לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מים חיים בגן הבוטני אילת

הגן הבוטני של אילת , גן יפהפה וירוק בלב השממה – עם "יער גשם" , עצי באובב, עצי שקד, עצי קוקוס ועוד אטרקציות מיוחדות מעולם הצומח.

בגן הבוטני באילת הושקעו משאבים רבים הוא הוקם באזור מדברי צחיח ואכזרי מאוד בעיר אילת. מפליא לראות גן מוריק אקולוגי ואורגני כאחד בלב השממה . הגן הבוטני נםתח לראשונה לקהל הרחב ביוני 2010.

רקע על הגן הבוטני

הגן הבוטני הוקם לראשונה בשנות ה 80 על אדמה שכל כולה סלעים ואבנים. הרעיון  החל בהקמת חווה חקלאית שתהווה בסיס ועוגן להקמתו של הגן הבוטני. בהמשך החלו בתהליך נטיעה מסיבי ואירלום של עצים וצמחים כגון: עצים טרופיים אשר אוהבים לחות. עד כמה שזה יישמע אבסורדי לקיומם של צמחים מסוג זה באזור צחיח ויבש שהוא ההפך המוחלט ממה שהם זקוקים !!!

המשימה הצליחה בזכות יצירת סביבה לחה באופן בלתי פוסק ניתזים זרזיפי מים אשר יוצרים לצמחים החיים כאן סביבה לחה המתאימה לדרישותיהם. לא בכדי זכה הגן לכינוי "יער הגשם". כמו כן בגן ניטעו עצי פרי וצמחי תבלין רבים להוסיף לו צבע וריח.בתוך הגן הבוטני של אילת שולבו אלמנטים רבים כגון: מפלי מים אקזוטיים, טרסות עשויות מאבן יפה, מסלולי הליכה (מיני ג'ונגל) ועוד. אל הגן הובאו זרעים וצמחים מכל רחבי תבל.

הדבר המפתיע ביותר לגבי "יער הגשם" הוא בכך שהוא שורד ומתקיים לא אמצעי קירוי כגון סככות , רשתות או חממות שייעודן לשמור על תנאי לחות נאותים. כך מקבלים המבקרים, המגיעים לחלל פתוח , רושם שהם ביערות הגשם של ברזיל.
במקום ניטעו גם עצים המקנים צל לאורחים במקום כגון: עץ המרלה, קסיה ג'בניקה , שקד הים ועוד.

אז מה יש בגן הבוטני אילת

סיור מודרך ומעניין ביותר שכולל הליכה לאורך נקודות מרתקות ומעניינות בגן הבוטני שמאחורי כל עץ ישנו סיפור מיוחד. למשל ידעתם שישי בגן זה עץ שהובא מאפריקה ופירותיו גורמים לבעלי החיים שאוכלים אותו לחוש שיכורים כי הנוזלים בו מכילים אלכוהול. או ידעתם על כך שהגן הבוטני כל כולו נוצר משרעים שהובאו מרחבי עולם וכולם אוקלמו פה לתנאים המדבריים באילת

טכניקת ההשקייה בגן הבוטני שבאילת היא מיוחדת ושונה מגנים בוטנים אחרים בארץ ובעולם ,הסיבה לכך היא שהאדמה באזור זה מאוד מלוחה, השקייה שאינה בצורת טפטוף תגרום למלחים להגיע ולפנות לשורשי העץ ולגרום להם לנזק בלתי הפיך. שיטת הטפטוף גורמת לכך שסביב שורשי העץ יש באופן קבוע מים מתוקים , אשר מונעים ממים מלוחים לזרום לאזור זה.

בגן הבוטני יש פינה מיוחדת הנקראת קן האוהבים זאת משום שצורתה כמו קן ציפוירם יש בה ספסל ישיבה והיא צופה לעבר פארק הצפרות של אילת.
ברחבי הגן הוצבו מעקות שעשויים למעשה מענפי עצים , חלק מהשבילים בגן הינם מוצלים לחלוטין ע"י עצים, בחלקו האחרון של הגן נבנתה בריכת מים אליה זורמים מים הממשיכים בזרימתם בשולי הגן. ומעניקים לו נופך של רוגע ושלווה רבים.

אחד מהעצים היפים שגדלו והתפתחו באופן יוצא מהכלל הם עצי הבאובב בעלי גזע רחב מאוןד ומבנה מויוחד. עוד עץ ייחודי שגשל כאן הוא סוג של שקדיה אשר יש לה עלים בצבע אש.
מומלץ להגיע לגן הבוטני באילת ולצאת למסע מרתק בעקבות צמחים שאוקלמו לתנאי המדבר והובאו מכל מיני אזורים שונים מרחבי העולם.

המשתלה

סמוך לגן הבוטני הוקמה גם משתלה חביבה בה תוכלו לבקר התרשם ולרכוש לעצמכם או לקרוביכם צמחים לבית לגינה או למרפסת. חומרי הזנה לקרקע כגון : קומפוסט או אלמנטי נוי לגינה כגון כדים, תאורה וכדומה.

שעות פתיחה

הגן פתוח בימים :

ראשון עד חמישי 08:30-17:00

שישי וערבי חג 8:30-15:00

שבת וחג 09:30-15:00.

מחירים

שווים לכל נפש כ 30 ש"ח לאדם.

איך מגיעים

בוויז : "הגן הבוטני אילת" . הגן נמצא בכניסה לעיר אילת.

ןאם הגעתם ונסעתם כל כך רחוק לא תרצו איזה פינוק באחד מבתי המלון שבאילת.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן