לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיצג עמק הבכא בגולן

מיצג קרב עמק הבכא אשר בקיבוץ אל רום הינו סרט המגולל את סיפורי הגבורה ומהלך הקרב הארור והאכזרי אל מול צבאות סוריה שנערכו במלחמת יום הכיפורים בתאריך 6/10/1973 ממש קילומטרים ספורים מפה.

המיצג מתאר, בליווי אנימציה וסרטוני תעודה מקוריים ואותנטיים, את מהלכי הקרב. ואת סיפורה המרגש של חטיבה 7 במלחמת יום הכיפורים. מלחמה ארורה בה בצהרי יום הכיפורים באוקטובר 1973. הפתיעו ותקפו צבאות מצרים וסיני את מדינת ישראל. ברמת הגולן ממש סמוך לקיבוץ אל-רום התנהלו קרובת עקובים מדם.

ומהקשים שידעה מדינת ישראל לדורותיה. למרות המיעוט בחיילים ישראלים מול החיילים הסורים. והנחיתות המספרית גם בטנקים הצליחו לוחמינו ,לעצור ולבלום את הכוחות הסורים מפני פלישה ובכך להביא לניצחון של מדינת ישראל במלחמה זו.

ציוד לחימה ממלחמת יום הכיפורים
ציוד לחימה ממלחמת יום הכיפורים

רק לשם השוואה לישראל במלחמת יום הכיפורים היו סה"כ בכל הגזרות כ – 350,000 חיילים ואילו צבאות ערב כמיליון. גם מבחינת טנקים סבל הצבא הישראלי בנחיתות מספרית משמעותית. לצבאות סוריה היו מאות טנקים ואילו צה"ל בחזית זו של רמת הגולן פעל עם כ 160 טנקים בלבד שבמהלך המלחמה והקרבות נותרו בידינו רק טנקים ספורים.

הסרט מתאר איך קהלני עם מספר מועט של טנקים הטעה את הסורים בקשר. ע"י דיווח כוזב על עשרות טנקים הנמצאים באזור הבוסטר שליד עמק הבכא ובאזור זה שהלכה למעשה היו בפיקודו טנקים בודדים בלבד. הוא תפס נקודה גבוהה והחל לירות במאות טנקים סוריים גם חבריו לחמו בעוז רוח. הוא המשיך לנוע תפס פיקוד על שאר הטנקים. ועדכן אותם בתפיסת עמדות גבוהות מעל עמק הבכא, בו נעו מאות כלי לוחמה בדמות טנקים של הסורים.

לאחר ארטילריה כבדה, בלי סיוע אווירי. הצליח קהלני ושאר חבריו, לגרום לסורים, לסגת מחשש שלהם לאבד עוד ועוד חיילים וכלי לחימה. ככל שיתקרבו לקו עליו שמרו בחירוף נפש הלוחמים.

בקרב זה מתו חיילים רבים ממספר חטיבות צהליות שהגיעו למקום.- מומלץ להגיע לאנדרטת גדוד 77  בעמק הבכא. הנמצאת כ 2 ק"מ מפה יש במקום אנדרטה מרשימה, עם שמות החיילים שנפלו בקרב וטנק ישראלי וטנק סורי שהוצבו במקום.

הסרט המוקרן בתוך אולם רחב ידיים. בצמוד לחדר האוכל של מלון בוטיק אלרום. הוא משחזר באופון דרמטי ועוצר נשימה את מהלכי הקרב וסיפורי הגבורה. מפיהם של המח"ט יאנוש גל והמג"ד אביגדור קהלני.במהלך הסרט משולבת אנימציה והדמיות מתקדמות של טנקים בודדים שלנו מול מאות טנקים של הצבא הסורי.

פינה במיצג קרב עמק הבכא
פינה במיצג קרב עמק הבכא

מיצג קרב עמק הבכא מוקרן באיכות גבוהה ומשלב בתוכו אפקטים קוליים וויזואלים. המאפשרים לצופה ממש להיכנס אל תוך המלחמה. ולאפשר לו ממש להרגיש ולחוש את הלך הקרב בקרב הלוחמים שהיו בשטח.מעבר לסיפוירם ההירואים ממלחמת יום הכיפורים של בודדים מול רבים. הסרט ממחיש את עוז הרוח , מורשת הקרב, התעוזה והדוגמא האישית של הלוחמים.

משך הסרט הוא כ 35 דקות לערך. יש לו גירסה בעברית ואנגלית  וכן כתוביות בשפות :הולנדית , צרפתית, גרמנית ,סינית ,פורטוגזית, ספרדית ,רוסית ואינדונזית. ועל כן הוא מתאים גם לתיירים שאינם דוברי עברית.

שעות פתיחה

ימים ראשון עד חמישי מ 10:00 עד 16:00

שישי ושבת מ 10:00 עד 14:00

מחירים

25 ש"ח  מבוגר

גימלאים 18 ש"ח

ילדים 18 ש"ח.

קבוצות : 500 ש"ח. (מינימום 150 ש"ח).

איך מגיעים ?

בוויז :קיבוץ אל רום . המיצג נמצא איך שנכנסים לקיבוץ משמאלכם אזור חנייה , חנו שם המיצג נמצא ממש מעבר לכביש.

מומלץ לשלב ביקור באנדרטת גדוד עוז 77 הנמצאת סמוך לכאן.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן