לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מוזיאון אוסישקין טבע בקיבוץ דן

בית אוסישקין הינו מוזיאון בקיבוץ דן בעמק החולה שבגליל העליון, המוזיאון העוסק בטבע והיסטוריה. המוזיאון הוא בין הותיקים במדינת ישראל ונוסד בשנות 1950 . במוזיאון פעילויות חינוכיות מגוונות לנוער ומבוגרים למשל: הפעלות בטבע, סרטי טבע, סיורי צפרות  ועוד.מוזיאון בית אוסישקין הוא בבואה של הטבע , הוא כולל תערוכות ומיצגים רבים בשלל תחומים כגון: נדידת ציפורים וסוגיהן, ארכיאולוגיה של ארץ ישראל, מידע רב ממדי ורב על בעלי החיים נוספים המתגוררים באזור .

מיקומו של המוזיאון על נחל דן מהווה נקודת אקספלוריזציה וגילוי מעניינת על היבטים שונים של הטבע המגוון והרב המתקיים לאורך נחל איתן זה.

המוזיאון קרוי על שמו של מנחם אוסישקין שהיה ראש קרן קיימת לישראל. שהוא הגוף שמימן את הקמת מיזם זה. מוזיאון הטבע בית אוסישקין הוא נקודת ההתחלה או הסיום של שביל ישראל.

המוזיאון מחולק ל – 2 אגפים : האגף הזאולוגי  – באגף זה מוצגים בעיקר פוחלצים של בעלי חיים רבים ממחלקות השונות בעולם החי למשל : עופות, יונקים זוחלים ועוד.האגף השני הוא הארכיאולוגי ועוסק בתקופת המקרא  שעיקר הממצאים מתקופה זו התגלו בעת חפירות בתל דן(היער דן נקראה בעבר ליש המקראית).

המוזיאון מביא למבקר בו את העולם האקולוגי העשיר שהתקיים פה לפני ייבוש ביצות החולה.

קבוצות צריכות לתאם הגעה מראש.

ימי ושעות פתיחה

ימי א' – ה' – 9:00-15:00.

ימי שישי ושבת מ 10:00-14:00.

טלפון : 04-694-1704

הוראות הגעה

בוויז :מוזיאון הטבע בית אוסישקין

צילומים: Veronique Sprung Levy

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן