לוגו אתר בא לי לטייל

פודקאסטים מומלצים בתחום הטיולים

פודקאסטים על טיולים

אין ספק שפודקאסטים הפכו לטרנד חזק מאוד. ביייחוד בימנו אנו שהכבישים פקוקים כמעט תמיד. אם בדרך לעבודה ואם בדרך לטיול בצפון עם המשפחה הפודקאסט הוא חבל הצלחה מחוסר האונים של שהייה אינסופית ברכב . וגם אם אין פקקים אז לפעמים הדרך מאוד ארוכה לחופשה המיוחלת. למשל, הדרך לאילת כל כך ארוכה ובלתי נגמרת גם בלי פקקים. בייחוד אם הגעתם מהמרכז שלא נדבר על הצפון. וכאן הפודקאסט מונח כמו דג משובח על צלחת מעוטרת. ומאפשר לכם כמשפחה או כבודדים לנצל את משך הנסיעה הרב לשמיעת פודקאסט איכותי על טיולים בארץ ובחו"ל. וכך יצא שגם הפקתם תועלת כלשהי מההמתנה המייגעת בנסיעה או בפקק וגם הפכתם את הסיוט ברכב לחוויה משפחתית מהנה וכיפית.

לפני שנצלול לפודקאסטים השווים בתחום הטיולים הבה נלמד מהו פודקאסט? ובכן פודקאסט בעברית הוא "הסכת". קטע שמע מוקלט שמועלה לאינטרנט. אפשר לשמוע אותו באמצעות סטרימינג (דרך הרשת) או באמצעות הורדה למכשיר הטלפון של קובץ השמע. על פי רוב פודקאסטים מגיעים כסדרה עם פרקים קצרים, כדי לא לייגע את המאזינים. והם גם יוצרים איזושהי נאמנות / התמכרות בדמות של "מתי יוצא הפרק הבא"?.

מי שהביא לעולם את המושג "פוד" זו חברת אפל שהגיעה עם ה ipod שאילו היו בעבר מכשירים לשמיעת קבצי מוזיקה. המילה קאסט נגזר מהמילה "ברודקאסט" שזה שידור באנגלית. כך או כך הפודקאסטים הפכו למעיין "רדיו אינטרנטי" עם יתרון אחד מעל הרדיו אפשרות לשמוע מתי שנוח ואיך שנוח את השידור. כמו כן השידור ממוקד מאוד בנושא מסויים ובזמן מוגבל. הפודקאסט זה למעשה "תוכן מושמע". והוא החל להתפתח ולצמוח באופן דרמטי עד שחברות התוכן הגדולות ביותר בארץ ובעולם כגון ; ynet ; CNN ועוד .מאפשרים לשמוע את התוכן הקריא כשמע. הפודקאסט בדומה ליו- טיוב הוא תוכן המועבר באופן מאוד אינטרקטיבי שמקל על עיבודו. במיוחד בעידן של היום שאנחנו רוצים את התוכן שאנו צורכים. קליל ,מבדר נוח לעיבוד ואינטרקטיבי(שמע ווידאו).

פודקאסטים לדרכים
פודקאסטים על טיולים לדרכים

בואו נכיר את חמשת הפודקאסטים המובילים בתחום הטיולים

אז כמו שכולכם הספקתם להכיר את "בא לי לטייל" בכל מאמר שתקראו באתר זה , יהיה בסוף או במהלך הקריאה שלו , ערך / תועלת. מאמר / פוסט שאפשר לעשות איתו משהו ולא רק התפלמסות חסרת תכלית. אלא מידע המכיל ערך במיוחד עבורכם.

1) בית אבי חי – מדובר על חברה המתמחה בהפקת פודקאסטים בתחומים שונים, במיוחד בתחום הטיולים יש להם פודקאסטים על אזורי טיול / מסלולי טיול שהם מאוד קצרים ועניינים. הפודקאסטים באורך של כחצי שעה כולל מכילים גם ג'ינגלים מוזיקלים כדי להפיג את השעמום. ולא לתת למידע לזרום באופן אחיד ומשעמם גם האינטונציה של הקריינים משתנה ויוצרת עניין תמידי.

אחד מהם הוא  "על הדרך הפודקאסט למשפחה המטיילת" . הפודקאסט מוגש באופן חוויתי. וכולל משחק / צחוקים כסיפור השוזר בתוכו חוויה אישית על טיול או פעילות יחד עם סיפור היסטורי. אחד היתרונות הגדולים של הפודקאסטים שלהם טמון בכך שהם מותאם לילדים. והשפה שלו פונה ומתאימה לקהל זה.

לכל פודקאסט יש פתיח ומגישות אותו שתי קרייניות חביביות, העונות לשם לירן ליפשיץ ויודפת. הן מציגות את מסלול הטיול באופן חביב וסיפורי כולל הסבר על מיקומו הגיאוגרפי , הרקע התנכ"י וההיסטורי שלהם , מה יש לראות במסלול הטיול.

אחד הדברים שאהבתי זה שילוב שירים הקשורים לסיפור ולעיתים מביאים שחקנים שמחקים דמויות תנכ"יות מהעבר שנכנסים באופ ןיוצא מהכלל לתוך הדמויות. מרוח התקופה ההיסטורית של המקום אותו הם סוקרים. קישור לפודקאסט של "על הדרך למשפחה המטיילת". פודקאסט זה נחשב למוביל בתחומו.

2) בשביל החוויה – פודקאסט של שרית ליפשיץ המתארת מסעות וטיולים באופן אישי מנקודת מבט של חוויה אישית על טיולים בארץ ובחו"ל., בין השאר איך להעביר טיול וטיסה לחו"ל עם המשפחה באופן מיוחד, בלי משחקי מחשב, טאבלטים, טלפון סלולרי ועוד.

וכך להתחבר לפודקאסטים בעלי ערך חינוכי וחוויתי. זהו גיבוש של המשפחה באופן הכי ראשוני ומפן סיפורי אותנטי ואמיתי. על מתבגרים וילדים וכולל את המשברים שבדרך ל"גמילה מהמסכים" בטיולים. ואיך צולחים ומצליחים עם הילדים גם בלי הפתרון הנוח- מסכים. כולל הכיף שמסביב, ההרגשה בתהליך לתגובות הילדים מהמצב החדש והשונה. איך משנים דפוסי התנהגות ולומדים על העולם בדרך אחרת יותר ועמוקה. שכוללת גם מסרים חינוכיים קליליים. ומה החשיבות של המפשחה והטיולים.אני חושב שפודקאסטים של שרית מערוררי השראה ומרחיבים את הטיול לפרספקטיבה של מסע .

למשל טיול בר מצווה או בנות מצווה. היא מביאה ומניחה על מגש של כסף את החוויה של טיול שכולל המון נסיעות ואיך להפוך אותו ממאתגר לכיפי ומהנה גם בקטעים הפחות מעניינים ומשעממים שלו. כולל ילדים/ת ונערים/ת שמתארים את הצחוקים והכיף מהטיול שהם נהנו בטירוף , תיאור של חוויה מרגשת. לסיכום : בשביל החוויה הוא פודקאסט המתאר את הטיולים כמסע של משפחה והקשר של הילדים וההורים. קישור : בשביל החוויה.

3) המדריך לשביל ישראל עם יואב גלזנר- מדובר על פודקאסט מאוד אינפורמטיבי לדעתי פחות מתאים לילדים.זהו למעשה מדריך לשביל ישראל ומתאים יותר לההולכים בשביל ישראל. המחפשים לדעת מה צופן בחובו שביל ישראל. הפודקאסט מחולק לסדרת פרקים שכל אחת מהן מכילה קטע אחר בשביל ישראל. ההסברים כוללים הסבר גיאולוגי על כל אזור , השטח, ההרים שסביב, האם בכניסה לאתרים שונים כרוכה בתשלום? אילו תופעות גיאולגיות שבמהלך ההליכה בתוך נחל או הר, מרכזי מבקרים שבדרך.

ההסברים מאוד מפורטים וכוללים הסבר רב ממדי על ההיסטוריה , גיאוגרפיה , חפירות אריכאולוגיות . הפודקאסטים מתאימים יותר למבוגרים וחובבי היסטוריה ופחות למשפחות וילדים. היתרון של פודקאסט זה שהוא קצר ותמציתי כל פרק כ- 10 דקות , כך שהוא קליל ומספק תמצית וסיכום של המקטע. כמו למשל מה אורכו?, מה היה לפניו ומה צפוי אחריו. האם הוא מוצל? מתי כדאי לצאת אליו ?, איזה חניונים יש בדרך? ועוד מידע חשוב. קישור :המדריך לשביל ישראל

4) יוצאים לחופש עם ארז קנלו – מדובר בפודקאסט הכולל סדרה של פרקי פודקאסט מוקלטים על חופשות וטיולים בחו"ל . הפודקאסט של יוצאים לחופש מנקודת מבטו של ארז קנלו . הוא מארח אנשים חביבים שמטיילים ברחבי העולם ומספרים על חוויות הטיול שלהם בחו"ל . הם מתארים טיולים במדינות ברחבי העולם .למשל  : תאילנד. כולל התייחסות למזג האוויר. תאילנד היא ארץ חמה ולחה וחשוב לדעת לפני שנוסעים לשם.

אילו מסלולי טיול אפשר לעשות בתאילנד. חלוקה אזורים למשל:  מערב , מזרח האיים וכדומה . הוא מתאר את דרכי ההגעה לאיים האם טיסה ,שייט וכיו"ב. סקירה של מקומות מיוחדים כגון :קופנגאן. אילו אירועים יש שם למשל : מסיבות פול מון. מה מתאים יותר לצעירים ? אילו סוגי טיולים וסיורים אפשר לעשות במדינה לדוגמא : ג'ונגלים , שווקים ,אזורים לצלילות ושנרקול. חופי ים מדהימים ועוד. היתרון הגדול של הפודקאסטים שלו שהם מביאים את סיפורם של מטיילים. כך שהם מתארים מה אפשר להספיק  בטווח זמן מסויים.  למשל כמה איים מתאימים לטיול של חודש . אורכם של הפרקים הם כשעה ורבע.
קישור : יוצאים לחופש

5) ילדי הטבע – זהו פודקאסט המתאים לפעוטות וילדים , אגדות ,טיולים ,צמחים ,בעלי חיים המוגש בצורה מאוד קלילה ומונגשת ומותאמת לילידם מגיל 4 ומעלה. למשל סיפור על היעלים , נחשים . אחד השווים שלהם זה פוסטקאסט "מדברים מדבר" .עם תמר קידר וזוהר סלמה. הפודקאסטים הם סדרת פרקים המגישים את התוכנית בצורת שאלות היוצרת עניין וסקרנות בקרב הילדים.

למשל מי במדבר הם המטפסים הגדולים? למי יש קרנים גדולות ? הם מארחים ילדים המספרים סיפורי טבע מנקודת מבט שלהם. דבר שיוצר אמפטיה וחיבור למאזינים ילדים ומצויין בנסיעות ארוכות כמו הדרך לאילת. בפודקאסטים משולבים סיפורים על פרפרים וילדים. במסע בטבע הגולל רגשות וחוויות חושיות כגון : רוח מנשבת, קולות ציוצים, אילו רגשות מוערבים אצל הילדים במהלך הטיול. הפודקאסטים קצרים, כחצי שעה כל אחד. וכוללים גם שירים ומתאימים מאוד מאוד לילדים. קישור לפודקאסט : ילדי הטבע.

זוהי כמובן רשימה חלקית ויש שלל פודקאסטים בתחום הטיולים שקצרה מהיריעה מלהביא את כולם בפוסט זה, אבל אילו בהחלט המרכזיים והשווים שמומלץ שתעקבו אחריהם.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן