לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

חדר אומנויות במוזיאון המזגגה

מוזיאון המזגגה בקיבוץ נחשולים הוא מוזיאון עם הנשמה של הברון אדמונד דה רוטשילד פועמת בקירבו. בתוך קיבוץ נחשולים, סמוך לכפר הנופש נחשולים- שוכן לו מוזיאון מיוחד במינו עם פיסות היסטוריה משמעותיות.
המזגגה למעשה הייתה במקור משנת 1891 עד 1895.

בית חרושת לבקבוקי זכוכית עבור היקבים של הברון בראשון לציון וזיכרון יעקב של ימים אילו. את המפעל ניהל לא אחר מאשר מאיר דיזינגוף, ראש עיריית תל-אביב הראשון.

עקב קשיים, לאחר 5 שנות פעילות נסגר המפעל. לאחר שנים רבות כ- 85 שנים בהם המפעל היה נטוש ועזוב כאבן שאין לה הופכין נטלו חברי קיבוץ נחשולים את המושכות לידיהם ובשנת 1980 הקימו מוזיאון מרשים מאוד עם תערוכות שאת חלקן המחיש לכם בתמונות מביקורי במקום.

המוזיאון מחולק לחדרים שבכל חדר תמצאו תקופה אחרת בהיסטוריה, או נושא אחר מתוך אותה תקופה לדוגמא : ישנה התייחסות לנפוליאון שהגיע לחופי דור, כחלק מהמסע שלו בארץ ישראל, שהגיע לכאן במהלך נסיגתו מעכו ליפו, השליך את כל כלי הנשק שלו: התותחים, הרובים, הכידונים וחומרי הנפץ מהתקופה הזו, 1799, מוצגים לראווה באופן כל כך מוחשי ויפה.

המזגגה - נחשולים

בחדרים אחרים ניתן לראות חפצי אומנות, כלי חרס, פסלונים מעוטרים. המוזיאון נבנה תוך שימוש במגוון מונומנטים כולל בעלי חיים כמו טווס ועוד.

זכוכיות במגוון צבעים וצורות. הממצאים הארכאולוגים המעניינים שנמצאו במעמקי הים ע”י צוללנים ארכאולוגיים הם נדירים ומרשימים ביופיים ומייצגים תקופות שונות בהיסטוריה, מסתבר שהים פועל כקופסת שימורים לממצאים ארכאולוגיים רב-ממדיים ורב תרבותיים אשר הצטברו במעמקי הים מאות שנים, נאספו והובאו לכאן.

מומלץ בחום להגיע לביקור במוזיאון המזגגה, הכניסה כרוכה בתשלום סימלי :מבוגר -24 ש”ח. ילד – 12 ש”ח.

שעות פתיחה :ימים א’-ה’: 9:00 – 14:00   יום ו’: 9:00 – 13:00. קישור לאתר : מוזיאון המזגגה

דגם אונייה במוזיאון המזגגה

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

שם: פרי דרורי
אימייל: feary.drori@gmail.com
חוות דעת: היום הבת שלי עם חברתה ביקרו במוזאון, התרשמו מאד והמליצו בחום. השתכנעתי ואני מתכוונת לבקר עם משפחתי באחד הימים הקרובים,
ציון האירוח הכולל: 5 – מצויין

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן