לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

בית הספר לנזירים וכמרים

בתוך בית הגליל הנמצא סמוך לכורזים, נמצא בית הספר לנזירים וכמרים העונה לשם Domus Galilaeae (דומיאוס גלילאה) מדובר במרכז דתי הוליסטי שמאגד בתוכו אלמנטים רבים בדת הנוצרית כגון : ספרייה, כנסייה , בית תפילה, מוסדות חינוך נוצריים (בית ספר וגן ילדים) כך שהוא חובק את כל עולם הנצרות. בית הגליל עצמו הינו מקום מעניין מאוד בפני עצמו ומומלץ בחום לביקור. הוא מרתק, הן מבחינה ארכיטקטונית והן מבחינת העומק הדתי שהוא מציג למסייר בו. תוסיפו לזה גם את הנוף המופלא לכינרת וזה כבר סיור מושלם. בית הגליל הוקם בשנת 2004 ע"י האפיפייור שהגיע לארץ כדי לתת את אישורו ומאז המקום שוקק חיים ומלא בתיירים מהארץ וגם מהעולם. מעבר לכנרת הנשקפת מכאן ניתן לראות את הכנסיות הנמצאות ממש על הכנרת כגון : כנסיית הלחם והדגים בטבחה.

בתוך הספרייה של בית הגליל ישנו ספר תורה עתיק שהוא סממן מובהק ליהדות שמשובץ כאן בתוך מרכז דתי נוצרי אוניברסלי. מעבר ללמידה המקום משמש נזירים רבים כמקום להתבודדות שזה מהות אמונתם ואורח חייהם.שיטחו של המבנה בבית הגליל הוא כ 12,000 מטרים רבועים. והוא בנוי בשלושה מפלסים שונים שבכל אחד ישנה הפרדה מקודמו. למשל במפלסים התחתונים נמצאים מתחמי מגורים ואילו בעליון נמצאת הכנסייה והספרייה.

הכניסה לבית הגליל ולבית הספר לנזירים וכמרים הינה בחינם. אך מומלץ בחום לתאם הגעה מראש . במקום מתקיימים סיורים אותנטיים ע"י כמרים מהמקום. האג'נדה של בית הגליל היא המיזוג והקשר בין הדת היהודית לנצרות. והסממן המובהק לזה הוא לוחות הברית המבוטאים כמיצג מרשים באתר.

שימו לב הנה שעות הפתיחה:

יום א : סגור .

ימים ב' -שבת פתוח מפוצל. 9:00-12:00 ומ 15:00 – 16:30.

איך מגיעים :

בוויז: בית הגליל.

המקום נמצא ממש לפני הכניסה ליישוב כורזים בצד ימין. בעלייה מהכנרת  לכיוון כורזים על כביש מספר 90 .

צילומים: גלי פז

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן