לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

בית הדבורה והדבש

רוצים לרגע קט לצאת למסע אל העולם הקסום של הדבורה.  בבית הדבורה והדבש במרכז המבקרים של קיבוץ יד מרדכי אתם תופתעו לגלות עולם מדהים ובלבדי בו בכל דבר יש סדר מופתי. לא רק הנמלה חרוצה מסתבר שגם הדבורה חרוצה מאוד ומגלה נאמנות  מוחלטת והסכמה להיררכיה בכוורת. עוד בביקור בית הדבורה והדבש במרכז המבקרים של קיבוץ יד מרדכי. תגלו דבוראי הלובש חליפת מיגון בצבע לבן עם רשתות מפני עקיצות. אתם תראו אותו ואת עבודותו , אבל רק  מאחורי חלון אטום מזכוכית. הדבוראי  יחשוף בפניכם כוורת פעילה. לאחר שייפתח אותה תראו ותופתעו לדעת כמה הומה ופעילה היא הכוורת . נלמד מקרוב על הכוורת ועל אורח חייהן של הדבורים שהן למעשה חיות בר .נתוודע לחשיבותן ומקומן בטבע ונלמד על עולמן המסתורי והקסום .

הביקור בבית הדבורה והדבש יכלול גם  סיור ברחבי קיבוץ יד מרדכי, ונסיעה של הילדים והמבוגרים כאחד בתוך טרקטור אשר רתום לעגלה. סיור זה יאפשר לכם להכיר מקרוב ואף לחוות את הפעילות וחיי היום יום של המשק החקלאי הישראלי.

בנוסף נגיע לרפת של הקיבוץ ונלמד על תהליך החליבה, על הגידולים החקלאיים השונים בשדות ובפרדסים. נלמד ונתוודע לאופן בו  משתלבים חיי המשק  החקלאי עם חייהם של חברי הקיבוץ. כל זאת באמצעות התחנות  שצוינו לעיל אשר יגישו לכם על מגש את סיפורו של קיבוץ יד מרדכי.

מועד הפעילות

במסגרת שבת ישראלית הפעילויות התקיימו  במהלך הקיץ בימים שישי ושבת  בין 10:00-13:00.

עלות

  במסגרת שבת ישראלית הפעילות אינה כרוכה בתשלום.

היכן

במרכז המבקרים של קיבוץ  יד מרדכי.

בוויז: מרכז מבקרים יד מרדכי.

לפרטים נוספים בקישור הבא : מרכז מבקרים קיבוץ יד מרדכי

צילומים: המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל  .

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן