לוגו אתר בא לי לטייל

מצפה נמרוד – תצפית מרהיבה בראש פינה

מצפה נמרוד - ראש פינה

נמרוד שגב היה תושב ראש פינה ,שימש כמפקד טנק בחיל השריון שנהרג בדמי ימיו בגיל 28. במסגרת שירות מילואים, בעקבות פגיעת טיל נגד טנקים שפגע בטנק שבו שהה במהלך מלחמת לבנון השנייה. מצפה נמרוד הוקם להנצחת נמרוד וחבריו לטנק אשר נהרגו יחד איתו בעת הפגיעה של הטיל. גובהו של מצפה נמרוד הוא כ- 500 מטרים מעל גובה הים. המצפה משקיף על הנקודות הבאות מדרום לצפון  : זנגריה ,טובא, תל פארס , קיבוץ כפר הנשיא , קצרין, רכס הרי חוזק , מחניים, תל שיפון, משמר הירדן, תל אביטל, הר בנטל, חצור הגלילית, הר החרמון והר דוב.

הנוף ממצפה נמרוד

מצפור נמרוד בנוי מכמה חלקים בכניסה ישנה שדרה עם גן מטופח. הכולל את צמחי ארץ ישראל , שלאורכו הוצבו סלעים עליהם חקוקים שמותיהם של נמרוד שגב ז"ל וחבריו בליווי תמונתם , וסיפור חייהם בקצרה. בהמשך ישנה רחבה גדולה שבמרכזה מרפסת בצורת קשת. עם מעקה ומפה  המתארת בפרוטרוט כל נקודה בנוף למשל הר חרמון.  המצפור מטופח מאוד יש בו 3 עמודי מתחת עם דגלי ישראל בחצי התורן לזכר הנופלים. כמו כן ישנו ספסל הניצב בדיוק מול הנוף הקסום הנפרס בקדמת המרפסת מכל עבריה.

מצפה נמרוד הוקם בשנת 2010 ביוזמת וע"י אביו של נמרוד ז"ל (חזי שגב). בתוך המצפה שולבו 4 סלעים גדולים ודקורטיביים הנמצאים בחזית המצפור. ועליהם חקוקים שמותיהם של נמרוד שגב ושלושת חבריו שנספו בתקרית זו : ניר כהן ,נועם גולדמן, גלעד שטוקלמן.

עוד במצפה נמרוד שולבו אלמנטים  נוספים כגון פעמון רוח גדול בגובה 8 מטרים. המשמיע צלילים כתוצאה ממשבי הרוח הרבים שעוברים פה. במצפה מתקיימים מעת לעת אירועים להנצחת נמרוד וחבריו.

במצפה יש עמדות קוליות המתארות כל אחת סיפור אחר :

האחת : מתארת את סיפור חייו של נימרוד שהיה בן 28 במותו. ואת אהבת חייו איריס הקטנה אישתו (קרויה כך בגלל שגם לאימו קוראים איריס) .

ההדרכה הקולית השנייה מתארת  מתארת את סיפורה המרתק של ראש פינה משנת 18.84 עת הגיעו כמה אברכים מצפת ועד הלום – בהחלט כברת דרך סיפור מרתק מאוד. עוד במצפה נמרוד משקפת ממש ממש גדולה ושווה הצופה על הסביבה בתקריב.

מצפה נמרוד

איך מגיעים : בוויז :מצפה נמרוד

המצפור נמצא בקצה העליון של ראש פינה ממש מעל העיר העתיקה.

מומלץ בחום לשלב בביקור במצפור , טיול לאורך נחל ראש פינה שההמצפור הוא אחת התחנות הנמצאות על מסלול טיול זה.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן