חשוב לדעת

מקלט הקופים בבן שמן
מקלט הקופים אשר בבן שמן הוא קפיצה קטנה לאפריקה. אבל בלי דרכונים וג’ט-לג זהו מחסה ומגן לקופים שעברו התעללות.
מחפשים אטרקציה עם הילדים? משהו ללא מאמץ גדול רק שיהיו בשקט וגם יהיה חינוכי. בפארק הקופים אשר שוכן בליבו של יער בן שמן. הכי קרוב שיכול להיות לסביבה הטבעית של הקופים. בסמוך ליישוב הפסטורלי בן שמן, הוקם פארק שהוא גם מקלט לקופים ומהווה מרכז הצלה ממעלה ראשונה לקופים שיצאו ממעבדות מחקר וניסויים רפואיים. עד כמה שזה ישמע מצמרר, התגלו מקרים שבני אדם גידלו קופים, בניגוד לחוק בביתם בתנאים קשים ומזעזעים. הקופים הללו הועברו למרכז ע”י המשטרה ורשויות אחרות בעולם.
במקום הוקמה להם, בתוך חורש טבעי סביבה המחקה את ביתם של הקופים בטבע ובכך מעניקה להם “בית חם” ומחסה שישכיחו מהם את החוויות הקשות שעברו. לא סתם נקרא המקום :”מקלט הקופים הישראלי”. במקום הוכשרו שבילים ומקוואות של מים, המאפשרים למבקרים ללכת בסמוך אליהם ולהתרשם מהקופים מקרוב. חוץ מהקופים ישנם במקום בעלי חיים נוספים כמו חמורים, עזים ועוד חיות משק בית טיפוסיות .
בעל כנף מעניין ומיוחד שהובא לכאן הוא הטווס – שמפליא את קהל המבקרים בנוצותיו בשלל צבעים וגוונים.
מקלט הקופים בן שמן

במקום ניתן להתרשם, על- ידי הליכה סמוך לקופים, מאורח חייהם המיוחד של הקופים כאן, את מרבית חייהם הם מבלים בגובה על גבי עצים, גגות של מבנים או במעלה הכלובים. כמו כן הם אוהבים לשוטט ולטייל להנאתם במרחבים המיוחדים שהוכשרו כאן בבן שמן במיוחד עבורם.

כמו בלונה פארק מיוחד נבנו חבלים מוטות עץ בגובה שעליהם יכולים הקופים ,לנתר לקפץ ,ללכת שסביבת מחייה אופטימלית להם הכוללת: עצים, מים, פארק חבלים, סלעים, שיחים ואדמה, כל המתחם מגודר ומטופח כך שיש להם מרחב מוגן ובטוח להתקיים בו. המעניק להם בטחון לאחר ההתעללויות והניסויים שביצעו בהם בני האדם.

סוגי הקופים שנמצאים בפארק הקופים בן שמן הם: מקוק, בבון, פרש אדום, לנגור,קוף סנאי,למור קטה, גנון דיאנה, גנטון ירוק, למור, מנגבי אפור, קולובוס גרזה מרמוסט מצוי ועוד.

קופים בבן שמן
הכניסה למקום בתשלום והיא כוללת את הביקור בפארק שכולל גם: ג’ימבורי ענק לילדים, ספורט אתגרי כגון; קיר טיפוס; אומגה ועוד .לפרטים נוספים על הפארק מומלץ להיכנס ללינק הבא : מקלט הקופים בן שמן בכל אופן ממליץ להגיע, בחגים ישנם גם פעילויות יצירה וצביעה ברוח התקופה .רק קחו בחשבון שזה יותר עמוס מיום רגיל. תאריך ביקור:13/11/18
את הגיחה לפארק הקופים ניתן לנצל על-מנת לצאת לטיולים קצרים בטבע באזור יער בן שמן לא חסר כאילו.
למי מתאים: בעיקר למשפחות עם ילדים אבל גם אוהבי בעלי חיים יהנו פה מאוד.מאחורי הפרויקט הנפלא הזה- שהוא מחווה אנושית מדהימה,עומדת עמותה בשם: מקלט קופים ישראלי .

מה בסביבה

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חשוב לדעת

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן