חשוב לדעת

מצוק שילת -מצוק נחל מודיעים

מצוק שילת המכונה גם מצוק נחל מודיעים הוא אחד מאתרי הגלישה היפים במרכז הארץ. מדובר על סנפלינג ממצוק מרהיב בגובה 30 מטרים. היורד מאזור צפון יער בן שמן סמוך לערוץ נחל מודיעים.

סנפלינג מצוק שילת – מצוק נחל מודיעים נמצא במיקום אטרקטיבי בין ירושלים לתל אביב. הפך אותו לפופולרי בקרב חובבי ספורט אתגרי של סנפלינג וטיפוס. הסנפלינג מבוצע מראש המצוק למטה, משם יש שביל הליכה (של כמה דקות) חזרה לנקודה ממנה התחלתם לגלוש.

שימו לב, אין לבצע פעילות סנפלינג לבד ללא הכשרה, הדבר מהווה סכנת חיים. צריכים לעשות זאת עם מדריך מוסמך לכך בלבד!!
אם אתם מחליטים לעשות הסמכה וללמוד את זה לבד כדאי לעשות זאת עם חברה או אדם שמבין בתחום והינו בעל ניסיון.

צבעו המיוחד של המצוק חום -אפור מוסיף לחוויה ממד מיוחד ולעיתים נדמה כי לא מדובר באתר סנפלינג במרכז הארץ. אלא אתר בצפון הארץ. הנוף הירוק ומיקומו של המצוק בתוך יער בן שמן, מאפשר לגולשים גם להנות מפיקניק בסיום או בתחילת פעילות הסנפלינג. על יד חניית הרכבים ישנה חורשה גדולה עם שולחנות קק"ל.
אפשר לשלב גם מסלול טיול בקברות המכבים.

מצוק שילת מתאים מאד למתחילים בסנפלינג ואפשרי מגיל 7 בערך (כמובן תלוי מאד ברצון של הילד וביכולות שלו) עד גיל 70 ויותר (למי שרוצה ויכול).
המצוק הינו ישר כלומר בעל זוית ישרה עשוי מאבן גיר, וכולל קטעים של של גלישה עם זוית חיובית ומעט שלילית (מצב שהרגליים לא נוגעות בקיר המצוק).
סך גובה המצוק מחלקו העליון עד לתחתית שלו הוא 50 מטרים אבל הגלישה מסתיימת כ 30 מטרים מהחלק העליון. במצוק ניתן לפתוח מספר יחסית גדול של עמדות גלישת סנפלינג, בנוסף משמש המצוק כמצוק לטיפוס צוקים שהרבה מטפסים מגיעים אליו להתאמן.

חברה מומלצת לתאום החוויה: "ערוצים בטבע" 054-7606303

מצוק שילת - סנפלינג במרכז

איך מגיעים ?

בוויז: חניון יער דן.

נוסעים על כביש 443 מכיוון ירושלים לתל אביב, אחרי צומת שילת פונים ימינה – תראו שלט קברות המכבים. זהו כביש אספלט פנימי שמספרו 4553. פונים מיד שוב ימינה – למעשה אתם "חוזרים" רק במקביל לכביש 443. עד שמתקרבים לפני  השער של מושב שילת. שם פונים שמאלה אל דרך כורכר עד שמגיעים לחניה.

לתאום סנפלינג במצוק שילת:
חברת ערוצים בטבע – אביבית 054-7606303, נועם 054-2222060

סנפלינג מצוק שילת ערוצים בטבע

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן