לוגו אתר בא לי לטייל

מצפה יוסי יפה – שביל יוסי יפה

מצפה יוסי יפה

מצפה יוסי הינו מצפה הנמצא סמוך לחמוקי ניצנה (ממש מול אזור החנייה). המצפה הוקם על שמו של יוסי יפה ז"ל שהיה מפקד של סיירת צנחנים. יוסי נהרג בעקבות זאת שהרכב בו נסע עלה על מוקש בשנת 1977 באזור זה של פתחת ניצנה.

בכניסה למצפה יש מצבת אבן גדולה המתארת את פועלו של יוסי שפיקד על כמה וכמה יחידות במהלך שירותו הצבאי כמו כן על המתכת שרקועה על האנדרטה יש מפה של השביל שהוכשר במקום. מפה למעשה הוכשר שביל יוסי המוביל בסופו של דבר לנקודת תצפית מרהיבה ורחבה. המצפה הוקם בנקודה בה עלה רכבו של יוסי ז"ל על המוקש.

לאור לקחי מלחמת יום העצמאות ,יוסי יפה ז"ל  זיהה כי צה"ל חשוף מאוד לטילי נ"ט של המצרים באזור הגבול המצרי , סמוך לניצנה. הוא החליט להקים בצה"ל מערך נ"ט שימנע מהמצרים לתקוף את ישראל.

שימו לב : הכניסה לאזור שביל יוסי יפה סגורה באמצע שבוע כי מדובר בשטח אש . הכניסה פתוחה למבקרים בסופי שבוע ומועדי חג.

איך מגיעים : ישנן שתי אפשרויות :

  1. להגיע מכיוון כביש 10 (הכביש עם גבול מצרים). כביש זה פתוח לציבור ולנסיעת אזרחים אך ורק בחגי ישראל. ממשיכים עם כביש מספר 211 עד סופו שם הוא נפגש עם כביש 10 . שם פונים שמאלה לכביש משובש לכיוון מערת ניצנה  וחמוקי ניצנה . השביל נמצא ממש ממול אזור החנייה של תחילת מסלול חמוקי ניצנה.
  2. להגיע מהכיוון השני – מכביש 211 פונים שמאלה (לפני כביש 10) בצומת ניצנה , לאחר מכן חולפים על יד כפר הנוער ניצנה ממשיכים בנסיעה ישר משמאלכם תראו את פסל נתיב השלום של דני קראוון (עמודי אבן) ובהמשך תל גבוה זהו תל ניצנה. משם פנו ימינה וסעו כל הזמן ישר עד שתראו בסוף סככה.

הכי פשוט כוונו את הוויז שלכם ל "חמוקי ניצנה".

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן