לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

הכניסה לחוות הנדיב

חוות הנדיב הינה חווה חדשה הקיימת כשנתיים בלבד. מדובר על חוות טבע ענקית הכוללת : חיות משק, אטרקציות לילדים ולכל המשפחה, חממות ירקות ופירות לקטיף ועוד.כבר בכניסה לחווה (שחשוב לציין יש חניית עפר לאורחיה) . רואים כלובים עם תוכים צבעוניים. עמדות צילום כשברקע פלקט שאליו הילדים מכניסים את הראש ומצטלמים על רקע של דמויות ברוח החווה.

רקע על החווה

יש לציין שהחווה גדולה מאוד ומרווחת היא מספקת חוויה אינטרקטיבית מציאותית של חיבור לחיות המשק בחווה כגון : צפייה וליטוף של שרקנים ואוגרים.

המוטו של מנהל החווה אלון ושאר הצוות הוא  "מתייחסים בכבוד לחיות מתבטא בכך שמוציאים את העזים ושאר בעלי החיים למרעה באזור החווה". ובכך רווחת החיות עומדת לנגד עיני בעלי החווה. הרעיון המרכזי של חוות הנדיב הוא חיבור בעלי חיים לאדם.

מה יש לעשות בחווה?

בסיור שאלון ערך לנו עברנו בנקודות השונות ברחבי החווה , נקודת הענין המרכזית היא "הג'ונגל"  הכולל מעבר בין בעלי החיים השונים :ברווזים, צבי יבשה ענקיים, אווזים, ברברים, שרקנים ,ארנבות אווזים ועוד.אזור הג'ונגל מחולק לשני חלקים בצד ימין חלק גדול מגודר בו שוהים בעלי חיים אלו ובצד ימין , תאים גדולים בהם משוכנים חיות משק כגון :עזים ,חמורים, פרות, סוסים ועוד.

ניתן ללטף את כל בעלי החיים למעט בצבים שבהם אסור לגעת.

אחת התחנות המעניינות בחוות הנדיב היא לול התרנגולות הענקי . מדובר על תרנגולות נקבות לא מופרות, המטילות ביצים כמעט מידי יום. כל בעלי החיים בחווה עוברים פיקוח ע"י וטרינר אחת לשבוע. ומשרד החקלאות מחסן אותם על בסיס קבוע.

התחנה הבאה היא ליטוף והאכלה של פוני  , הפוני הוא למעשה סוס ננסי. הוא נמצא במתחם נפרד של החווה , בו הוא יוצא למאז' שזה סיבוב בתוך אזור מיוחד.

בנוסף לבעלי חיים בחווה יש חממות חקלאיות, אליהם יכולים מבקרי החווה להיכנס ולאכול בחופשיות מהפרי . למשל חממת תותים ואננס , המיועדים לאכילה בלבד.( קטיף טעימות). חממה זו בנויה ממספר שדרות ארוכות שהתותים צומחים עליהם כך שנוח לגשת ולקטוף את התותים האדמדמים המתוקים. בנוסף יש בחווה חממת ירקות  הכוללת :חסה, נענע, מלפפונים, פטרוזיליה, כרוביות ועוד. גם פה ניתן לקטוף לצרכי אכילה במקום.

בחווה יש גם אטרקציות לילדים ולכל המשפחה למשל : בימבות , חץ וקשת, פינת יצירה לקטנטנים (כוללות בועות סבון), השכרת אופניים (מצורפים מסלולי טיול במפה לפי התאמה לרמת קושי).

לסיכום חוות הנדיב מאפשרת  להעביר עם הילדים בכיף  שעתיים עד 3 שעות (אפשר גם יותר).  בסביבה נעימה הכוללת טבע עם בעלי חיים , חקלאות ואטרקציות לכל המשפחה.

**העמדות מלוות במדריכים**

בנוסף בחוות הנדיב ניתן גם לשלב פעילות אקסטרים. "נדיב על גלגלים" שהינה  פעילות אתגרית של נהיגה ברייזרים ,ריינג'רים, איזי ריידר . גם הם תחת קורת גג של חוות הנדיב.

פרטים כלליים

מחיר הכניסה לחווה לאדם מגיל שנתיים ומעלה:  30 ש"ח באמצ"ש ו 40 ש"ח לסופ"ש וחג
בתמורה תקבלו חוויה של בילוי בחווה ללא מגבלת זמן.
ובכניסה תקבלו בחינם : קפה, תה, מים קרים ועוגיות.

שעות פתיחה:

אמצע שבוע  מ 10:00 עד 17:00.

ובסופש -שישבת 9:00 עד 14:00.

טלפון :

04-9515500

אקסטרות

טאבון בשישבת וחגים באפייה עצמית בליווי  מדריך. בתשלום נוסף של 10 שח עם בצק נוטלה שמן זית וזעתר 15 ש"ח לפיצה.

פודטראק שתייה קלה שתייה חמה גלידה במרכז החווה.

איך מגיעים

בוויז :חוות הנדיב. צריך לנסוע לכיוון גני הנדיב שברמת הנדיב . ממש לפני הגנים פנו ימינה לדרך עפר עם השילוט  : "חוות הנדיב".

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן