Untitled-15-3

חשוב לדעת

מערת המלח קולונל

טיול ערב למערת מלח הכולל סנפלינג מדהים אל תוך קרביה של אחת ממערות המלח היפות בישראל. המכונה מערת קולונל.

טיול סנפלינג למערת שכזו המיוחדת במינה הוא חוויה בלתי נשכחת ואחת מהאטרקציות הייחודיות. שאתם יכולים להעניק לעצמכם או לבן/בת זוגכם או אפילו כאטרקציה ליום הולדת או כל אירוע אחר.

אין ספק שחווית סנפלינג בתוך מערת מלח בערב ובחשיכה. תותיר בכם חותם שלא תשכחו לעד. מעבר לגלישה אל תוך מערת המלח במהלך הפעילות. תהיה, לאחר הסנפלינג במערת המלח,  רחצה לילית במעיינות ייחודים הנמצאים לא הרחק ממערת המלח.

רקע על הסנפלינג במערת המלח

אנו נתחיל את הפעילות בטיפוס במעלה סולמות שגובהם הוא כ – 140 מטרים – החלק הזה ייקח כ 25 דקות כולל עצירות להפסקות.
לאחר העלייה במדרגות נעפיל לנקודת תצפית מקסימה ויפהפיה הצופה על בריכות האידוי של ים המלח ועל הרי מואב האדמדמים הנשקפים מזרחה. כאן תקבלו מהמדריך הסברים מפורטים ומעמיקים אודות היווצרותו של הר סדום ומפעלי ים המלח הצמודים אליו. מפה נצא לטיול מרתק לאורך הדרך. ונביט על הפתחים  שנפערו באדמה והמערות שנוצרו. פה נעשה אתנחתא  להסבר כיצד למעשה נוצרות מערות המלח. לאחר שנלמד אודותיהן. נתקדם יחד עד לכניסה למערה , הליכה קצרה של כ 5 דקות.
מערות המלח בסדום

תיאור הגלישה למערת המלח

למעשה הסנפלינג במערת המלח בנוי מ 2 מקטעי גלישה שונים :

הראשונה ירידה של כ- 7 מטר בלבד.

ואילו השנייה משמעותית ועמוקה הרבה יותר כ- 70 מטר. אל תוך פיר מלח יפה הבנוי משכבות שכבות של מלח היוצרות מבנה מיוחד במינו. לאחר שנסיים את הסנפלינג שלעיל נסייר בתוככי המערה ונגלה את ההוד והיופי הרב אותו היא מחביאה בקירבה.

כתוצאה מירידת הגשמים,  המערה מתחדשת כל העת  בנטיפי מלח מרהיבים. המים המחלחלים אל תוך המערה יוצרים מקבץ נטיפים יוצא דופן במראהו. לאורך כל הטיול בתוך המערה . ניחשף למחזה מושלם של :נטיפים, זקיפים, קוביות מלח ותופעות גיאולוגיות נוספות שנוצרו במלח במהלך מיליוני שנים.

הר סדום בפני עצמו הוא תופעת טבע מאוד שונה ובלתי רגילה. ההר עצמו עשוי ברובו ממלח (כ 95 אחוזים).  מערת המלח נוצרה בעקבות נחל שזרם מתחת לפני הקרקע ולמעשה חצב בתוך ההר והוא זה שיצר את המערה כפי שהיא כיום.

הסיור בתוך מערת המלח עורך כשעתיים . בסופו של הסיור נזחל (מרחק קצר ) כ – 3 זחילות אל מחוץ לשטח המערה לאוויר הפתוח. שתיים מהזחילות עוברות באזור רחב בתוך המערה בה תלכו על ארבע . והזחילה האחרונה קצרה ביותר כמטר אחד בלבד. רק קצת יותר מורכבת כי נצטרך לעבור אותה בזחילה על הגחון. אך אל חשש זה רחב דיו גם לקלסטרופוביים שבינכם. אגב שמה של מערת מלח זו הוא מערת הקולונל.

ולשאלת השאלות :
לאיזה קהלים מתאים הטיול ?  לכולם. כמו כן אין צורך בכל ניסיון קודם בסנפלינג או במערות מלח. רוצים לראות תמונות וסרטונים נוספים:

https://photos.app.goo.gl/tFCRAj9iNhGc4Bob9
https://vimeo.com/392920547

מערת מלח בסדום

מועד הפעילות הקרוב  :

יום ו' –  16/7 הטיול והפעילות תתקיים בין השעות 19:00 -24:00 בלילה.
מתי מתחילים : 19:00
מתי נסיים : 2:00 לפנות בוקר.
היכן נפגש : תחנת דלק זוהר שבאזור הר סדום.
מחיר הטיול: 255 ש"ח לאדם לחברי הקבוצה מטיילים מכייפים ומשתפים בלבד במקום 285 ש"ח.
הפעילות כוללת ביטוח וציוד בטיחותי ותיקני.
להרשמה ופרטים נוספים לגבי הפעילות :0723943237
סנפלינג במערת קולונל

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן