לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

פסלים במוזיאון ארצות המזרח_1

המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח הוא מוזיאון שנבנה על שרידים של מבנה מהתקופה העות'מנית בעיר באר שבע. במרכז העיר, באזור העיר העתיקה של העיר, במקביל לרחוב הרצל המיתולוגי. נישא אל על מגדל אבן עם כיפה בצבע חום. זהו מסגד תורכי בו נבנה המוזיאון. מסגד זה הוקם ע"י התורכים בשנת 1906. ועומד על תילו עד עצם היום הזה מעל 100 שנה אחרי. בשנת 1952 הוסב לראשונה המבנה למוזיאון. הוא נסגר בשנת 1992 בגלל שהחל להתפורר ונמצא מסוכן לציבור. בשנת 2016 נפתח שוב המוזיאון לציבור במתכונת קצת יותר מורחבת הוא כולל תערוכות מתחלפות הנמצאות בחצרות הפנימיות של המוזיאון. בלב החצר המרכזית יש מזרקת מים עם עיטורים  צבעוניים דמויי שיש . יש במקום אירועים והופעות.  למשל במסגרת "שבת ישראלית" אז הכניסה היא חופשית בשישי ושבת.

מה יש לראות במוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

המוזיאון כולל בתוכו ממצאים מעניינים מההיסטוריה ומהתקופות המוסלמיות בא"י.הוא משלב אומנות עכשווית לצד שרידים ארכיאולוגיים. למשל ניתן לראות במוזיאון : אבני צור מתקופת האבן,  מזבח עם קרניים, שברי כתובות ביזנטיות, עמודי שיש, רצפות פסיפס,שעוני שמש ועוד.

במוזיאון יש תערוכות קבועות שותערוכות מתחלפות המשתנות . התערוכות מציגות נושאים מהמסורת האיסלאמית למשל תערוכות חפצים , תערוכות לבוש, תערוכות אומנות (תמונות ועוד).

איך להגיע

המוזיאון נמצא ברחוב העצמאות 60 עיר עתיקה באר שבע.

לפרטים נוספים מוזמנים להיכנס לאתר המוזיאון : מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

שעות פעילות

המוזיאון פתוח בימים שני ,שלישי וחמישי בין השעות 10:00 ל 16:00 אחה"צ וביום ד' בין השעות 12:00 – 19:00.

בסופי שבוע בשישישבת פתוח המוזיאון בין 10:00 ל 14:00.

צילומים : עמי פרייזר

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן