Untitled-15-3

חשוב לדעת

יעל נובי - חיית מדבר

מדבריום הינו פארק חיות אינטרקטיבי ע"ש ג'ק ג'וזף ומורטון מנדל בבאר שבע.  שייפתח בקרוב לציבור הרחב. הפארק ייפתח בנגב באזור מערב באר שבע ליד הקאנטרי קלאב.

בתוך שטחי הפארק יהיו פינות לפי מחלקות של בעלי חיים. למשל : פינת עופות דורסים שיכולים לקנן באזור המתחם שהוקצה להם ,עם מפל מים יפהפה. כל הפארק מונגש ואפשר לעבור בו עם עגלות בין הפינות השונות. כל

הפארק עטוף בסביבה האופיינית למדבר בגוון חום בהיר.

אזור נוסף יפה הנמצא בהמשך הוא פינת הזוחלים עם שלל מיני זוחלים. למשל לטאות כוח הנמצאות בתוך אקווריום ענקי. מכאן נכנסים נכנסים למתחם היעלים, המתחם מיוחד במינו כי יש בו קיר טיפוס עם שילוט. שיאפשר לילדים גם לחקור וללמוד אודות היעל , חיה מדברית נפוצה.

בפינה נתחקה אחר טיפוסם של היעלים על מצוקים וסלעים דרך מענה על שאלות. וטיפוס על הקיר אשר במתחם זה.

מפה נמשיך אל מנהרה מיוחדת וסודית הכוללת סימולטור של עופות דורסים. בתוך המתחם בורות עם פתח עגול וגדול עם סורגים עבים. הילדים שוכבים על הבטן על הפתח למטה יש מקרן שמאיר עליכם סרט עם מעוף נשרים.

ואז אתם הופכים לרגע כמו עוף דורס שעף גבוה בשמיים. איך דואים בשמים הגבוהים ומביטים על כל העולם מלמעלה.

השביל בתוך המדבריום יוביל אתכם לאחת האטרקציות המדהימות בפארק החיות הבאר שבעי. זוהי פינת התנינים והאליגטורים. פה תכירו מקרוב את חיי האליגטורים ותלמדו איך להבדיל בין אליגטור לתנין …

הזוחלים האימתניים הללו נמצאים מאחורי זכוכית מחוסמת. שוחים להנאתם בתוך בריכות מים קרירות וצוננות.

מכאן נמשיך לפינת החזירים ונכיר מהן התכונות הבולטות של החזיר, לא נגלה לכם שתהנו מהחוויה…. בפינה זו עמדות הסברה מאוירות ומצוירות. המסבירות באופן קל ומותאם לילדים על חזיר הבר. תוכלו להריח אפילו בעמדה .

וכדי להגיע לתחנה הבאה במדבריום , תצטרכו לעבור אתגר , עליכם לעבור בגשר חבלים צר וגבוה מעל בריכת התנינים…

אם עמדתם במשימה תפגשו את המרחב הגדול והענקי של הגי'רפות. שכידוע אוהבות מרחבים גדולים שיש רק באזורים מדבריים. במקום מעלית מיוחדת שתוכלו לעלות ולראות את הג'ירפה פנים אל פנים.

המתחם הבא הוא המיוחד ביותר במדבריום זהו מתחם הטורפים : אריות , צ'יטות עם חברבורות מרשימות.

כל שטח הפארק הוא כ 2-3 ק"מ של שבילים. שבהחלט אפשר לבלות שם יום שלם. יש במתחם גם מגלשות בהן ניתן לעבור מהר יותר בין התחנות ולא ללכת ברגל.

המדבריום צפוי להיפתח בתחילת ספטמבר לקראת חגי תשרי (בתקווה). אז רשמו בפניכם את האטרקציה המופלאה הזו.

הכניסה בתשלום.

כללי

המדבריום הוקם בעזרת סיוע כלכלי של הגורמים הבאים : ג'ק ג'וזף ומורטון מנדל, מפעל הפיס ועיריית באר שבע. שתרמו כספים משמעותיים להקמת הפארק המדברי המתוחכם הזה בבאר שבע.

שטח הפארק עצום בגודלו והוא נאמד בכ 120 דונמים. החזון של הפארק, הוא לשלב בעלי חיים מדבריים בסביבתם הטבעית, שחלקם הובאו מאפריקה החמה.

ולהפוך את המקום למרחב בטוח לילדים ומשפחות. היכולות לחקור , ללמוד ולגלות על אורח חייהם , תזונתם והרגליהם של בעלי חיים מדבריים מקרוב.

איך מגיעים ?

בוויז: המדבריום. המקום נמצא היכן שהיה הגן הזואלוגי של באר שבע הנקרא ZOONEGEV סמוך לקאנטרי קלאב של באר שבע ביציאה המערבית לכיוון אשקלון .

כתובת המדבריום : רחוב מורטון מנדל 1 דרך אילן רמון 5 באר שבע.

שעות פתיחה

ימים ראשון עד חמישי בין 9:00 ל 18:00 שעון קיץ (עד 17:00)

פתוח גם שישי ושבת . שישי עד 15:00 שבת עד 18:00.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן