לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

אחוזת דוברובין

אחוזת דוברובין אשר בגליל העליון , נמצאת לא הרחק משמורת החולה. האחוזה היא פינה מרהיבה ושלווה בתוך אזור המטעים החקלאיים של המושבה יסוד המעלה. הביקור במוזיאון שבאחוזת דוברובין, כולל בין השאר, סיור בתוך חצר האיכרים שעברה תהליך של שיחזור. אחוזת דוברובין הייתה למעשה ההתיישבות החקלאית הראשונה באזור של עמק החולה.

כידוע אזור זה היה נגוע במחלת המלריה לאור הביצה שהייתה כאן שנים רבות. אל אף הקשיים הרבים וחבלי הלידה שהיו כרוכים בהתחלה, הצליחו משפחת גרף שהגיעה כאן לראשונה  ומשפחת אייזנברג שבאה אחריה.להקים פה חווה חקלאית לתפארת. הכל החל ברעיון של הברון רוטשילד לעשות פה התיישבות חלוצית חקלאית.בשנת 1895. החווה שקמה הייתה חווה חקלאית עם: רפת, פרדסים ,בארות מים, לולים, שדות חקלאים , בית מגורים ועוד.  מוזיאון אחוזת דוברובין נמצא בתוך אזור חקלאי מפותח הכולל מטעים ונוסך אווירה  ארץ ישראלית נושנה על העמק.  המוזיאון מספר בהרחבה על אותם חלוצים, האנשים אשר החליטו להשתקע כאן בגדותיו של אגם החולה המאתגר ולהקים חקלאות ברת קיימא.

הסיור באחוזת דוברובין כולל : תצוגת אביזרי מן הבית העתיק למשל: חפצים,מסמכים ותמונות מהתקופה, המוזיאון מאפשר למבקר להתוודע ולהכיר את הדמויות שעומדות מאחורי האחוזה וללמוד על סגנון חייהן. האתר עבר תהליך של שיקום הוא שוחזר במטרה להעביר לדורות הבאים את הסיפור על חייהם והקשיים שליוו את האיכרים בימי העלייה הראשונה.

אז מה יש לראות בעצם באתר אחוזת דוברובין  המשוחזר:

1)באר אנטיליה – זוהי מערכת שאיבת מים המחוברת לכלי קיבול היורדת למורדות הבאר במסילות מיוחדות.

2)מופע אור-קולי שהוא מחזה ברוח התקופה עם שחקנים.

3)הבוסתן היפה הכולל תצוגה של צמחי ארץ ישראל.

4)תצוגות החפצים – למשל חפצים שנמצאו בעליית הגג.

5)“דרך הלחם” -חצר איכרים משוחזרת המציגה את תהליכי גידול הדגן.

במסגרת החופש הגדול בתקופת הקיץ . הכניסה למוזיאון אחוזת דוברובין בימים  שישי ושבת  הינה בחינם , זאת במסגרת אירועי  שבת ישראלית. בין השעות   10:00 בבוקר ל  13:00 בצהריים .

שימו לב יש להירשם מראש. האחוזה היא אתר של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

איך מגיעים?

בוויז : "אחוזת דוברובין"  המוזיאון נמצא בתוך המושבה יסוד המעלה.

לפרטים נוספים והרשמה :

 https://www.dubrovin-farm.com/

צילומים בחסות : המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

מהי חוות דעתך מהאטרקציה

אטרקציות נוספות באיזור

מסלולי טיול באזור האטרקציה

דילוג לתוכן