שהקטנטנים יכולים להגיע עם בימבות מהבית ולהרגיש כמוגדולים הנוסעים בכביש. ווהכי חשוב מתחם זה מוצל עם צלייה קבועה גבוהה.

אזור נוסף כולל מתקנים לילדים כגון : מגלשות גבוהות וגשרים למעבר בינהם המזכירים פארק חבלים. ואזור לבני נוער ובוגרים הכולל : מתקני חדר כושר במתחם פתוח.

אך הייחוד הכי גדול של פארק המייסדים בלב שכונת מגורים חדשה יחסית בגבעת שמואל .היא העובדה שהקימו כאן נחל מלאכותי הזורם בתוך ערוץ מלאכותי הכולל סלעים. היופי מתבטא בכך שמתכנני הנחל המלאכותי חשבו על הכל ויצרו בעזרת שאיבת מים מתחת לאדמה והוצאתם אל פני האדמה דרך סדרת מפלוני מים. לבסוף הנחל המלאכותי הזורם מלמעלה למטה מתנקז לבריכה . ויוצר אווירת טבע מושלמת ביותר באמצע אחד מהפרברים של תל אביב.

כך שביום קייצי שכשוך רגליים לאורך הנחל יכול לרענן את רגלי הילדים.

נחל מלאכותי -פארק המייסדים

מעבר לכך בתוך הפארק שגודלו כ 20 דונם לערך ישנה מזרקת מים יפה וגדולה.

המים הזורמים בנחל בשוליו של הפארק. מתחילים לנבוע מתחת לאדמה בנקודה הגבוהה ביותר בפארק משם  זורמים למטה אל תוך בריכת דגים יפה עם צמחי מים.

הפארק מונגש בכל חלקיו יש בו ספסלי ישיבה ושבילים. יש בו פחי אשפה ותאורה בשעות הערב.

בפארק הושקעו 20 מיליון שקלים והוא כולל גם שבילי אופניים ייעודיים וכן גינת פרפרים.

 

פארק בגבעת שמואל

איך מגיעים ?

בוויז :פארק שמואל פינלס. הפארק נמצא בצפון גבעת שמואל. הפארק נמצא ברחוב : הזיתים 97, גבעת שמואל.

מתחם הפעוטות בפארק המייסדים

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן