לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מחנה המעפילים בעתלית הינו אתר מורשת. באתר שוקם ושוחזר מחנה מעצר בריטי שפעל פה בין השנים 1940 – 1948 באתר נכלאו ונעצרו מעפילים שעלו לארץ בתקופת הבריטים , באופן בלתי לגאלי. כמות העצירים והאסירים שנכלאו בכלא עתלית חצתה את רף ה 40,000.אתר זה הוקם בשנת 1987 .

מה כולל מחנה המעפילים בעתלית 

  גדרות התיל המקיפים את שטח המחנה, מגדלי השמירה -אשר שימשו את הבריטים בכדי למנוע מקרי בריחה והימלטות מתוך שטח המחנה, צריף המיון – כל עציר שהגיע למחנה הופרד והועבר למקום המגורים המתאים במחנה : גברים ,נשים וילדים, צריף החיטוי – חלק מהאסירים שהגיעו נשאו עימם מחלות מהמדינות מהם הגיעו בצריף זה ביצעו בהם חיטוי ובמידת הצורך הפרדה בקרנטינה למניעת הפצת המחלה במחנה. וכמובן צריפי המגורים.

בתוך המחנה מוקרן סרט הבוחן ומשקף את פריצת כוח של הפלמ”ח באופן חשאי לתוך שטח המחנה בשנת 1945 שבמהלכו חולצו מן המחנה כ 200 מעפילים.

עוד במוזיאון  מאגר מידע ממוחשב המכיל את שמותיהם של מעפילים, פעילי העפלה ומתנדבים, וכן מידע מקיף הנוגע לתקופת ההעפלה בזמן שלטון המנדט הבריטי בארץ שמו “בנתיבי העפלה”

בנוסף אונייה משוחזרת בה נערכים סיורים חווייתים הכוללים מסע בים  אינטרקטיבי אשר ממחיש ומדמה את המסע המפרך אותו עברו המעפילים עם האוניות מחו"ל בדרכם לארץ ישראל.

לאחרונה נוספה אטרקציה ייחודית למוזיאון המעפילים בעתלית. זהו  מטוסמסוג  קרטיס מדגם  C46. מטוס מדגם זה בדיוק הוא שהביל ארצה את המעפילים אשר הגיעו  מעיראק לישראל בשנת 1947. , במבצע מיוחד הנקרא  "מייקלברג".

שעות וימי פתיחה

ימים א' -ה' – משעה 8:00 עד 17:00 . שישי וערבי חג 9:00-13:00 שבת – המקום סגור.

עלות

 במסגרת "שבת ישראלית" – פעילויות קיץ במהלך החופש הגדול – הכניסה בחינם.

איך מגיעים

בוויז: מוזיאון המעפילים בעתלית

לפרטים נוספים : מוזיאון המעפילים בעתלית

צילום – צבי הנרי כהן

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

No results found.

חשוב לדעת

דילוג לתוכן