לוגו אתר בא לי לטייל

פריחת הפרגים למרגלות מצפה הראל

פריחת הפרגים ליד מצפה הראל

באזור השפלה ממש על דרך בורמה ששימשה בשנת 48 דרך עוקפת לעבור את שער הגיא וירושלים הנצורה. נמצאים 2 שדות פרגים זוברים באדום עם 4 נקודות שחורות בתוך עלי הכותרת , אילו הם פרחי הפרג הידועים ביופיים.
הם נישאים בגאון מעל השדות הירוקים ופריחתם נראת למרחקים. מרבדים אדומים הנשענים על צלעותיהן של הגבעות הנמצאות מתחת למצפה הראל. שביער יצחק רבין.

פרגים אדומים ליד מצפה הראל
פרגים אדומים ליד מצפה הראל

ראשית הבה נכיר את פרח הפרג, מדובר על פרח הנמצא בשיא פריחתו בסוף החורף ובמהלך האביב. לעלים צורה ומרקם עם קיפולים המקנים להם מראה קטיפתי. הפרג יכול להגיע עד גובה של מטר.

תפוצתו של הפרג נעשית ע"י הרוח זרעיו עפים נוחתים על שיפולי הרים ואחרי גשמים טובים שמתחיל להתחמם הם מזדקרים ומתרוממים מעל פני האדמה. בשעות היום עלי הכותרת האדומים נפתחים לרווה וניתן לראותם 4 במספר שבתוכם 4 כתמים שחורים המעטרים את עלי הכותרת. הפרג הוא פרח "חברותי " כלומר אוהב לגדול בקבוצות ומכאן המראה מיוחד "הקבוצתי" של אגדי פרחים הצמודים זה לזה היוצרים יחד תמונה משגעת של מרבדים בצבע אודם כהה ובוהק.

פרגים למרגלות מצפה הראל
פרגים למרגלות מצפה הראל

ההגעה לשדה הפרחים אמנם אינה מסובכת אך אינה מוכרת ובלי הוראות כמעט בלתי אפשרי להגיע למרבדים צירפתי במיוחד עבורכם קישור בוויז לנקודה המדוייקת בה פורחים הפרגים.
קישור הגעה :https://waze.com/ul/hsv8ugyuv4 כדי להגיע לנקודה זו עליכם להיכנס לתוך יער יצחק רבין לעלות למצפה הראל ולרדת מצידו השני לכיוון נווה שלום על דרך טובה. לאחר כקילומטר לערך תראו משמאלכם שדה פרגים בשולי הדרך אם תיסעו עוד קצת ישר לאחר כ 150 מטרים תראו שדה נוסף בצד שמאל על מורדות ההר.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן