לוגו אתר בא לי לטייל

מלחמת יום הכיפורים מול מתקפת הפתע של החמאס בעוטף עזה

טנק ממלחמת יום הכיפורים

מלחמת יום כיפורים אירעה בצהריי יום שבת ב 6/10/1973 והיא נמשכה עד 25/10/1973. סה"כ בכל ה 19 יום של המלחמה הארורה הזו. נהרגו מיטב חיילנו סה"כ 2689 חיילים, נפצעו 7251 חיילים ונלקחו בשבי 294 שבויים.

התקפת החמאס המזעזעת ב 7/10/2023 היא "מלחמת יום הכיפורים החדשה" של ישראל. ביום אחד בלבד נרצחו כ 1000  – חיילים שוטרים ואזרחים (ילדים , קשישים נשים , נערים ונערות , מבוגרים). וכ 2000 פצועים.נתפסנו בהפתעה מוחלטת בבוקרו של יום שבת חג שני של סוכות. בשעה 6:30 פשטו  כ -1000 מחבלי החמאס בכמה מוקדים, על יישובי עוטף עזה. הם פוצצו את מערכת יורה רואה, השתלטו על מוצבי צה"ל לאורך הגבול ופשוט חצו את הגבול עם תחמושת כבדה.

הם ביצעו טבח עם , הם עברו יישוב יישוב בעוטף שרפו ,רצחו בדם קר משפחות שלמות לא הבחינו בין ילדים למבוגרים בין חסרי ישע . כמו חיות טורפות הם הסתערו על בתי התושבים :בזזו ושרפו כל מה שהיה בדרכם בלי הבחנה.

גם במסיבת טבע שהתקיימה באזור פתוח סמוך ליער רעים, הם טבחו בלא פחות מ 250 אזרחים, שכל פשעם היה שהם היו יהודים שבאו לחגוג בטבע. הם הותירו אחריהם הרס , ירו על כלי רכב ומבלים, שנמלטו מהמסיבה. המחבלים לקחו שבויים ונמלטו איתם לרצועה. סה"כ כ- 150 שבויים לקחו מחבלי החמאס האכזריים. בימים אילו מתנהלת מלחמה קשה עם החמאס בעזה שמחזיק בשבויים שלנו ילדים ,נשים ,קשישים וחיילים.

אם נביט על 2 המלחמות בשתיהן גורם ההפתעה היה הגורם שגרם נזק רב וגדול הן בחיים והן ברכוש. ישראל לא הייתה מוכנה לפלישות בסדר גודל שכזה "ונתפסה עם המכנסיים למטה". התקפה זו של מחבלי החמאס ואף של אזרחים על יישובי עוטף עזה תדובר ותיחקר עוד רבות.

אנדרטת חץ שחור
אנדרטת חץ שחור על קו התפר עם עזה

הקלות הבלתי נסבלת בה חדרו מאות מחבלי חמאס את הגבול באין מפריע בלי שבלם אותם שום כוח צבאי הם מחדל בלתי ישוער. הם חצו את הגבול כאילו הם יוצאים "לטיול" , רק שמטרתם הייתה לזרוע הרס וחורבן.

להבדיל ממלחמת כיפור בשנת 1973, שבו העורף לא היה שותף ולא נפגע כלל וכלל במתקפת הפתע של צבאות הרב על ישראל. פה נהרגו בדם קר מאות אזרחים חסרי אונים. בתוך ביתם, המבצר האחרון שאמור להיות המגן של כל אחד ואחת מאיתנו.

גם המספרים לא נתפסים ביום אחד כ 1000 הרוגים לעומת מלחמת יום הכיפורים שנערכה כמעט 20 יום, כ 2700 איש נהרגו, אך שם לפני 50 שנה לא היה מעורב ארגון טרור בודד כמו חמאס. אלא מדינות גדולות כמו מצרים וסוריה שהגיעו לפה עם צבאות ענק.

עוצמת הנזק לגוף לרכוש ולנפש(נפגעי חרדה) אינה נתפסת , הסיוטים והבלהות של מחבלי החמאס, שורצים בתוך בתים עם נשקים שלופים, מול ילדים וילדות קטנים תיצרב בזיכרונם עוד שנים רבות ותייסר אותם. תדיר שינה מעיניהם ותגרום להם לחרדות .

מבצע חרבות ברזל רק התחיל אם תהיה פעילות קרקעית בעזה המספרים עוד יאמירו ומי יודע אם תיפתח זירה נוספת בלבנון.

מלחמת יום הכיפור אם כל הקושי שבה הייתה מלחמה מוסרית : חייל מול חייל , קנה מול קנה , טנק מול טנק , צבא מול צבא . ואילו פה בהתקפה חסרת הרסן של מחבלי החמאס היה פה חוסר מוסריות טוטאלית ,איבוד צלם אנוש, חוסר איזון בין הכוחות מחבלי החמאס. שהגיעו מאובזרים באפודי מגן ונשקים רבים מול ילדים ונשים חסרי כל מיגון . הנשק היחידי שלהם היה הקריאה לרחמים שנפלו על אוזניים ערלות.

הזחלם באנדרטה בניצנה
כלי צבאי מתקופת מלחמת יום הכיפורים – בפתחת ניצנה

אם נביט על ההיסטוריה שלנו כעם ,על  כל המלחמות קשות ככל שיהיו : מבצעים בעזה, אינתיפדות, פיגועים בתוך המדינה. שום אירוע אינו משתווה בכמות הנפגעים , בטווחי הזמן ברמת האכזריות בה פעלו המחבלים לאירוע מקומם ,מכאיב ולא הוגן.

אם את ישראל האשימו כל הזמן בפשעי מלחמה , רצו לתבוע אותנו על כך למרות שלפני כל הפצצה צה"ל נהג לשלוח הודעות לאזרחים על התקפה קרבה ובאה. סיפקנו עבודה לכ 20,000 פועלים פלסטינים שיצאו מעזה לישראל לפרנס ולכלכל את משפחותיהם, העברנו כספים מקטאר , סיפקנו דלקים , חשמל , מים כדי שתושבי עזה יוכלו לחיות ולהתקיים לצד ישראל בתנאים הולמים.

התמורה הייתה שמחבלי החמאס שאיבדו כל צלם אנוש,  משתווים לנאצים ועוזריהם שהשמידו ורצחו יהודים בדם קר כי היו יהודים. שום אירוע מלבד השואה, לא מתקרב באופן בו בוצע הטבח באזרחים חפים מפשע, פנים מול פנים בהתקפה הנפשעת של מחבלי החמאס על יישובי עוטף עזה.

כולנו תקווה שממשלת ישראל תבוא בחשבון עם החמאס על כל גרורותיו וגם עם האזרחי שניצלו את החדירה לבזוז ולהרוס את רכוש התושבי העוטף.

ויתנו להם מכה כה חזקה שתיצרב בתודעה של ארגון החמאס ושל האומה הפלסטינית לדורותיהם. ולכל אויבינו שיביטו ויחשבו פעמיים לפני שהם חושבים לתקוף ולאים על גבולותינו.

אנו נמצאים בתקופה קשה אי אפשר לטייל בשום פינה במדינתו האהובה לא בצפון ,שם מתחממת הגיזרה עם החיזבאלהה לא בדרום שהוא איזור קרב וגם לא במרכז שכל העת נופלים בו טילים.

בישראל מורגשת מלחמה הרחובות שוממים ,מרכזי הקניות סגורים ולמעט בתי מרקחת וחנויות מזון שאזל בהם המלאי של כל מוצרי היסוד  אין כלום הכל סגור.

לסיכום

מלחמת יום הכיפורים הייתה בהחלט מלחמה קשה מאוד ואין לזלזל בעוצמת הפגיעה בנו כעם אך אם זאת היא פגעה בשלד החיצוני ובשכבת המגן שלנו כעם בחיילנו , אך לא באזרחים. לעומת התקפת החמאס על עוטף עזה בה נפגעה הרקימה העדינה והשברירית ביותר שלנו כעם , אזרחים חסרי ישע. מנהיגינו הבטיחו שלא תחזור שואה לעם היהודי ולערינו היא כן חזרה …

היא הותירה בנו תחושת חוסר אונים ,כאב, פצע גדול ,חוסר ביטחון ,חרדות ויותר מכל תחושה שאין עם מי לדבר ושוב חוזר הריטואל שהאירנים מנסים עם כל גרורתיהם שוב לצוד ולהשמידינו כעם כפי שעשו הנאצים ועוזריהם.

כולנו תקווה שנחזור לטייל ברחבי ארצינו האהובה שדם יקירינו ספוג באדמה זו וממשיך להיספג שנדע להתאחד ולעמוד גאגרוף קמוץ וחזק מול יריבינו. לפעמים צריך לדעת להניח את המחלוקות בצד ולהתעלות על פערי החשיבה בינינו.

בתקווה לימים טובים יותר ובהצלחה לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון במיגור הטרור.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן