סיורים מודרכים – המדריך המלא לסיורים בארץ

שוק מחנה יהודה

מי אוהב לשמוע הסברים במהלך הטיול שלו ? מי אוהב ללכת ולסייר במקומות מעניינים וחדשים ולהיכנס לאווירה של המקום? אם התשובה היא כן לשאלות אילו. הצטרפו אלינו להסברים מפורטים על סוגי הסיורים המודרכים הקיימים כיום.

על האפשרויות הרבות העומדות בפניכם לחוות מקום תוך קבלת רובד נוסף של מידע וסיפורים מעבר לממד הויזואלי והטקסטואלי היבש.

ראשית מהו סיור מודרך ?

סיור מודרך הינו סיור שמועבר ע"י בעל מקצוע מורה דרך או מדריך שהוסמך להדרכה של סיורים וטיולים. כיום האפשרויות רבות ישנם גם סיורים וירטואלים. שפיתחו חברות רבות שבעזרת מכשיר נייד אפשר לקבל סיור מודרך קולי הכולל מפות.

ישנם גופים רבים המקיימים מעת לעת סיורים מודרכים רבים. כגון :רשות הטבע והגנים , החברה להגנת הטבע, קרן קיימת לישראל ,משרד התיירות ועוד. אפשר לקיים סיור מודרך לקבוצה גדולה הכולל גם אוטובוסים או רכבים פרטיים. אופציה נוספת זה לקבל סיור פרטי שעולה בהתאם.

סוגי הסיורים הקיימים

סיורי בוטיק, סיורים קולינריים (סיורי אוכל), סיורים עירוניים כגון :סיור בירושלים או סיור בתל אביב או סיורי ברמלה , סיורי טבע, סיורי פטריות בטבע, סיורי ליקוט , סיורים וירטואליים, סיורי גרפיטי ואומנות, סיורי מוזיקה אורבניים, סיורים היסטוריים ,סיורי בתים, סיורי שווקים סיורי יקבים , סיורים בכנסת, סיורים במרכזי מבקרים ועוד.

מיצי פירות סחוטים שוק הכרמל

סיורים מודרכים של גופים

גופים רבים מקיימים באופן תכוף  סיורים ודרכים לקהל הרחב בעיקר בחגי ישראל ישנם המון סיורים ללא תשלום הפתוחים לכולם בריש/ום ובתיאום מראש.

משרד התיירות סיורים בחינם  -זהו אולי הגוף הגדול ביותר שהוא גם משרד ממשלתי עם שר בראשו שלמעשה הוא הפפנים של המדינה בעיקר לתיירים המגיעים מח"ול אך גם לקהל הישראלי .לעיתים מקיים המשרד סיורים בחינם של מורי דרך אותם הוא ממן או מסבסד . לסיורים שכאילו מוזמנים להיכנס לאתר משרד התיירות.

רשות הטבע והגנים  סיורים חינם -רשות הטבע והגנים (רט"ג) היא הגוף הגדול ביותר לינהול ,פיקוח והסדרה של משורות הטבע בישראל. במקביל לפעילויות אלה מקיימת הרשות סיורים ופעילויות חינמיות לכל המשפחה . מוזמנים להתרשם ולהירשם בקישור:לחץ/י כאן.

סיורים של החברה להגנת הטבע – כידוע  החברה להגנת הטבע היא גוף ציבורי שהוקם לטובת סימון שבילים ושמירה על הטבע בארץ שזה כולל חי וצומח. החברה מקיימת פעילויות , טיולים וסיורים חלקם בתשלום וחלקם בחינם. שיאפשרו לכם גם להתרענן ולהתאורר גם לחוות טבע וגם ללמוד המון. מוזמנים להיכנס ולהירשם בקישור הבא : נא ללחוץ כאן.

סיורים בתל אביב

סיורים ללא תשלום בתל אביב – סיורים חינם בתל אביב מושכים אנשים מכל רחבי הארץ. והאמת אפשר להבין למה תל אביב עיר חיה ופועמת אטרקטיבית מכל הבחינות :קוליניריה עשירה ומגוונת , תרבות , תיאטרונים, ארכיטקטורה, שכונות מיוחדות ועוד.
עיריית תל אביב מציעה לקהל הרחב שלל סיורים ללא תשלום. מדובר על סיורי חוויה בתחומי עניין שונים כגון :סיורי ערב, קולינריה,  אומנות ועוד. לסיורים חינמיים בתל אביב כעת לחצו כאן.

אפשר לשלב סיורים בתל אביב ביום שישי למשל בנחלת בנימין אפילו לבד לשוטט גם בלי מדריך.

סיורי גרפיטי בתל אביב – בתל אביב ישנם הרבה קירות גרפיטי בחלקים שונים של העיר שעשו אומנים שונים שהגדול מבינהם הוא הלל לזרוביץ'. מתקיימים הרבה מאוד סיויר גרפיטי במוקדים שונים של העיר בהם תיחשפו ליצירת האומנות ותקבלו הבסר מן המדריך לאמירה של האומן דרך הגרפיטי. לסיורי גרפיטי  : לחצו כאן.

סיורים בשוק הכרמל – טרנד שקיבל בוסט חזק מאוד לאחרונה הוא טיולי שווקים או מה שנקרא "סיורים קולינריים". אחד המקומות המתאימים לכך הוא שוק הכרמל בתל אביב מעבר לשלל צבעים , וריחות. תזכו במסגרת הסיורי הקולינרי לטעימות בדוכנים השונים של השוק שיעשירו את החיך שלכם לאחריו כגון :זיתים ,גבינות ,פירות , ירקות ,מיצים, ממתקים, מאפיות ועוד. לסיורים בשוק הכרמל לחצו כאן.

סיורים בחיפה

סיורים בואדי ניסנס – השוק בוואדי ניסאנס מאופיין בקולינריה ערבית משובחת. הוא משלב אוכל מזרחי כגון :פלאפל ,שווארמה, בקלאוות ,חומוס ועוד מטעמים שיערבו לחיככם.זוהי דכונה גדולה שמרבית תושביה נוצריםן או מוסלמים ולכן האוכל בה מאוד מיוחד לקישור על סיורים קולינריים במקום ליחצו פה.

סיור ערב בחיפה – בגלל שחיפה היא עיר מעורבת של ערבים ויהודים ויש בה שילוב של שלושת הדתות :יהודים ,נוצרים ומוסלמים . ניתן להגיע בשעות הערב ולהנות מסיורים ליליים כגון :בחג בהמולד שכל המושבה הגרמנית מוארת. או בסטאלה מאריס לראות מאחת הפסגות של הכרמל את כל הנמל והעיר חיפה מוארים. אפשר גם להזמין סיור בעיר התחתית (בערב). במתחם הבילויים יש שם המון פאבים ,מסעדות ,סיורי גרפיטי ועוד. כך תוכלו לגם לספוג רומנטיקה גם היסטוריה וגם בילוי הגון.

סיורים במרכזי מבקרים

מרכז מבקרים קוקה קולה  – כולם מוכרים את המותג קוקה קולה במשקה שכולם אוהבים, בישראל מרכז הייצור וההנהלה הראשית נמצאים בבני ברק. שם הוכשר מרכז מבקרים חדשני הנקרא "מרכז החושים" – זהו מרכז מבקרים חדשני הסיורים נערכים בתיאום ועולים כ 20 ש"ח לכל ביקור. שכולל ביקור באולמות הייצור ולמידה על תהליך ייצור הקוקה קולה . בנוסף יש חדר בו יש סרט תחת ממד. לתיאום ביקור במרכז המבקרים :לחצו כאן.

מרכז מבקרים תנובה – זוהי אימפריית החלב של ישראל חברת ענק השולטת על כמעט מרבית שוק החלב בישראל. הקימה ופתחה את שעריה לקהל הישראלי כדי ללמוד ולחוות מקרוב ילדים ומבוגרים כאחד על תהליך הפקת החלב . לחברה שני מרכזים אחד בצפון באלון תבור והשני ברחובות. לפרטים היכנסו לאתר של תנובה.

מרכז מבקרים שטראוס – מעצמת הגלידות והמתוקים של ישראל הייתה ונותרה שטראוס שלני שנים אחדות התאחדה עם עלית. לחברה שלושה מרכזי מבקרים בקווי הייצור השונים של החברה: סיור במפעל הממתקים .סיור במפעל הסלטים. וסיור במחלבת שטראוס.

סיורים במרכז מבקרים חברת חשמל – אורות רבין הוא מרכז מבקרים גדול וחוויתי של חברת חשמל הנמצא סמוך לעיר חדרה. במרכז פעילות אינטרקטיבית בעזרתה ילמדו הילדים על תהליך הפקת החשמל בעזרת טורבינות מיוחדות. לתיאום לפרטים נוספים לחצו כאן.

מרכז מבקרים אוסם –

מרכז מבקרים עלית –

מרכז מבקרים נמל אשדוד –

מרכז מבקרים נמל חיפה –

גבינות בשוק מחנה יהודה

סיורים בירושלים

סיורים ללא תשלום בירושלים –  בירושלים עיר עם פלחים היסטוריים רבים. עיר שההיסטוריה בה בנויה שכבות שכבות ניתן לעשות בה המון סיורים למשל : סיורים בירושלים חינם . כמו כן ישנם סיורים מודרכים בתשלום גם  למבוגרים וגם למשפחות. סיורי שבת בירושלים הפכו למבוקשים מאוד . כי ירושלים בשבת אופפת אווירה מיוחדת וזו חוויה יוצאת דופן לטייל בה בשבת.

סיורים בכנסת – אחד הסיורים המיוחדים המתקיימים בירושלים, הנמצא ממש סמוך לגן הורדים. אפשר להגיע פיזית ואפשר גם מרחוק להתרשם מהפרלמנט הישראלי מפנים ומבחוץ ניתן לתאם בקישור הבא סיור בכנסת: לחץ/י כאן.

סיורים במנהרות הכותל – בתוך הכותל המערבי התגלו מנהרות מיוחדות שבתוכן נמצאו ממצאים ארכיאולוגיים מעעניינים מאוד אודות השושולת הארוכה שלנו היהודים . מומלץ מאוד להגיע ולתאם ביקור בתוך המקום.לחצו פה.

סיורים בשוק מחנה יהודה – סיורי אוכל בשוק שנחשב למוביל בארץ, מדובר על שוק מחנה יהודה זהו שוק תוסס חי מלא בצבעים :תבלינים, פירות ירקות, מאכלי עדות, מסעדות בוטיק של אוכל מהיר מכל העולם פשוט טועמים ווממשיכים לפרטים: לחצו פה.

סיור קולינרי במחנה יהודה

מפת הגעה למקום

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן