לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

לביאה בספארי רמת גן

ספארי רמת גן הוא אטרקציה נהדרת ומקור למידה מצויין בלתי אמצעי עם בעלי חיים שלא פוגשים כל יום. בספארי תלמדו בין השאר,  מי צד האריה או הלביאה? על שאלות אילו ועוד תקבלו תשובה.
השכם השכם בבוקר יום שבת קמנו רעננים ומלאי חדוות חיים, נסעתי עם שני ילדיי לספארי בוקר ברמת גן. עוד לפני שנפתחו שערי הפארק לשלל והמוני המבקרים, ובטרם זרחה השמש במלואה. עלינו על הטרקטור של פארק הספארי בשעה 7:30. כבר באוויר הורגשה ההתרגשות לפגוש בעלי חיים שונים ומגוונים.

הטרקטור החל את מסלולו באזור הפתוח של ספארי רמת גן, הנקרא "השטח האפריקני", במהלך הנסיעה, ראינו זברות מהממות בלהקות מסתובבות להן בחופשיות בשטחי הפארק כאילו היה זה פארק קרוגר אשר באפריקה, יענים, בעלי החיים המהירים ביותר בעולם, אחרי הצ'יטה, מתקרבות לכביש לצפות בנו בסקרנות.

עוד בספארי שעשינו פגשנו, קרנפים ענקיים, המתעלמים מקיומנו וממשיכים את שגרת חייהם, שהיא בעיקר חיפוש אחר מזון לצורכי הישרדות ואיך לא כמובן, רבייה. אנטילופות מדהימות בדרך התנהלותן התזזיתית, היפופוטמים, המנהלים את חייהם בלהקות. כל הסיור מלווה בהסבר מעניין של מדריך על אורח חייהן של בעלי החיים בשטח הפתוח של הספארי.

ספארי רמת גן

מתוך שטח הספארי הפתוח, הטרקטור עשה את דרכו לתוך שטח גן החיות בחלק הפנימי והגדול . שם צפינו בפילים שהובאו מחו"ל, שמענו עליהם סיפורים מרתקים ועל התחרות האופיינית הייחודית להם בין מספר פילות על פיל אחד, כן מוזר והפוך ממה שאנחנו מכירים. לאחר מכן הילדים האכילו את הגי'רפות בעלים ירקרקים.

המשכנו לעולם המים, שם פגשנו פינגווינים וצפינו בהאכלתם, ולמדנו שהפינגווין הוא בעל חיים רגיש ביותר אשר ללא טיפול נאות עשוי למות. אחד הדברים המרתקים בסיור ספארי זה היה האכלת הקופים. מסתבר שהמטפל אינו יכול להימצא יחד עם הקופים בו זמנית במרחב משותף מאחר שהקופים עשויים להגיב באופן אלים במיוחד ולכן בנו שם פתח יציאה מיוחד נפרד לקופים שעד שהמטפל לא סיים להניח את המזון הוא לא נפתח.

גם השקנאים לא נותרו חייבים והותירו אותנו פעורי פה, עם מופע מדהים של זלילת דגים, אם המקור העצום שלהם באופן מיוחד. בהשוואה לעולם העופות, כנראה שלא רק בעולם שלנו יש התמחויות, גם בעולם החי יש לכל יחידה את ההתמחות שלה במקרה זה מדובר בדייגים מקצוענים.

ובסיום מסענו המופלא בממלכת החיות של ספארי רמת גן, הלכנו לראות את מלך החיות הלא הוא האריה, האריה חי בלהקה עם לביאה וצאצאיו, הכניסה לאזור האריות היא בעלת מגבלות רבות : חל איסור לצאת מהרכב או לפתוח חלונות, יש מספר שערים להבטיח שהאריות לא יצאו מהשטח וסביבם ישנה גם גדר.

ללא כל צל של ספק המפגש עם האריה הוא פסגת הסיור בספארי, מבטו המאיים של האריה מטיל מורא על צופיו, ומשכנע את כולם שהוא המנהיג הבלתי מעורער של ממלכת החיות גם פה בתוך פארק מלאכותי. זה שאמור לחקות את סביבתם הטבעית של בעלי חיים, אך אם זאת רחוק מלהיות כזה.

שקנאים בספארי רמת גן

לסיכום:

ספארי על הבוקר זו חוויה שאני ממליץ עליה בחום לכל בני המשפחה. יש הרבה מה לראות ולחוות כאן ואני חושב שכל אחד יכול למצוא משהו שהוא אוהב, יש כאן גם מתקני ספורט בהם הילדים יכולים להתהפך ולהתלות על מוטות ברזל מיוחדים, ממש כמו קופים, כמו כן יש מזנון ופינות ישיבה ברחבי הפארק בהם אפשר לעצור לנוח לשתות ולאכול דבר מה.

במהלך הסיור בספארי, ראינו בעלי חיים נוספים כגון : בעלי כנף רבים(עיטם, קזואר, קקדו ועוד) ; דובים חומים; דובי נמלים ;דורבנים ; חוטמנים; טיגריסים; לטאות כוח (קומודו); למורים; נשרים; סוריקטות; ערודים; צבי אלדברה ענקיים; צבועים; צבאים; קיפודים; שועלים מעופפים; שלדגים; תנינים ועוד. זו חוויה מדהימה שעברו ילדיי ואני בספארי.  הכניסה לספארי כרוכה בתשלום. לפני שאתם מזמינים כרטיס במחיר מלא בקופות או באינטרנט – כדאי שתבררו על מבצעי  ספארי 1+1 בקרנות השוטרים, במועדון חבר  או בחברות האשראי – כמעט תמיד יש שם מבצעים.

הוראות הגעה:

בוייז ספארי רמת גן.

ספארי שעות פתיחה:

שעות הפתיחה בספארי הן גמשיות ומשתנות בהתאם לעונה בשנה .

בחודשי החורף מאוקטובר עד -פברואר הספארי פתוח 9:00-14:30 באביב מרץ -אפריל 9:00-15:30 ובחודשי הקיץ בין 9:00-17:00 בכל מקרה שווה תמיד לעקוב באתר האינטרנט של ספארי רמת גן בקישור הבא  : https://www.safari.co.il/
שימו לב אזור החיות נפתח רק משעה 10:00 ופתוח עד שעה לאחר סגירת הקופות.
ישנה אפשרות נוספת לצאת לספארי לילה שמעתי שזו חוויה יוצאת דופן ומיוחדת במינה לילדים ולכל המשפחה. למי מתאים : אטרקציות לילדים, חובבי בעלי חיים.

ספארי כרטיסים

חשוב לשריין מקומות לפני הגעה,  ניתן לרכוש כרטיסים ולשריין  בקישור הבא : https://bo.tmura.co.il/safari_capsules

מה עוד בסביבה:

פארק אריאל שרון; נחל איילון; נמל יפו.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן