לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מכתש רמון

מרכז המבקרים מכתש רמון  הינו מרכז חדשני ומרשים הנמצא על צוק של מכתש רמון.

מרכז המבקרים מחולק לשני חלקים : האחד סיפורו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל ואילו החלק השני מוקדש להסברים על היווצרות מכתש רמון שלפניכם.

הכניסה למרכז כוללת מעין מנהרה , שנחצבה מתחת לאדמה וכוללת קירות עם סלעים. כדי לתת למבקר תחושה של מכתש . ממנה מגיעים למבואה נוספת של חלל שחור המובילה לאולם המוצגים על אילן רמון ז"ל. ה

ביקור במרכז מתאים לילדים מגיל 6 ומעלה. הוא כולל מיצגים ,שילוט עם הסברים , מיצגים אור -קוליים ,סיורים מודרכים ועוד.

המרכז מגולל,באופן חוויתי,  את סיפורו של הטייס אילן רמון מרגע שהיה טייס בחיל האוויר עד שהצטרף לצוות קולומביה וטס עימם לחלל. כמו כן מוצג באופן מסקרן וידידותי מאוד האופן בו נוצר מכתש רמון דרך שלטים סרטים וסיורים.

סיפורו של אילן רמון

אילן רמון כאמור נסע לארה"ב בתום שירותו כטייס בחיל האוויר הישראלי. הוא הצטרף לנאס"א והחל באימונים אינטנסיביים לקראת הטיסה לחלל עם החללית קולומביה. בתוך מרכז המבקרים מוצגים אלמנטים המספרים את הסיפור המלא מזוויות שונות.

למשל : מיצג ענקי של החללית קולומביה, בגדי אסטרונאוט הכוללים חליפה וקסדה, צילומים של אילן רמון בטייסת בארץ ועם צוות קולומביה בארה"ב. כמו כן מוצג סרט מיוחד המתאר את מהלך חייו של אל"מ אילן רמון ז"ל . בהמשך האימונים בנאס"א ועלייתו לטיסת קולומביה, עם יתר חברי המשלחת. מרגע המראתה לחלל בינואר 2023. ועד רגע התרסקותה והתפרקותה שנכנסה לאטמוספירה ב-1/2/2023.

בתום הסרט עולה המסך עליו הוקרן הסרט, ורואים את המכתש במלוא יופיו והדרו מבעד לזכוכית.

מעבר לסרט ישנם צילומים דוקומנטריים של אילן רמון בכל הקריירה המפוארת שלו הן בתור טייס והן בתור אסטרונאוט.

אחת האטרקציות לילדים ולמשפחה, היא מעלית אשר עולה במקביל לדגם חללית קולומביה שמוצב במרכז. ברגע שמגיעים לקומה בה נמצא חרטום החללית מושמעים קולות של אסטרונאוטים מדברים עם חדר הבקרה לפני השיגור לחלל.

מרכז המבקרים מצפה רמון ומכתש רמון

אופן היווצרותו של מכתש רמון

החלק השני של מרכז המבקרים מכתש רמון כולל הסברים גיאולוגיים מוחשיים וברורים המותאמים גם לילדים. על אופן היווצרות מכתש רמון. מדובר על שלטי הסבר המתארים בקצרה את התהליכים הגיאולוגיים שהביאו ליצירת המכתש.

בין השאר ישנו תיאור של המאובנים שנמצאו בשטח המכתש הכוללים קונכיות ובעלי חיים ימיים.אשר מצביעים על כך שבתקופה היסטורית מסוימת היה בה ים. יצירת המכתש המרהיב שלפניכם הוא תולדה של תהליך גיאולוגי שהתרחש פה לפני מיליוני שנים.

מעבר לשילוט ישנו סרט אור קולי המתאר את האופן בו נוצר המכתש. בכמה מילים :מכתש רמון נוצר כתוצאה מכך שהר בעל שכבות רכות פנימיות, היו מתחת לשכבות קשות של אדמה. ההר החל "להתרוקן" מהתוכן שלו בעקבות סחף של אדמה ומים אשר למעשה מוטטו את ההר במשך שנים. עד שנותר ממנו המכתש שעינכם רואות.

היתרון הגדול של חלק זה במרכז המבקרים שיש אפשרות לילדים להפעיל מודלים ומיגים באופן מכני וללמוד תוך כדי התנסות על המכתש.

 

מרכז אילן רמון

איך מגיעים ?

בוויז: מרכז המבקרים מכתש רמון.

כתובת : מעלה בן תור 1 מצפה רמון.

שעות פתיחה

ימים שבת עד חמישי מ 8:00 בבוקר – עד 17:00 אחה"צ.

יום שישי מ 8:00 עד 16:00 אחה"צ.

סמוך למרכז המבקרים יש מסעדה ובית קפה ושירותים. שימו לב החנייה כרוכה בתשלום כל ימות השבוע וכל שעות היממה , אפשר לשלם בפנגו או לחלופין לחנות בחינם בשטח האכסניה הקרובה. המקום מונגש. הכניסה בתשלום.

המקום מנוהל ע"י רשות הטבע והגנים.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן