לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

שולמן שוקולד

הכירו את ממלכת השוקולד של שולמן

בתוך קיבוץ דפנה אשר באצבע הגליל, שוכן לו מוזיאון השוקולד של שולמן, מוזיאון חביב ומתוק שכל כולו עוסק בשוקולד ותולדותיו. המוזיאון הוא שיר הלל לשוקולד במלוא מובן המילה ולכך דאג  דימיטרי שולמן, אשר הקים את המקום לפני כ- 6 שנים.
דימיטרי – שוקולייטר בהכשרתו, הקים פה מרכז מבקרים רחב הכולל: סדנאות שוקולד ; מוזיאון שוקולד מרהיב – עם פסלי שוקולד אומנותיים עשויים עיסת שוקולד; חנות שוקולד;  ומפעל לייצור השוקולד – המוצג כאן לראווה. במוזיאון מוצגים באופן ברור וחוויתי, ההיסטוריה של השוקולד, אופן הייצור של השוקולד ועוד. 

סדנת שוקולד אצל שולמן

אז בואו נתחיל את המסע המרתק והחוויתי שלנו בממלכת השוקולד של שולמן. עם כניסתנו למרכז המבקרים, פגשנו יצירות שוקולד בצבעים של לבן-חום,
למשל: כדורגל משוקולד, מגפיים ועוד.
משם המשכנו אל תוך חדר מופלא – המזכיר מפעל לשוקולד, שולחנות ארוכים פזורים עם מפות שקופות, עליהן צורות שוקולד. את בואנו קיבלו 2 מפעילות חינניות שהנחו את סדנת השוקולד.
הילדים קיבלו, לאחר שיתיישבו סמוך לשולחן, עיפרון שוקולד מיוחד וכובע קונדיטורים. המשימה הראשונה שלהם הייתה לעבור עם עיפרון השוקולד על דמויות מצוירות שקיבלו לידיהם. ואילו בשלב הבא הם הזליפו שוקולד לבן חם על הדמויות שקיבלו ומשם ישירות למקפיא – לצורך הקפאה.

בקצה החדר המתוק, ניצבה מכונה להמסת השוקולד הלבן, אשר שימשה כמחולל חומר הגלם עבור הילדים במהלך היצירה. בתום הפעילות, הילדים, ומודה גם חלק מהמבוגרים – אשר לא עמדו בפיתוי, שאבו מתוך המזלף את השוקולד החם והתענגו על טעמיו האקזוטיים. לאחר מכן ציירו המפעילות על פניהם של הילדים, צורות שונות, כמו שפם חתול עם שוקולד חם, אכן יצירתיות לשמה.
כל הילדים התלהבו נוכח פאר יצירתם והתוצאות מדברות בעד עצמן.

אחת האטרקציות במהלך הסדנא, שלטעמי העניקה לה גוון מעניין, הייתה שהילדים פרשו את ידיהם בצורת קערה, והמפעילה הזליפה שוקולד חמים לתוך ידיהם, הם ליקקו את השוקולד כמו חתלתולים קטנים והפיקו הנאה מרובה מכך.

המשימה הבאה הייתה להכין טראפלס – פסגת יצירת השוקולד, קיבלנו לידנו קערית עם 4 קוביות שוקולד נאות המכילות: שמנת גולמית, חמאה ועיסת שוקולד. התערובת שהייתה נוחה ללישה עוצבה ע"י הילדים וגולגלה לצורות שונות. לאחר מכן פיזרו עליה הילדים; שברי בוטנים; קוקוס; ופצפוצי סוכריות – עיטור נאה ליצירת מופת שתוצאתה, טראפלס יפים וטעימים. בתום הפעילות קיבלו הילדים את הציורים שיצאו מהקירור בהתלהבות ופליאה תוך שהם גאים בהצלחתם.

מסדנת השוקולד המשכנו למוזיאון הסמוך, שם המתין לנו דימיטרי, שהסביר על יצירות השוקולד שלו, בין השאר פסלים משוקולד כגון : גיטרה, ומונומנטים תנכ"יים – אדם וחווה שיוצרו מעיסת שוקולד ומוצקי שוקולד. כל היצירות בוצעו ללא כל תבניות אלא בעבודת יד נטו. מדובר בפסלים עם משקלים לא מבוטלים של 40-50 ק"ג, עשויים ללא חת, מעיסת שוקולד. מלאכת אומנות לכל דבר ועניין. את תשומת ליבי משכו, הפסלים של אלברט איינשטיין וגולדה מאיר- אישים דגולים שזכו לייצוג הולם במוזיאון של שולמן. 

אחר מכן צפינו בסרטון קצר המסביר את תהליך ייצור השוקולד במלואו. מהרגע בו נקטפים אגוזי הקקאו הגדולים בגאנה אשר באפריקה; שם מופרדים הפולים מהגרעין ועוברים תהליך של ייבוש בשמש וקלייה ע"י המקומיים; משם מועברים, פולי השוקולד, למפעל מיוחד בו הם נארזים בשקים ועוברים בקרת איכות קפדנית; משם עושים דרכם לגרמניה לאריזה סופית ; והתחנה האחרונה -מפעלו של דימיטרי.

דימיטרי מייצר הכל בעצמו במפעל הקטן שלו שהוקם כאן – את נפלאות השוקולד שלו ניתן לרכוש בחנות הנמצאת גם היא באותו מתחם. בחנות ניתן למצוא שילובים מעניינים של תירס מלוח בתוך שוקולד – פרלין בעל קוטביות טעמים מעניינת. עוד תמצאו מעדני שוקולד כמו: שוקולד עם פקאנים ,טראפלס ועוד.

לסיכום, מדובר בחוויה מתוקה על טהרת השוקולד, זהו מקום חוויתי  בעיקר לילדים המשלב יצירה וטעם. ביקור במוזיאון קסום ומופלא. לאורך כל הסיור שלנו, במתחם השוקולד של שולמן, מורגשת אהבה הגדולה שלו לשוקולד. בחנות הוא מאפשר לטעום את מוצריו – שלטעמי הם ברמה איכותית ומרגישים בפה כמו שוקולד אמיתי נטו. המוזיאון הוא שיר הלל לשוקולד במלוא מובן המילה ולכך דאג דימיטרי שולמן.

בבעלות דימיטרי  2 סניפים נוספים השייכים לממלכת השוקולד שלו:

הראשון, רח' זרחין 13 ברעננה, הכולל :סדנאות וחנות.
השני בגן הצפון סמוך לקיבוץ דפנה, הכולל : חנות שוקולד  ובית קפה.

כתובת – קיבוץ דפנה. 

סיווג – מוזיאון שוקולד, חנות שוקולד, סדנאות שוקולד.

שעות פתיחה – ב'- ה'   17:00-10:00;  ו'   15:00-9:00;    שבת   17:00-10:00.

יש לתאם הגעה מראש. 

חשוב: במקום לא מתקיימות כבר סדנאות שוקולד רק סיורים. עצמאי בחינם לקבוצות בתשלום.

לפרטים והזמנות בטלפון : 054-5902198

גישה לנכים – יש כולל שירותי נכים .

מחירים – סדנת שוקולד- 55 ₪ למשתתף כניסה למוזיאון – 10 ₪ למשתתף .
              ילדים עד גיל 8 כניסה חינם למוזיאון .

כשרות- כל המוצרים כשרים. 

חנייה – צמודה, ללא תשלום.

למי מתאים –לכולם אך בעיקר מתאים לילדים.

תאריך ביקור 3/2018

מה עוד בסביבה:

מלון מטיילים ארץ דפנה ; כפר הנופש עין זיוון ; קייקי כפר בלום.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן