לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

אטרקציה -יפו אקספרס

יפו – אקספרס של חוויות. היא אטרקציה ייחודית הלוקחת את המבקר למסע בזמן ליפו של פעם. זאת  דרך סרט מציאות מדומה המאפשר לקחת חלק בהיסטוריה של יפו. ולהתוודע לתרבות ,אורח החיים ולמה שהתרחש ביפו לאורך השנים.

לכתבה המלאה על יפו אקספרס.

העיר העתיקה של יפו – אין כמו יפו בלילות, לקראת כריסמס לבשה יפו והתהדרה עם מיטב מחלצותיה.
ביום שני 24/12 חל כריסמס וביפו ההכנות בעיצומן- עץ אשוח ענקי המואר במאות מנורות בשלל צבעים – הוצב ברחוב הראשי סמוך למגדל השעון. הרחובות כולם לבשו חג, המסעדות ובתי הקפה הומות אדם. נכון זה לא חג שלנו מודה, אבל עדיין זו סיבה למסיבה.

לאורך הרחובות הראשיים, בראשם רחוב יפת, זהרו ובהקו נוכח הנורות בצורות שונות הפזורות לאורך כל הרחוב שבמרכזו נמצא מגדל השעון. יחד כולם ביחד מרכיבים ליפו שיק של חג ושמחה. יש לציין שרחובותיה של יפו נקיים מטופחים ומוסדרים ומלאי תיירים אשר פוקדים את המסעדות. במרכז העצבים של יפו, במרכז הבילוי, בין שוק הפשפשים; מגדל השעון; גלריות האומנות הרבות; המסעדות ובתי הקפה – נפתחה לאחרונה אטרקציה חדשה וחדישה הנקראת יפו אקספרס.

מדובר על סיור וירטואלי ביפו המוגש לצופה דרך משקפי VR(מציאות מדומה).
אורכה של חוויית המציאות הוירטואלית הזו הוא אמנם רק 12 דקות, אך בהם מועברים ההיסטוריה, התרבות , ההווי של יפו העתיקה לפני 3500 שנים ועד היום – באופן המערב את כל החושים גם יחד.

נכנסנו לתוך מבנה תקופתי עתיק, אשר נמצא ברח’ בית אשל- בתוכו מתחם קניות ואומנות, ובקומה התחתונה של המתחם, הוקם אולם כניסה המלווה בסממנים של תחנת רכבת – הדבר ניכר באופן תכנון האולם, חלון גדול עם קשת ובפנים שילוט כסוף על גבי אבן ברוח התקופה. ובאמת איך שנכנסים לתוך קרון הרכבת – שהוא הפלטפורמה בה מתרחשת כל הפעילות מרגישים תחושה של מסע בזמן.

נכנסנו לתוך הקרון המכיל 20 מקומות ישיבה, קיבלנו לידינו אוזניות ומשקפי VR חבשנו אותם על הפנים, והתכוננו למסע שלנו אל תוך נבכי הזמן(3500 שנה אחורה בזמן) ולתוך קרביה של יפו העתיקה.

המופע החל בהדמייה של תחנת רכבת יפו העתיקה – באמצעות טכנולוגיה מיוחדת של 4 ממדים, לכל פינה וכיוון אליו מסתכלים: מעלה, מטה, ימינה, ושמאלה רואים את סביבת ההתרחשות : בתים, סמטאות, שמים – מדהים.

התחושה מרגישה מאוד כמו ישיבה בתוך רכבת, אם נביט ימינה, נראה את חוף הים של יפו ומצד שמאל את יפו העתיקה על מבניה הייחודיים מאבן.

תוך כדי נסיעת הרכבת(בכאילו כמובן..)הכיסאות זזו במעט, מה שתורם לאווירת הנסיעה ברכבת.

בתוך הרכבת ישנם קרונות, במהלך המסע נכנסים אליהם, ומגלים עולמות שונים למשל: שוק הפשפשים עם שקי תבלינים, גלריית האומנות וסמטאותיה של יפו העתיקה. תיאור העלילה: לפתע במהלך המסע ברכבת- ציפורים פוגעות באחת מחלונות הקרון. ואז העלילה מקבלת טויסט אחר לגמרי, הקרון הופך חיש מהר למסע ב”רכבת הרים”. אשר בסופו של דבר נכנסת הרכבת כולה ללוע לוויתן. שבולע אותה בשלמותה ובכך מכניסה את הצופה לעולם תת-ימי שהוא שוחה לצד דגים וצוללנים.

עוד במסע מוזכרים היבטים היסטוריים כגון, נפוליון בונאפרטה שהגיע ב- 1799 ליפו- שהייתה בזמנו מרכז עולמי של סחורות. ובתוך כך עברה תמורות רבות לאורך השנים, יש לציין שהדברים מועברים באופן קליל.

הכיסאות המשיכו לזוז והחוויה שלנו מקבלת כיוון חדש- אנו חוזרים בזמן כך שכל הנסיעה ברכבת הרים וברכבת הקרונות הם בכיוון אחורנית. משם אנו מתעופפים לצד להקת שחפים גבוה בשמים וצופים על יפו העתיקה, על הנמל ועל תל אביב מלמעלה. הסיור הסתיים באותה תחנה בה התחלנו. ראוי לציין כי המושבים הם מיוחדים, אשר זזים 360 מעלות.

לסיכום החוויה: יפו אקספרס היא חוויה מומלצת בחום כאטרקציה לילדים ולמשפחה. מבוגרים לטעמי פחות יפיקו תועלת ועניין מן האטרקציה, כי מדובר בסיור וירטואלי תמציתי וקליל המוגש בתוך מסע רווי אדרנלין שבו המידע מתערבב עם החוויה באופן המותאם יותר לילדים.

יפו אקספרס טלפון להזמנות – *3471

הפעילות מתאימה בעיקר לילדים.
(ילדים מגיל 4 -7 צריכים להיכנס עם ליווי מבוגר).

מה לעשות בסביבה: PAu-Brazil – גלריה לריהוט ופרטי עיצוב מברזיל.

יפו בערב בכריסמס

יפו העתיקה , טיול בנמל יפו, שוק הפשפשים (ביום), בתי קפה ומסעדות, נחל הירקון , בכניסה לאטרקציה כרוכה בתשלום
למי מתאים: אידאלי בתור אטרקציות לילדים ולחובבי אומנות בעיקר. תאריך ביקור:24/12/2018

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חשוב לדעת

דילוג לתוכן