Untitled-15-3

חשוב לדעת

ויה פארטה

פעילויות אקסטרים יש למכביר בשנים האחרונות הטרנד הזה של הליכה על מצוקים הנקרא "ויה פראטה" תפס תאוצה וחילחל גם למשפחות עם ילדים קטנים . פעילויות אקסטרים מתחילות למשל  סנפלינג בג'ילבון וממשיכות בהליכה על מצוקים – ספורט אתגרי המשלב טיול והליכה לאורך מצוקים שאתם נאחזים רק בכבל פלדה איתן. קוראים לזה "ויה פארטה" שזה בתרגום מאיטלקית דרך הברזל. מפתיע לראות ילדים בגילאי 9 ואף מבוגרים בני 60 צולחים את הפעילות הזו.

בצוק מנרה אשר בגליל העליון יש מסלול מיוחד שהוכשר לטובת כל המשפחה , אתגרי אבל אפשרי.מדובר על ענף בתחום הטיולים והספורט האתגרי שהגיע אלינו מאיטליה הרחוקה. בישראל ישנם מקומות ספורים מאוד שאפשר לעשות זאת , הקלאסי הוא ויה פראטה בצוק מנרה. התחום הזה בישראל עדיין בחיתולים אבל כל יום שומעים על מקומות חדשים שאט אט הופכים לנכסי צאן ברזל.

אז מה עושים ומה צריך כדי לטייל במסלולי ויה פראטה?

קודם כל שאתם בוחרים בספורט אתגרי כגון סנפלינג או הליכה על מצוקים כמו זה מומלץ מאוד שתגיעו עם מדריך מוסמך בעל תעודה שיש לו את  כל הציוד הדרוש, והכי חשוב הכשרה וניסיון. איזה ציוד : קסדה ,כפפות (מומלץ אבל לא חובה) , ערכת ויה פרטה שאם תיפלו חס ושלום יהיה מה שיחזיק אתכם וימנע ממכם מפגש לא נעים עם השיחים והקרקע מתחת.

הכיף הגדול בויה פראטה שזה ממש הליכה לאורך מצוקים זה הנוף היפה , הטיפוס האתגריות, החברותא והסיפוק הרב מהתמודדות עם אתגר פיזי לא מבוטל. רוצים קצת לשדרג את החוויה שלכם תעשו גם קצת סנפלינג בתוך המסלול והנה פעילות אקסטרימית ממעלה ראשונה. חשוב להצטייד בהרבה מים כי הפעילות כרוכה במאמץ פיזי ונעשית לרוב בחודשי הקיץ או הסתיו . זאת מהסיבה שלא ניתן לקיים אותה לאחר גשמים או בתקופת החורף שהסלעים נורא חלקים.

מעוניינים גם בפעילות שכזו לכל בני המשפחה להלן תיאור הפעילות :

ובכן זוהי פעילות סנפלינג בצפון אשר כוללת מכלול של חוויות אתגריות כגון : טיפוס על גבי מצוקים, גלישת מצוקים(סנפלינג), והליכה לאורך מצוקים תוך כדי שאתם אוחזים בחוט ברזל עבה מאוד שמעוגן היטב עם עוגנים לתוך הסלע.  הכבלים מאובטחים היטב לסלעים

אל חשש אינכם תלויים בין שמים וארץ במסלול זה הוכשרו מעין "שבילים אווירים" כגון מוטות עץ אליהם תפסעו בין צוק לצוק באזורים בהם אין איפה לעמוד וללכת. משך הפעילות כ – 4 שעות לערך  והיא כוללת 1.5 ק"מ הליכה כוללת. הפעילות מתחילה בסנפלינג, לאחר מכן ויה פראטה ובסוף טיפוס. היא מתקיימת בשעות היום על פי רוב תתחיל ב – 11:00 בבוקר. במהלך ההליכה ב"דרך הברזל" (ויה פראטה) אתם תעברו גשרים תאחזו ביתדות וכבל פלדה איתן. ותהנו מנופו המשכר של עמק החולה הפרוס לפניכם. במהלך הפעילות תחוו סנפלינג קליל. ברמת מתחילים מגובה של 20 מטרים מהצוק שברכס מנרה וגולשים למטה. מסלול זה נחשב לאחד הבטוחים והוותיקים בארץ והוא מאוד פופולרי בקרב חובבי הגלישה והספורט האתגרי ברמתו הקלה.

הפעילות מיועד לילדים מגיל 8-9 וצפונה. עליכם להגיע מצוידים עם נעלים סגורות – חובה , מים לשתייה , סנדוויץ  והרבה מצב רוח.

הציוד שתקבלו וכלול במחיר הוא : ריתמת ויה פארטה מיוחדת (עם מנגנון שיכוך מיוחד), קסדה מיוחדת לראש.

מחיר הפעילות 255 ש"ח לפרטים והרשמה מוזמנים להתקשר 0723943237

**את הפעילות מעביר ומלווה מדריך מוסמך לסנפלינג שעבר הכשרה . הפעילות כוללת ביטוח.

***למען הסר ספק הפעילות הינה באחריות המפעיל והיא גם מבוטחת על ידו ," בא לי לטייל"  מסירה כל אחריות לגבי תאונות או תקלות שיחולו במהלך הפעילות **

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן