לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

בית פיינברג

התמונה באדיבות דוברות חדרה

משפחת פיינברג הינה משפחה של מייסדיי חדרה ,בית פיינברג הוקם בשנת 1897 על ידי פאני ולוליק פיינברג.

בית פיינברג נמצא ברחוב ז'בוטניסקי 30 בעיר חדרה, הוא  כולל עיצוב שתוכנן בסגנון מערבי ומזרחי. בתוך שטח הבית  התגלו ציורי הקיר,שבמהלך תהליך שיקום הבית, הם שוחזרו וכיום מהווים  נדבך היסטורי חשוב מאוד וייחודי  בעל ערך היסטורי.

הוא מהווה מודל לחיקוי ועניין בקרב מעצבי הפנים בארץ.

המבנה הוקם בעיר חדרה בתחילת המאה העשרים והיווה פנינה תרבותית בארץ. בשנת 1921 התנפלו ערבים על העיר חדרה,שבמהלכה שדדו את הבית ושרפו את האגף הצפוני שלו . הקומה העליונה לא שוקמה עד עצם היום הזה.

ומשפחת פיינברג לא שבה לגור בביתה. כיום פועל במקום מוזיאון, המתאר את סיפורה של משפחת פיינברג ואת סיפור גבורתו של בנם אבשלום שהוא אבי הרעיון של הקמת ארגון ניל"י. בבית זה משולבים  במקביל גם סיפורם של משפחת בלקינד, חנקין ווילבוש. הביקור כולל סיור בחדרי המשפחה ומפגיש  את המבקר עם ציורי הקיר המרהיבים.

הכוללים תערוכת קבע של חפצי המשפחה על רקע ראשית חדרה. בביקור בבית תצפו בסרט על שיחזור הבית וסרט על אבשלום פיינברג. ניתן להוסיף לביקור הצגה בליווי שחקנים, בדמות מנהלת משק הבית ומנהל העבודה של אבי המשפחה.

בחצר הבית מוצב סלע בזלת שחור ולצידו נטוע גרעין תמר הדקל המפורסם שהיה בכיסו של אבשלום במשך 50 שנה בחולות סיני וגדל לעץ דקל גדול. בשנת היובל למדינת ישראל, נבחרו 50 בתים היסטוריים לפרוייקט שימור ופיתוח מחדש. בית משפחת פיינברג זכה להיות חלק מרשימה זו. הבית שוחזר על ידי עיריית חדרה, הקרן לפיתוח חדרה, משפחת פיינברג והמועצה לשימור אתרים.

אפשר להוסיף לביקור  הדרכה קולית ע"י הורדת היישומון "סיורים קוליים בחדרה" ישירות לנייד.

כנסים וימי עיון בבית פיינברג

בבית פיינברג ניתן לקיים אירועים ומפגשים המשלבים , מעבר למקום קסום, גם סיור מודרך וארוחות חלביות עשירות. שתקבלו  מבית "קפה פיינברג" הסמוך. במוזיאון ניתן לקיים גם מפגשים עסקיים, ימי עיון, הדרכות, סדנאות כיתות לימוד,

כנסים שיווקיים, פרזנטציות והשקות, מפגשי חשיבה ועוד.

חדר הכנסים – מתאים להקרנות, מופעים אינטימיים והרצאות (עד 60 איש.)

לפרטים נוספים : office@nhlhadera.co.il  טלפון: 04-6343296  כתובת: רחוב ז'בוטינסקי ,34 חדרה

שעות פתיחה

א׳-ה׳ -16:00 9:00 ימי ו׳ וערבי חג 9:00-12:00 מחיר כניסה: ילדים גילאי 5-18 ואזרח וותיק 12 ש"ח.

קפה פיינברג

בית קפה פיינברג הוא מסעדה חלבית, כשרה למהדרין.הנמצא באותו מתחם של האתר המשוחזר לשימור .בית הקפה נמצא בתוך הפטיו שבו שתלה פאני פיינברג, אם המשפחה את גינת האירוסים המפורסמת. בית הקפה מארח סועדים המגיעים אליו מכל רחבי הארץ ומוצעים בו תפריטים חלביים וצמחוניים לקבוצות מטיילים

בית פיינברג הוא ללא ספק אחד הבתים היפים ביותר בארץ שעבר שימור. מאה עשרים שנה מאוחר יותר מזומנת לכם חוויה בלתי נשכחת, עטופה בריחות, בצבעים ובטעמים בליווי אוירה בניחוח של פעם.ולחגיגת אירועים עסקיים ומשפחתיים.

טלפון של המסעדה: 04-6344490

שעות פתיחה

ימים א׳-ה׳ 8:00-23:00 יום ו' 8:00-14:00  שבת: 21:00-24:00.

fainberg.cafe@gmail.com

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן