לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

המוזיאון הלאומי הימי בחיפה

המוזיאון הימי הלאומי בחיפה הוא מוזיאון המציג בפני מבקריו את עולם הספנות ואת התפתחותו לאורך ההיסטוריה באופן אינטראקטיבי ,צבעוני ויפה . עם באמצעות פסלים ועם באמצעות מודלים של אוניות מיניאטוריות במוזיאון ישנן כמו בכל מוזיאון תערוכות קבועות ותערוכות משתנות.

גלי הזמן במוזיאון הימי הלאומי

גלי הזמן היא תערוכה במוזיאון המציגה את התפתחות עולם הספנות מהתקופה הקדומה ועד לעידן המודרני שבו אנו חיים. היא כוללת מספר מונומנטים מאוד מיוחדים כגון: "הים שלנו" – זוהי מפה ענקית ועצומה בגודלה הנפרסת על קיר בקומה השנייה . המפה מוארת ויש עליה איורים המנגישים אותה לילדים ונוער. המפה מציגה את 10 התרבויות הימיות החשובות ביותר באזור של חופי הים התיכון במשך כחמשת אלפים שנים. המפה כוללת גם הפעלה דרך משחק דיגיטלי המתאים לילדים.

זמן בכמוסה

אוסף תערוכות הנמצאות וחבויות בתוך תיבות בעלי גודל שונה. לחלק מהם ישנה אפשרות להיכנס ולאחרות רק להביט פנימה. כמוסות הזמן משקפות ומראות באופן ישיר ונטול יומרה את המיצגים הנדירים והמיוחדים של המוזיאון הימי הלאומי.

תל הדגים

תערוכה מרתקת ונפלאה המציגה את שמורת הטבע שקמונה שבחופי חיפה הדרומיים. המקום הוא אתר ארכיאולוגי שנמצא בו פסיפס יפהפה שמוצג בתערוכה זו.

בתערוכת גלי ים תמצאו אובייקטים ימיים נוספים כגון : אייל נגיחה שנמצא בעתלית.

נמל הבית – תצוגת הקבע שבכניסה למוזיאון הימי

ממש בכניסה למוזיאון ישנה צמוד לחנות לקופת המוזיאון ולשירותים – תערכוה מרשימה קבועה המתארת מודלים של אוניות מסוגים שונים עם תאורות מרשימות עליהן.

שיר אהבה לים

הספינות בתערוכה זו הן ספינות הנמצאות בתוך בקבוק ובנוסף דגמים של ספינות שנוצרו ע"י ימאים. זה היה תחביב של ימאים שבילו ימים ולעיתים חודשים בים הפתוח במסעותיהם בין מדינות שמעבר לים. הם בנו דגמי אוניות קטנות. בנוסף בתערוכה זו יש סרטונים שכוללים את הפעילות המחקרית המתקיימת בחופי חיפה אחר התפתחות ענף הספנות בעת העתיקה.

תחרות "אדם וים"

במוזיאון יש תצוגה מרשימה של תצלומים שזכו בתחרות שהתקיימה בנושאי ים.

אוניית תענוגות המוזיאון הימי

ימאים צעירים

בקומת הביניים של המוזיאון הוטמע במוזיאון מרחב התנסות לילדים ונוער הקשורים לעולם הספנות אילו הן עמדות משחק אינטראקטיביות המאפשרות לילדים להתנסות בעצמם בשייט בים. הפעילות כוללת ממשק אינטראקטיבי הכולל תקשורת באמצעות אורות , העמסות של אוניות במכולות כמו במציאות , משחק צוללות בסקייל גדול.

פיראטים בין אמת לאגדה

תערוכה מרשימה המשלבת את הפיראטים בתוך פעילות משפחתית . התערוכה כוללת : כלי נשק שעשו בהם שימוש פיראטים, אוניות , סרטים על פיראטים, תחפושות ועוד.

עוד בתערוכה שימוש בקולות ומראות מהעולם שנמצא מתחת לים, תוך העברת מסר חינוכי כיצד ניתן לשמור על הים מזיהום ופגיעה אקולוגית.

חצר פעילה בסיפון התחתון

בחצר המוזיאון שבקומה התחתונה יוכלו הילדים להתנסות בפעילות חווייתית הקשורה לעולם הספנות כגון : משחקים של חתירה במשוטים , הכנת סירות מקיפולי נייר , איך סירה צפה במים ועוד.

מוזיאון ימי לאומי בעיר חיפה

הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום

שעות פתיחה

כל השבוע בין 10:00 ל 18:00 שישבת המוזיאון סגור.

טלפון: 04-603-080

כתובת : דרך אלבני 198 חיפה.

אייל נגיחה - מוזיאון ימי לאומי

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן