החזיון האורקולי - המערכה על ירושלים

צילום : יחצ גבעת התחמושת

גבעת התחמושת בהר הצופים היא סמל מובהק ישראלי למאבק הקשה על איחודה של ירושלים. מעבר לכך מדובר על אחד מאתרי המורשת הלאומיים שמזוהים, כמעט יותר מכל, עם סיפור איחודה של ירושלים. הסיפור המרכזי הוא סביב מלחמת ששת הימים אשר שינה את פני ירושלים. מעיר שחלקה הייתה בשליטה ירדנית וחלקה בשליטה ישראלית לעיר מאוחדת .הביקור בגבעת התחמושת מספק חוויה חינוכית – לימודית וחוויתית. המוסיפה ממד של ערך והבנה על מקומנו בירושלים בפרט וישראל בכלל אז והיום.

מעבר למורשת ולמידה באתר זה מגוון פעילויות לחופש הגדול. הכולל : ביקור במוזיאון שבתוך האתר, מיצג אור קולי. והחוויה הכי מחברת – סיור בתעלות הקרב.

החזיון האורקולי בגבעת התחמושת
צילום : יח"צ גבעת התחמושת

מוזיאון ששת הימים

מוזיאון ששת הימים הוא מוזיאון חדיש ומלהיב מאוד המספק הצצה וזווית ראיה עכשווית. אשר מראה באופן בלתי אמצעי  את השתלשלות ימי המערכה הקשים והקשוחים על העיר ירושלים. מדובר על חוויה אודיו-ויזואלית. כשיחד עם :תמונות, סרטים, וחפצים אישיים בעלי ערך רגשי והיסטורי רב. יוצרת תרשים מדוייק, ברור וקל להבנה. אודות סיפור הלחימה על העיר ירושלים.

למשל : סיפורים אישיים של וותיקי העיר ירושלים ולוחמים במלחמת ששת הימים. המגוללים דרך עינהם את סיפור שיחרורה של העיר. על האנשים המשמעותיים שנטלו חלק בשחרורה ועל סיפורם האישי.

הסיור במוזיאון  מתחיל בתקופת ההמתנה המתוחה שבשעת המלחמה לתוצאותיה ונגמר בניצחון מרגש של צבא ישראל. שבסופו דגל ישראל מונף אל על בכותל.

המוזיאון פתוח לאורך כל שעות הפעילות(המצוינות למטה) ואפשר לבצע בו גם  סיור באופן עצמאי ללא הדרכה. עם עזרים דיגיטליים כגון : ערכות שמע או  לחלופין לתאם מראש שילוב הדרכה.

הביקור מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה , הוא כרוך בתשלום .

 מבוגר 25 ₪ סטודנט/נכה/ילד 20 ש"ח.

המיצג האור קולי

המיצג האור קולי  בגבעת תהחמושת , כולל סרט תלת מימדי מרהיב ביופיו ומרשדים המתאר  בפרוטרוט את כל תהליך הקרב בירושלים.

הוא חושף את הרקע ההיסטורי של  "הקו העירוני" – זהו  קו הגבול שחצה את ליבה של ירושלים(מערב ומזרח) בתוך נימיה ומערכת העצבים שלה, כאשר כדורים שרקו בין בתיהם של תושבי מערב ירושלים היהודים.הוא מגולל את סיפורם של לוחמי מלחמת ששת הימים, בשילוב חוויה מחברת – מרתקת ומרגשת כאחד.החובקת את גיבורי

ששת הימים שכתבו את ההיסטוריה של ישראל , במו ידיהם ובדמם. ומספרים עד עצם היום הזה , לנכדיהם ולדורות הבאים  את שאירע כששוחררה העיר ואוחדה מחדש.

מתאים מגיל 6 ומעלה . כניסה כרוכה בתשלום ובתאום מראש  .

מבוגר 15 ש"ח ילד/סטודנט /נכה 12 ש"ח.

צילום : נתנאל תבל

"הלב הפועם" – סיור בתעלות הקרב

תעלות הקרב הן אולי הסמל המובהק ביותר של גבעת התחמושת ומלחמת ששת הימים. זהו החיבור האמיתי , הויזואלי והחוויתי ביותר עם תקופה זו. זהו סיור מודרך העובר בין התעלות הרבות גבעת התחמושת שמאפשר למשתתפים להבין וללמוד מקרוב על הקשיים שעמדו בפני הלוחמים במהלך הקרב. ולאילו תעצמות נפש, הם נדרשו שגילו את הקושי הרב בלחימה מול הליגיון הירדני החזק והאימתני שצבא ופשט על כל האזור במהלך הקרבות.

הסיור מעלה על נס ערכים כגון : רעות, דבקות במשימה, אחריות, ערבות הדדית , איכפתיות ועוד.והכיף הגדול תנו לילדיכם להתרוצץ בין התעלות ולטפס על הטנקים שבאתר גבעת התחמושת.

הסיור מתאים לכל המשפחה. אךההדרכה מתאימה לגיל 12 ומעלה. חשוב : לתאם כניסה מראש ללא תשלום.

סיפור מורשת ששת הימים

צילום : נתנאל תבל

שעות הפעילות:

ימים ראשון – חמישי  בין השעות 9:00-17:00 . יום ו' 9:00-13:00.

להזמנות: 02-5829393 או 2967 *.

או באתר : http://www.g-h.org.il/activities/presentation

תמונה אחרונה למטה : צילום יחצ גבעת התחמושת.

החזיון האורקולי בגבעת התחמושת

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן