לוגו אתר בא לי לטייל

איפה פורחים תורמוסים

פריחת התורמוסים ברמות מנשה

התורמוס הינו פרח בגוונים של כחול – סגול יפהפה , הפורח בצורת מרבדים באופן שניתן לראותו למרחקים הוא מכסה שטחים ענקיים הנראים ממרחק רב. בישראל פורח תורמוס ההרים בעיקר באזורים : צפון ודרום.

בפוסט זה אמליץ על מקומות בהן ניתן לחזות בפריחתון של הפרח המופלא הזה שהפך לאהוב ומבוקש מאוד בקרב קהילת המטיילים.

שיא פריחתו של תורמוס ההרים היא בתקופת סוף החורף בין סוף פברואר לאמצע מרץ. בישראל מספר זנים של תורמוסים ישנם מקומות גם בהם פורחים תורמוסים בצבע לבן בוהק.

ייחודו של פרח התורמוס היא בכך שהוא פורח לגובה ומקנה לשטחים בו הוא פורח לוק של שטיח בצבע כחלחל. על פי רוב יפרח התורמוס בלווית פרחים נוספים כגון :עכנאי יהודה והחרדל הזהוב.

התורמוס אוהב מקומות גבוהים וקרירים.פרח זה נחשב בין היפה בישראל בפריחתו הבולטת, הכהה והמרהיבה. אז איפה פורחים תורמוסים ?

אזור הצפון

פריחת תורמוסים ברמות מנשה – אחד ממוקדי הפריחה היפים והצפופים ביותר בארץ באזור הצפון , ישנם מספר מוקדים בסמוך לקיבוץ רמות מנשה . בוויז :רמות מנשה.

פריחת התורמוסים בנחל אל על – אחד ממסלולי הטיול היפים והמרתקים באזור רמת הגולן , במהלך המסלול בין המפל הלבן למפל השחור יש מספר תורמוסים בודדים המעטרים את השמורה. בוויז :אבני איתן.

פריחת התורמוסים בנעורה – מרבדי פריחה מרהיבים ביופיים שצובעים כל חלקה באזור נעורה (באזור הגלבוע בין עפולה – עין חרוד  ודברת) אחד מאתרי הפריחה המרשימים והמוכרים שלו. בוויז :"סינגל גבעת המורה".

נחל תבור – אחד ממסלולי הטיול המשובחים והיפים בהם ניחנה ישראל, בחיבור בין החורף לאביב מומלץ להגיע פה לטייל להנות מהמים ומהמון תורמוסים הפורחים ביופי בלתי יתואר על צלעות ההרים. למסלול ולפריחה.

תורמוסים לבנים בראשון לציון
תורמוסים לבנים בראשון לציון – בומי אהרון

אזור המרכז

ראשון לציון –  אבי האסירים פינת רמז – פריחה ייחודית של תורמוס ארץ ישראלי בצבע לבן. במקום מרבדים לבנים ומיוחדים במינם של תורמוסים בצבע לבן צחורבוהק וקטיפתי. איך מגיעים ? עלייה לגבעה של מפגש הרחובות.

תל קטרה – גבעה קטנה אך מלאה בפריחה כחולה וצפופה מאוד ל תורמוס גבה קומה באזור גדרה, מומלץ למרגלות הגבעה ומשם לעלות ,הפריחה היא עכל שיפולי הגבעה מ 2 צדדיה. איך מגיעים : לחץ כאן

תורמוס ההרים פורח בתל קטרה
תורמוס ההרים פורח בתל קטרה

תל שוכה– זהו מוקד הפריחה המבוקש והמטוייל ביותר בישראל. מאחר שמדובר על תל אליו מטפסים. בראש התל מרבדים עצומים של תורמוס כחול. כמו כן נשקף נוף של עמק האלה. איך מגיעים ? בוויז :תל שוכה.

תורמוסים פורחים במצפתל
תורמוסים פורחים במצפתל – ירושלים

ארמון הנציב בירושלים – בתוך  שכונת ארמון הנציב בירושלים ופינה לא מוכרת אלא רק לשכנים המתגוריים בקרבת הגבעה הפורחת ברבבות תורמוסים. איך מגיעים למוקד פריחה מדהים זה היכנסו לקישור הבא : המצפתל.

אזור הדרום

באזור העיר אשקלון – סמוך לבית החולים ברזילי לאורך הכביש, ישנו שטח אדמה פתוח ולא מיושב באדם, אך שוכנים ופורחים בו תורמוסים רבים. בוויז :בית חולים ברזילי.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן