לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

פארק הסחלבים -אוטופיה

בחלקו הצפוני של אזור השרון בקיבוץ בחן. נמצא פארק הסחלבים הגדול ביותר בישראל. מדובר על פארק רחב ידיים הכולל מספר מתחמים גדולים ומרווחים. המתחם הראשון נמצא בכניסה – זהו מתחם מכירה של סחלבים, צמחים טורפים סוקולנטים (קקטוסים) וגם מוצרים נלווים כגון אגרטלי חרס.

המתחם השני המרכזי והיפה הוא למעשה אולם גדול מונגש בחלקו התחתון והעליון , מזכיר ג'ונגל טרופי ורטוב עם שרך. זהו למעשה פארק הסחלבים. בתוך המתחם ישנם סחלבים בכל מיני צבעים(לבן ,צהוב , וורוד ועוד.) וזנים שונים( סחלבי זיגוטפטלום, סחלבי פפיופדליום, סחלבי סימבדיום ועוד. פזורים בין מסלעות עם מזרקות מים ומפלי מים. במרכז האולם יש בריכת דגי זהב גדולה . הלחות במקום גדולה ויש בו תאורה , אילו הם שני תנאים חשובים מאוד לסחלבים הנחשבים צמחים נהנתנים ודורשים תשומת לב מיוחדת מאוד מאת מגדליהם. בתוך המתחם הזה יש מיני גן חיות עם טווסים , תרנגולות בית ובעלי כנף צבעוניות ויפות. סוגי

בתוך מתחם זה יש גם צמחי מים עם הסבר מלא : צמחי מים זקורים , צפים ועוד . חלק מצמחי המים גופם נמצא מתחת למים כגון הקנה המצוי(השייך למשפחת הזקורים) , ושאר גופם נמצא מעל המים. הנופר למשל שייך למשפחת הצפים. עוד במתחם פינת צמחים טורפים .

רקע על הסחלבים

הסחלבים למעשה הם סוג של פרח עם כ -900 זנים ו 30,000 זנים. יש לו בהחלט משפחה ענפה מאוד. הוא שייך למשפחת צמחים בעלי שינויים גנטיים מהירים במיוחד, למעשה המהירים ביותר בעולם הצומח. הסחלב נחשב לצמח סתגלן מאוד מאידך אך מחד גיסא הוא בטבע נוכח מעט מאוד באוסטרליה הוא צומח מתחת לאדמה ואילו בג'ונגלים טרופיים הוא גדל על צמרות של ענפי עצים. הסחלב צריך תנאים מאוד מסוימים ונוקשים למחייתו שהם : הרבה אור (לא שמש ישירה) ומעט מים. כמו כן הישרדותו בטבע דורשת אינטראקציה עם פטרייה מיוחדת הצוברת מים ומינרלים ומעבירה אותם לזרעי הסחלב.

סחלבים בפארק אוטופיה

ההיסטוריה של הסחלבים

שם הסחלב מגיע מהמילה "אשך" ביוונית בדלל צורתו הגלילית של פקעותיו. היוונים בעלי אמונה קדומה חושבים ומספרים שהורים יכולים לקבוע את מין היילוד על פי אכילת פקעות הסחלב באופן הבא : אב שאכל פקעת סחלב ענקית יוולד לו בן זכר אם שאכלה פקעת סחלב קטנה תיוולד לה בת. הצמח הינו בעל מראה אקזוטי ,ארוטי וחושני מאוד והוא בעל ניחוח נעים מאוד. מייחסים לסחלב הענקת תכונות של כוח גברא ופוריות.

החלק החיצוני של פארק הסחלבים

בחלק החיצוני של פארק הסחלבים יש אזורי בילוי ופנאי רבים. למשל : מתחם המבוכים , המבוך הקלאסי והמבוך האתגרי אילו הם מבוכים שאחד מהם הולכים בין צמחייה על שבילים וצריך למצוא את הדרך החוצה והשני קצת יותר גדול וכולל שתי קומות. כיף מאוד גדול לילדים. עוד בחוץ גבעת הקקטוסים ,גבעה קטנה שעליה גדלים הרבה מאוד סוגים של קקטוסים וצמח מיוחד מאוד הנקרא : מללויקה . זהו צמח הגדל באזורי הביצות בגינאה החדשה באוסטרליה.

במרכז הפארק בחוץ יש מרפסת ענקית הצופה על ליבו של הפארק בריכת מים גדולה שבמרכזה מזרקות מים מרשימות ביופיין. עוד בחוץ יער התוכים שביל התבלינים. סיור בחממות של פלפלים חריפים ותותי שדה עם מדריך. ביציאה מהפארק יש מקום מאוד מיוחד הנקרא גן הפסלים , יש בו פסלי אבן בצורות שונות . עוד בחוץ פינת חי עם חיות משק כגון: עזים ותיישים הנמצאים בתוך גדרות עם מבני עץ כפריים. אפשר בשקט להעביר שעה שעתיים בכיף בפארק אוטופיה , ישנן הרבה פינות חביבות בפארק לישיבה.

במקום יש בית קפה ומסעדה , משתלה , מקומות ישיבה וחנייה מסודרת בחוץ.

פארק אוטופיה - עולם הסחלבים

שעות פתיחה

ימים א' -ה'  ושבתות וחגים בין 8:30 -17:00

שישי וערבי חג :  8:30-15:00

טלפון : 09-8782191

אין צורך לתאם הגעה מראש . יש רק להביא מסכות (תו סגול) . כרטיסים ניתן לקנות במקום.

69 מבוגר

59 ילד

איך מגיעים

בוויז : פארק אוטופיה

טווס בפארק אוטופיה

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

שם: דורית יבנין
אימייל: dorityev@gmail.com
חוות דעת: גרוע. האתר לא מתוחזק. חלק גדול ממה שכתוב באתר או בברושור אינו נמצא. בעלי החיים מוחזקים במצב נורא. המחיר יקר. ממליצה לא להגיע
ציון האירוח הכולל: 1 – גרוע

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן