לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

הנוף מבית יגאל אלון

צילום יוסי סבח

בית יגאל אלון שעל שפת ימת הכנרת צמוד לחוף גינוסר. פותח את שעריו בפעילויות מיוחדות לחול המועד סוכות. הפעילות המיוחדת היא מסע בזמן , בתוך מבנה ממוזג וסגור. מעבר לכך יתקיימו במקום שלל תערוכות הכוללות מרבדי היסטוריה המון עתיקות. שהכנרת הכחולה נראת ברקע מעבר לחלונות המוזיאון. הביקור במוזיאון כולל סיור  מודרך עם ממצאים מתקופת הבית השני ומתקופות המשנה והתלמוד. בהמשך המסע המדריכים יקחו אתכם לימיה של חבלי הלידה של המולדת הצעירה שלנו. בימים של טרום הקמת המדינה. נכיר ונלמד אודות דמותו הכבירה והייחודית של  יגאל אלון על פועלו ומורשתו הרבה. המדריכים ירחיבו את היריעה ההיסטורית ויסבירו לכם  על ערכים כגון: הגנה והתיישבות. את הקשר של האדם למדינתו וסביבתו. על החיבור ההיסטורי בין המסורת עתיקן יומין והתרבות, והכול בליווי סיפורים מרתקים.

בתוך מתחם בית יגאל אלון ישנו גם חדר מיוחד עם  הסירה העתיקה  מגינוסר. זוהי סירה בת 2000 שנה  שנמצאה בכנרת ומיוחסת לישו. עוד בבית יגאל אלון תערוכה על תפקידיו ופועלו של יגאל אלון לצד תחנות בחייו(כגון משפחתו , מקום מגוריו וכדומה). עוד במתחם המוזיאון עלתה תערוכת שביל הסנהדרין. זוהי תערוכה היסטורית מרתקת הכולל מעל מאה וחמישים פריטים שהתגלו בחפירות ארכיאולוגיות באזור הגליל. תערוכה נוספת היא תערוכת כנרת, הכוללת וממחישה את סיפורה המרתק  של ימת הכנרת מכמה פרספקטיבות. עוד תערכוה שעוררה לא מעט אניין בציבור המבקרים היא  פסיפס שמשון. מדובר על הפסיפס המקורי היחידי שנמצא בב ית הכנסת העתיק אשר בחוקוק. עוד במוזיאון פינת קריאה הכוללת ספרים ומיועדת לילדים. את הספרים צייר יפתח אלון.

בחוה"מ סוכות יתקיימו כל יום סיורים בשעות הבאות : 10:00, 11:30, 13:00.

במסגרת שבת תרבות  הכניסה לבית יגאל אלון והסיורים הינם ללא תשלום בימי שבת . הסיורים התקיימו  בשעות 10:00, 11:00, 12:00.

רישום בקישור הבא : רישום לבית יגאל אלון

מחירים

הכניסה במהלך ימות השבוע בימים ראשון עד שישי כרוכה בתשלום : ילדים (5-14) וגמלאים – 20 שקלים. מחיר למבוגר – 35 שקלים (משפחה מ-5 נפשות ומעלה תזכה בהטבה במחיר).

למי שמעוניין יש במקום חדר בריחה הנקרא "הבריחה אל הגליל". מששתף חייב להיות מעל גיל 7 . החדר בריחה כולל מספר תחנות שהולכות בעקבות סיפורם האמיתי של לוחמי הפלמ"ח הצעירים, בעת הקרב על כיבושה של העיר טבריה. המחיר  עד 6 אנשים – 350 שקלים. כל אדם מעבר ל-6 ישלם 50 שקלים (וזאת עד ל-12 משתתפים סה"כ).

שעות הפעילות:

כל יום בין 8:30-17:00. לפרטים  – 04-6727700

או באתר המוזיאון  https://yigal-allon-centre.org.il/

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן