לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

אתר החרמון בעונת הקיץ

אתר החרמון המחודש עם שלל אטרקציות נופים וחוויות שישאירו אתכם פעורי פה.
מסתבר שגם בקיץ אפשר להנות מהר – החרמון אז מה יש בו שהוא כל כך מיוחד? מקום בו הקיץ אינו מהווה אבן נגף, זאת בגלל שכל ימות השנה נהנה ממזג אוויר נוח ולא חם, כך יוצא שהחרמון אינו רק אתר הסקי הגדול של ישראל אלא גם הר עם הרבה פנים ואפשרויות בילוי מגוונות:

ביטחונית- העיניים של המדינה- המיקום הגבוה מקנה לו עליונות ביטחונית מול אויבינו ומהווה נקודה אסטרטגית להגן על גבולות המדינה.

הידרולוגית -החרמון אחראי להזנתם של 3 מקורות הירדן: בניאס, שניר ודן.
בוטאנית- אתר עם צמחים אנדמיים (צמחים אשר צומחים אך ורק באזור זה והם בעלי תפוצה מצומצמת).
גיאוגרפית- מקום עם תצפית מרהיבה הנופים הנשקפים מכאן הם חלומיים ומשחררים.
בנוסף במקום נבנתה בריכה מלאכותית המוסיפה חן למקום .

המטרה אליה הגעתי לבקר באתר בחרמון הייתה במסגרת סיור בלוגרים ועיתונאים שנערך לצורך סקירת המתקן החדש והייחודי שהובא לכאן לא מזמן : ה Sky-Rider, זהו מתקן שעשועים מיוחד שהוא מגרמניה ועלותו מסתכמת בלא פחות מ- 5 מיליון שקלים.

מדובר על מתקן עם 5 כיסאות דו-מושביים המחוברים לתוך רשת של מסילות עיליות אשר מסיעה את היושבים עליה בתוך מסלול שהם תלויים גבוה באוויר, המושבים הם פתוחים נדים ונעים על המסילה במהירות סבירה שתוך כדי הנסיעה הם זזים מצד לצד שברקע הנופים הכל כך מיוחדים הנשקפים של הר החרמון וסביבתו.

הנסיעה ארכה כ- 2 דקות בלבד היא אינה מסוכנת ואף לא מפחידה כלל וכלל, המהירות נסיעה בה סבירה לחלוטין והתנודות בה אינן חדות או קיצוניות באופיין. לא הייתי מגדיר את הנסיעה בה כדומה לרכבת הרים, לטעמי זו נסיעה המלווה בנדנוד קל הנותנת למבקר תחושה של ריחוף בין שמיים לארץ. אבל אתר החרמון כל כך יפה גם בקיץ כך שההנאה כפולה ומכופלת.

אורכו של המסלול כ- 300 מטרים, המתקן אשר בנוי על עמודי מתכת מסיביים וגבוהים מגיע לנקודה מקסימלית של כ- 15 מטרים מעל פני האדמה.
למי מתאים :
לילדים מגיל 6 וגובה 1.20 מ’ בלבד.
ילדים עד גיל 8 חייבים בליווי מבוגר (מעל גיל 14).
מחיר: 30 ₪ לסיבוב לאדם.
המתקן פתוח כל ימות השנה וכל ימות השבוע, למעשה הוא פתוח במקביל לשעות בהן פתוח אתר החרמון.

סמוך ל Sky – Rider – נמצא מתקן לא פחות מוצלח אבל וותיק הרבה יותר, מזחלת הרים, מדובר על מושב דמוי רכב קטן חד-מושבי שמועלה בעזרת כבל ומנוע את הנוסע מעלה אל ראש ההר הסמוך בתוך אתר החרמון , משם שנמצאים גבוה גולשים מטה במהירות עצומה דרך שדות דרדרים סגולים הפורחים להנאתם במהלך חודש יולי – הפלא ופלא!
כל זאת תודות למזג אוויר הנפלא והקריר השורר פה כל השנה.

תוואי מסלול רכבת הרים בפורמט של מזחלת הוא חוויתי ומפותל כמו כן ניתן לשלוט במהירות באמצעות בלם יד כך לאילו שאינם חובבי אקסטרים ומהירות ישנה אפשרות לבלום ולהאט את מהירות הכלי. בסה”כ מאוד אהבתי, חוויה מהנה במחיר של 30 ש”ח לכל סיבוב. וכמובן את נופיו של אתר החרמון מלמעלה אי אפשר שלא לציין.

מתקן נוסף אשר נמצא באזור הכניסה של אתר החרמון הוא אבובים יבשים, מדובר על משטח פלסטיק שעל גביו אבובי גומי ענקיים, עם האבובים גולשים במדרון, לא לפני שמסבנים ומרטיבים אותם על-מנת להקטין את החיכוך ולייצר תנועה.

על כל אבוב יכול לעלות רק אדם אחד בלבד, למרות שאבובים מתקשרים יותר עם מסלולי מים, בחרמון הפתיעו אותנו עם אטרקציה מיוחדת במינה של אבוב עליו מתיישבים בנינוחות עם הישבן תוך ניצול זווית מדרון ההר התלולה לגלישה מהירה ומהנה.

אטרקציה נוספת הקיימת במקום – שלא הספקתי לסקור, מפאת קוצר בזמן, היא נסיעה במזחלת הרים במורד ההר.
העלייה לפסגת החרמון עם הרכבל הייתה מאוד חווייתית, בייחוד נוכח האוויר הצח השורר בגבהים אילו, הנוף המענג הנשקף מהפנט ומלהיב מאין כמותו- תחושה של משהו אחר אפילו נדמה כי נוף זה אינו שייך לישראל.

במעלה ההר צפינו בקרית שמונה, עמק החולה הפורה ואזור ההר עצמו.
בעונה זו של השנה שכל המדינה יבשה ובעיקר מה שרואים זה קוצים יבשים פה יש פריחה וממצאים בוטניים מעניינים הייחודיים רק לראש החרמון כגון: “פרגה קרחת” פרח צהוב יפהפה שגדל רק בפסגות מעל 1100 מטרים.

הסיור המודרך שניתן לנו ע”י דוד, מדריך במקום, היה מעניין מאוד הוא כלל תיאור של הקרבות הקשים שהתחוללו פה באוקטובר 1973 , בהם קיפחו את חייהם עשרות חיילי גולני שלא ויתרו על החרמון ונלחמו עד זוב דם לכיבושו וסיפוחו למדינת ישראל.

אחד הסיפורים המפורסמים מתייחס לאחד הלילות בהם התחבאו והתחפרו עשרות חיילי קומנדו סוריים בתוך ההר, לאחר הארטילריה הקשה נכבש ההר והפך לחלק חיוני וחשוב ממדינת ישראל.

במהלך סיורנו לכיוון נקודת תצפית החולשת על אזורים נרחבים בסוריה: קונייטרה וכפר חאד’ר הדרוזי, פגשנו צמח מעניין נוסף הלא הוא “הדובדבן השרוע” שבימים אילו מוציא את פרותיו לאוויר העולם ולבלוטות הטעם שלי והאמינו לי הם חמצמצים וטעימים נורא ובעלי מראה אדום ואקזוטי וגדלים רק כאן.

מזג האוויר היה קריר, רוח חזקה העיפה את כובעינו, רק לסבר לכם את האוזן על עוצמות הרוח כאן.
העלייה ברכבל אורכת כ 15 דקות..

לסיכום סיורנו עובדות על החרמון:
– אחראי על 1/3 מכמות המים בישראל.
– 7% ממנו בשליטת ישראל השאר שייך לסוריה .
– גובה 2,200 מטר גובה.
– האביב כאן מתחיל מסוף אפריל (עדיין יש כאן מעט שלג) עד סוף אוגוסט הכל
מלבלב.
– “שלוגיות” הוא מונח המתייחס לשלוליות שלג.

לסיכום החרמון קסום ויפהפה גם בקיץ הנופים פה נראה כאילו לקוחים ממדינה אירופית שכוחת אל תוסיפו לכך את החמימות הישראלית שבאה לידי ביטוי ע”י היחס מסביר הפנים של אלון המנכ”ל, מיקי ושאר חברי הצוות וקיבלתם חוויה מושלמת לכם ולמשפחתכם.

בתום סיורנו המעשיר והחוויתי נסענו חזרה לתל אביב בדרכנו עצרנו להתרעננות בה התוודענו לשוקולד “דה קרינה” קיבלנו מארז עם שוקולד המייצג נאמנה עולם רחב ועשיר של טעמים.

כמו כן נחשפנו לפרומו של פסטיבל הגליל, ע”י כנר מוכשר אשר הנעים את זמננו ביצירות מוזיקליות מרנינות. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 26.7-23.8 בו ייקחו חלק אומנים רבים וטובים כמו : שרית חדד, שלמה ארצי, אתניקס, עידן עמדי, אברהם טל ועוד רבים וטובים אחרים. תאריך ביקור:24/07/2018

תודה למשרד יחסי ציבור “אזולאי פי.אר אנד מור” על ארגון היום המהנה.

מה אפשר עוד לעשות בסביבה:

עין חרמון ; נחל דן -תל דןהטנק הסורי בבניאס; השביל התלוי בבניאס ; קלעת נמרוד

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חשוב לדעת

דילוג לתוכן