לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

חוויה כורדית ירדנה

החוויה הכורדית

במסגרת סיור עיתונאים בעמק המעיינות הגענו למושב ירדנה ושם גילינו את הקשר ההדוק שלו לעם היהודי נמשך. נסענו אל מושב קטן ופסטורלי השוכן סמוך לגבול עם ירדן, ומשם שמו ירדנה. בחור נחמד ואדיב בשם אורי קיבל את פנינו במקום שנקרא "החוויה הכורדית" ואכן לא התאכזבנו, אורי הביא לנו מלבושים ברוח העדה הכורדית, אותם עטינו על גופינו, רקדנו וקפצנו לצלילי המוזיקה הכורדית, והתחברנו בדרך הכי מוחשית שאפשר לתרבות הכורדית.

לאחר מכן עברנו לחלק הקולינרי סיור שלנו בעמק המעיינות, אל הפולקלור של יהודי כורדיסטאן – הוזמנו להיכנס לאולם רחב ידיים שם המתין לנו שולחן עמוס לעייפה במטעמים מהמיטב של המטבח הכורדי; קובה סולת; קציצות בשר פיקנטיות;חיטה עם רוטב עגבניות; עלי גפן ועוד מבחר סלטים.

לאחר ששבענו מהארוחה המגוונת והטעימה ושתינו תה, אורי פרש בפנינו את מסעותיהם של יהודי כורדיסטאן מתקופת עזרא ונחמיה ועד ימינו אנו. אכן סיפורים מרתקים אודות מעשיהם ההרואיים של יהודי כורדיסטאן בכלל ושל משפחתו של אורי בפרט. חוויה מומלצת בחום רב. הסיור יתקיים בתאריך 14/9/2018.
יש להזמין מראש טרם הגעה למקום , יום שישי המקום פתוח עד שעתיים לפני כניסת שבת .המסעדה כשרה למהדרין. טלפון להזמנות: 050-4017796 איך מגיעים בוויז : החוויה הכורדית. בתוך מושב ירדנה.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן