לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

סדנת שוקולד גליתא קיבוץ צובה

לאחרונה ביקרנו בגליתא  – חוות השוקולד שבקיבוץ פלמ"ח צובה שבאזור הרי ירושלים. במקום מתקיימות סדנאות שוקולד לילדים ומבוגרים, חנות שוקולדים מבית גליתא. בה ניתן לרכוש מוצרים כגון : פרילינים, ערכות שוקולד, גלידת הבית גליתא ובית קפה מפנק.

בכניסה קיבלה את פנינו יעל,מדריכה חיננית וחייכנית. היא הסבירה לנו על יצירות השוקולד האפשריות לבחירה מתוך המבחר הרב ,לבשנו סינרים  ומשם הלכנו לראות סרט גליתא-שילוב סיפור גליתא והסבר כיצד נוצר השוקולד מסע שמתחיל באפריקה ותהליך הפקתו.

החל מקטיפת פירות הקקאו ,ייבוש הפולים כ- 7 ימים, אריזה בשקים ופיזור ברחבי העולם. מפעל השוקולד הגדול בעולם נמצא בבלגיה, אליו מגיעים גם מאפריקה, אסיה ואמריקה. שם עוברים פולי הקקאו שבשקים תהליך של קלייה ומה שנותר מהפרי זה הגרעינים שבתוך הפולים.

נוזל הקקאו נקרא ליקר הקקאו שנמס.חמאת קקאו היא נוזלית והאבקה שכולנו מכירים שמהם מכינים שוקולד. כדי להגיע לטעם המתוק מאוד ,ארומה והריח השוקולדי מוסיפים  חמאת קקאו ,אבקה סוכר .התמונות ממש עושות חשק ומזילות ריר שבא לטעום במיידי שוקולד.

"בכנרת נוף ילדותה הגשימה חלום. גליתא מקום של הגשמת חלומות כל אדם שיעוף על כנפי הדמיון.אהבה חלומות מתוקים".

פה בצובה גליתא מופעל ע"י זכיינים. ישנם 30 סוגי פרילינים עם המון אהבה. מסע מתוק…. שהוביל אותנו היישר לסדנת השוקולד בתוך חדר עם שולחנות מוארכים מכוסים  במפות נייר עם המיתוג "גליתא".

לעוף על כנפי הדמיון בקיפצובה
הושבנו כל אחד מול הערכה שבחרנו בכניסה ,קיבלנו מכחול, צלוחיות שוקולד נוזלי להדבקה וקישוט. ערכה מאורכת מגוונת וצבעונית של סוכריות, שוקולדים ועוד.
וכמובן קבלת הסבר מפורט, סבלני ואדיב מפי יעל המדריכה שגם אם היה חסר דבר מה מיד השלימה. המבוגרים נהנו כילדים והילדים עפו על השפע המתוק מול עיניהם , עבדו בהנאה בצחוקים ושיח על מצבי צבירה – יישום משיעורי המדעים. בסיום הצטלמנו עם התוצרים שנארזו בקופסות היישר לקירור והילדים קיבלו חידון חיות שבסופו פרס.את המוצרים אספנו בסיום היום מביקורינו בקיפצובה.
חוות השוקולד גליתא
לסיכום, היתה חוויה כייפית ,מתוקה חוויתית לכולנו.
הסדנאות מתקיימות בכל ימות השבוע מ – 10:00- 18:00 סדנה אחרונה ב – 16:00 שבת- סגור.

איך מגיעים ?

בוויז : "גליתא צובה".

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן