לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

המזרקה עם 12 האריות

מוזיאון ראלי בקיסריה – The Ralli Museums הוא לקט של גלריות לאומנות חיצונית ופנימית שבאה לשקף את האומנות הלטינית אמריקאית המודרנית. בעולם ישנם 5 מוזיאוני ראלי. מרביתם נמצאים ברחבי יבשת דרום אמריקה (אורגואי, צ'ילה ועוד)  אחד בספרד. ובישראל 2 ממוזיאוני ראלי שכולם ככולם הוקמו בקיסריה הראשון שבהם נוסד ב 1993 והאחרון ב 2007. אחד המונומנטים והמיצגים האומנותיים היפים והמסקרנים זה האובליסק הלבן הגדול הניצב בחצר החיצונית.

המוזיאונים בארץ כולם מומנו מכספים של קרן רקאנטי שהינה קרן ללא מטרת רווח. אז מה יש לראות במוזיאון ראלי בקיסריה:

בחזית : מזרקה גדולה הכוללת כיור וסביבה פסלים של 12 האריות, המזרקה מיוחסת לרבי שמואל הנגיד. היא נמצאת במרכז החצר שמאחור ניצב מבנה בסגנון ספרדי עם קשתות לבנות וגגות רעפים כתומים.

האובליסק הלבן – זהו מבנה אבן גבוה בעל מבנה חד , הוא נפוץ בתרבויות רבות מאוד למשל אצל המצרים. זהו מיצג מרהיב בצבע לבן שקצהו העליון מזכיר חוד של חרב.

כדור הזהב – המסמל את תור הזהב בספרד. תקופה פריחתם של יהודי ספרד תחת שלטונם של המוסלמים, מובעת כאן במבנה מיוחדת עם חלונות שבמרכזי שבהם עיטורי אבן יפים. בחצר בחזית המבנה ניתב כדור בצבע זהב.

התערוכה ׳חלומו של הורדוס׳ – זוהי תערוכה קבועה במוזיאון רקאנטי בה רואים אישה רכובה על כרכרה עם 3 סופים ועושה דרכה לעבר אדם עירום המנסה לבלום את תנועת הסוסים.

 התערוכה שירים בדיו שחורה של רוני סומק – תערוכת שירים מאוירים עם דמויות על תמונות קטנות – מוצגות כקולאז' יפה.

אחד הציורים המרגשים בעלי קומפוזיציה וצבע חד היא על האינקויזיציה וגירוש ספרד בשנת 1492 הנקראת" טריפטיכון" – היא צוירה ע"י האמן הדגול  ארנולד בלקין ז״ל. אמן משכמו ומעלה ממוצא יהודי. שהיה אחרון ציירי הקיר המקסיקנים. הוא צייר את הציור המופלא הזה כדי להנציח את גילויה של אמריקה.

אילו התערוכות שרצות במוזיאון ראלי :

רנה מרגרט, שירים בדיו שחורה, במרחב הפרטי, מגוריו של הארי רקאנטי, סיפורי תנ"ך ,חלומו של הורדוס, סלבאדור דאלי ותערכות של אמנים דרום אמרקיאים(לטיניים).

האובליסק במוזיאון ראלי

האובליסק במוזיאון ראלי

ישנה חלוקה  ל 2 מוזיאונים :

ראלי 1 – מוזיאון גדול ויפה שנושאו הוא אומנות דרום אמריקאית וספרדית הוא כולל מיצגים של פסלי אנשים דגולים מההיסטוריה, צירוים שופעי צבע וחיו וכולל אוספים של הארי רקאנטי של יצירות אומנות.

ראלי 2 – מוזיאון שנושאיו המרכזיים: יהדות ספרד- עוסקת בגירוש ספרד ובתקופת תור הזהב. בחוץ נמצא פסלו של הרמב"ם, מיצגים תנכ"ים , והאובליסק הגדול המשמש כאנדרטה לזיכרם של יהודי איטליה שנספו בשואה.

 תור הזהב בספרד - מוזיאון ראלי
תור הזהב בספרד – מוזיאון ראלי

 

הרמבם במוזיאון ראלי
הרמבם במוזיאון ראלי

 

טריפטיכון מאת האמן ארנולד
טריפטיכון מאת האמן ארנולדהמדרגות הלוליינות במוזיאון ראלימדרגות הלוליינות במוזיאון ראלי מוזיאון ראלי - קיסריה

הכניסה למוזיאוני ראלי הינה בחינם.

שעות פתיחה:

המוזיאון פתוח רק בימים :ב' ,ג' ,ה' ושבת. מ 10:30 עד 17:00 אחר הצהריים.

ימי ו' : 10:30 עד 15:00.

ימים א' ו ד' – המוזיאון סגור לקהל.

טלפון לבירורים : 04-6261013

צילומים: יעל ספתי מהקבוצה : מטיילים מכייפים ומשתפים.

 

 

 

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן