לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

הוורטקס במוזיאון האשליות

מוזיאון האשליות הבינלאומי בנמל תל אביב הוא אטרקציה משעשעת וחביבה למדי שמשחקת ומתעתעת בחושים ובעיקר במוח. מדובר על מוזיאון סגור מוצל וממוזג . בתוכו ישנם עשרות אשליות אופטיות המוצגות באמצעים ויזואליים שונים. במתחם למעלה מ 50 מוצגים שונים למשל : חדר אשליית סימטריה , מנהרת המערבולת וורטקס , חדר הפוך ,חדר אינסוף , החלפת אפים ועוד.

מוזיאון האשליות - תל אביב

הפעילות מתאימה לגילאי 6-99  והיא משולבת בהסבר משולט לצד כל מוצג במוזיאון. מוזיאון האשליות משקף למבקר עד כמה המוח שלנו מתרגל לתנועות ,גירויים ויזואליים וגם לאחר הפניית המבט ממוצג המוח עדיין ממשיך לראות את התנועה , הזווית או ההיטל של המוצג ולכן זה נקרא מוזיאון האשליות.

מוזיאון האשליות נמל תל אביב

במוזיאון ישנם כמה מוצגים מיוחדים שממש שווים למשל סדרת מראות על רקע של חלונות בניין , ברגע ששוכבים על הריצפה ומחזיקים באדן החלון רואים במראה העליונה השתקפות ועושה רושם שכאילו תלויים על חלון גבוה בבניין. עוד מוצג מעניין הוא הכיסא, יושבים על הרצפה שסביב יש רגלי כיסא כחולות, מזוויות מסוימת נדמה כאילו המבקר יושב על כיסא קטן. כך שהצורה בה מונחים רגלי הכיסא נותנם אשלייה אופטית של אדם מוקטן יושב על כיסא.

אשליית הכיסא -מוזיאון האשליות

המוזיאון מתחיל במסדרון ארוך שלאורכו ישנם ציורים עם דמויות גיאומטריות בצבעי שחור לבן שהתבוננות בהם יוצרת סדרת אשליות אופטיות שונות. במהלך המסדרון ישנם חדרים פתוחים אליהם ניתן להיכנס ולהתרשם מכל מיני אשליות כגון : חדר עם מראות בהם ניתן לראות את עצמכם מספר רב של פעמים. או צלחת אליה נכנסים ממסתור צדדי והראש נראה על צלחת באופן מיניטורי. עוד מוצג מעניין הוא כדור קטן עם בליטות שמסתובב במהרה והבליטות נראות כמו צורות מלבניות על גבי הכדור. או דמויות של אנשים כגון אלברט איינשטיין הנראה דרך מיקוד הראייה בנקודה מסוימת של התמונה.

החדר ההפוך במוזיאון האשליות

מוזיאון האשליות מוכיח מעל הכל שכל מה שאנחנו רואים ומרגישים עם החושים שלנו תלוי במספר רב של משתנים כגון: זוית ,שילוב של צבעים ,צורות , מראות , עוצמות של סיבוב ועוד.

ביקורת "בא לי לטייל" : מוזיאון שכזה יש בעוד כ 50 מדינות בעולם , לטעמי לאחר ביקור במקום ניתן לראות דברים מאוד מיוחדים,  אך היצע המוצגים והמוזיאון לדעתי קטנים מאוד במידה ועמוס עשוי להיות מאוד צפוף למרות שהביקורים מווסתים ע"י תיאום מראש ומוגדרים כל שעה עגולה סבב ביקור. יש לציין שהמדריכים שמסתובבים במקום מאוד אדיבים ושירותיים ומסבירים כל מוצג מה בדיוק האשלייה ומה צריך לעשות כדי לצפות בה.

הכניסה למוזיאון האשליות כרוכה בתשלום של 100 ש"ח לאדם , אפשר להשיג כרטיסים מוזלים דרך וועדים שונים או דרך הטבות של חברות כרטיסי אשראי.

שעות הפתיחה:

א' – ה' – 9:00 בבוקר עד 21:00 בערב.

ו' וערבי חג  9:00 עד 16:00 אחר הצהריים

שבתות : 9:00  עד 21:00 בערב.

איך מגיעים

כתובת :יוסף יקותיאלי 6, נמל תל אביב, המתחם הצפוני, מבנה 26.

מוזיאון האשליות הבינלאומי נמצא בחלק הצפוני של נמל תל אביב. ממול מסעדת אגדיר.

טלפון לבירורים : 03-5664433

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן