Untitled-15-3

חשוב לדעת

מעגן סירות במרינה אשקלון

המרינה של אשקלון הינה למעשה טיילת מושכת ואטרקטיבית ביותר. לצד מעגן של סירות בחלקה הצפוני של העיר אשקלון. למרינה יש שתי כניסות אחת לצד השנייה הראשונה להולכי רגל והשנייה לכלי רכב הבאים עם נגררים כדי להכניס סירות לשטח המרינה.

היא הוקמה בשנת 1991 ע"י המשפחות העשירות בישראל; עופר וורטהיימר. ושימשה כמקום עגינה לסירות מפרש ויאכטות. המשפחות שהקימו את המרינה שלשלו לכיסם כמה מליונים טובים, בגלל שתמורת הקמת המרינה קיבלו מספר מגרשים לבנייה.

יופייה והאטרקטיביות שלה באים לידי ביטוי בכך שיש בה טיילת. שלצידה מסעדות רבות ,מסעדות חלביות ,מסעדות גריל ,גלידריות , פיצריות ומה לא. אפשר לשבת ממש על גדות המרינה תחת סככה של אחת מהמסעדות השוכנות לאורך המרינה. ולהנות מדג טרי או שלל סלטים מגרים וטעימים במיוחד.

או פשוט ללכת לאורכה ולהנות מהים השליו ומהדגים הרבים השוחים בתוך שטח המרינה. חייב לציין שמי הים בתוך המרינה מאוד נקיים וזה נותן תחושה טובה ומתחבר באופן כמעט מושלם עם הטיילת שלצידה.

הטיילת מונגשת ואפשר לעבור בה עם עגלות ילדים ,דבר שצריך לקחת בחשבון , אין מקומות מוצלים רק בתוך המסעדות בפנים. ואם תרצו לשבת בחוץ זה גם שטחים שבהם יש למסעדות / בתי קפה סככות. החנייה הנמצאת מאחור היא בתוך חניון מוסדר בתשלום.

אבל לאור מה שראיתי במרינה, זה שווה את הכסף. לא חייבים לשבת לארוחה גדולה אפשר גם להנות מגלידה או משולש פיצה צנוע. ולהנות מהאווירה לא פחות מיושבי המסעדה מהאווירה שמספקת המרינה של אשקלון.

הטייילת במרינה של אשקלון

מעבר לטיילת ,מסעדות ואפילו בתי קולנוע וחנויות פארם, אפשר ללכת על פעילות אקסטרים כלומר שייט בסירות טורנדו היוצאות משטח המרינה לים הפתוח. חלופה שנייה לצאת לשייט רגוע בסירה איננה מהירה מדובר על פעילות שנעה בין חצי שעה לשעה. יש במתחם המרינה מפעילים הנמצאים בשטח וניתן להזמין מקום במקום.

בכניסה למרינה יש פסל סביבתי הנושא את השם "אסתיר" -שתי אבני ענק מסותתות זו על גבי זו, את הפסל יצר האמן דב הלר מקיבוץ נירים.

אסתיר הייתה ספינת מעפילים שבתאריך 6/3/1939 הפליגה מנמל רני שברומניה (שנמצא על נהר הדנובה). לכיוון ישראל על סיפונה כ 725 מעפילים החפצים להגיע לישראל. כ- 470 מתוך כל המעפילים , הם יהודים שהגיעו מן העיר דנציג(פולין).

יתר המעפילים הגיעו מרומניה ובולגריה.

המרינה של אשקלון

את ההפלגה אירגנו וסידרו הציונים הריביזיוניסטים ביתר ואצ"ל (ארגון צה"ר). ספינת המעפילים הגיעה לחופי ראשון לציון ועיניהם של המעפילים בהקו ונצצו מהתלהבות. אך זו התפוגגה במהרה והפכה למפח נפש מוחלט לאחר שהבריטים תפסו את הספינה והעבירו אותה לחיפה.

בפסח תרצ"ט גורשה "אסתיר" ללב הים עם כל המעפילים שהגיעו איתה מ"רני". המפליגים עגנו ביוון ולאחר כ 4 חודשי מסע מיוון הם הגיעו לפה לחופי אשקלון.  הספינה שוב התגלתה ע"י משמר הים הבריטי, כל נוסעיה נכלאו במחנות מעצר בישראל , אך בתום חודשיים הם שוחררו. אסתיר היא סמל לנחישות הרוח והרצון הכביר לעלות ארצה.

לסיכום המרינה באשקלון הינה מושקעת מאוד ומיועדת למטרות תיירות ובילוי וגם למטרות ספנות. לעיתים מתקיימים אירועים ופעילויות במרינה שפתוחה מסביב לשעון.

טלפון לבירורים : 08-673-3780

איך מגיעים למרינה ? בוויז מרינה אשקלון.

הכניסה למרינה אינה כרוכה בתשלום.

פסל סביבתי אסתיר

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

חשוב לדעת

דילוג לתוכן