לוגו אתר בא לי לטייל

פסטיבל הבציר – בחוות בודדים כרם ננה

פסטיבל הבציר

צילום: ישי כהן . 

פסטיבל הבציר הינו פסטיבל מסורתי המתקיים לקראת סוף הקיץ בין התאריכים :  16/8-18/8  ובין  23/8- 21/8. הפסטיבל מתאים לכל בני המשפחה והוא מתקיים בחוות בודדים בנגב ליד מצפה רמון בשם כרם ננה.   

במהלך הפסטיבל תתקיימנה פעילויות מגוונות כגון : בציר ענבים מהכרם, סדנאות הפעלה לילדים, שירה בציבור ליד המדורה, לינה במתחם אוהלים וקמפינג מאורגן בשטח ועוד. בציר הענבים בכרם ננה יתבצע בשעות הזריחה המוקדמות שלא חם מדי או בשעות הערב.

הפסטיבל כולל אפשרות ללינת שטח  בין לילה אחד עד לשלושה לילות מתחת לשמיים האינסופיים וזרועי הכוכבים של מצפה רמון. הפסטיבל מעביר ערכים ומסרים חינוכיים של עזרה וסיוע לזולת כל פעילות הבציר נטו הינה תרומה לחקלאים.
במהלך הפעילויות הילדים ילמדו את כללי בציר הענבים. בגלל שמדובר בתקופת הקיץ ובמהלך היום חם מאוד כל הפעילויות יחלו בשעה 16:00 אחר הצהריים.  בנוסף יהיו פעילויות מים צוננות להפיג את החום וכן סדנאות אודות כוכבי השמיים.  

הפסטיבל בחוות בודדים כרם ננה הוא יחודי מסוגו כי מדובר בזן חדש של ענבים וכן אזור ייחודי בו הכרם נטוע על אפיק נחל באזור בו הייתה חקלאות קדומה. היתרון הגדול והערך המוסף של הפעילויות בבציר הן חיבור הילדים והמשפחות לאדמה.  

חוות בודדים בנגב

כרם ננה היא אחת מחוות הבודדים הנמצאות על אם הדרך בין הערים באר שבע ומצפה רמון. אילו הן חוות המיישמות הלכה מעשה חקלאות מדברית מודרנית ובכך מחיות את המדבר השומם. החוות המרוחקות ממרכזי אוכלוסין מתמודדות עם כמה בעיות קשות כגון : מחסור בעובדים, מחסור בתשתיות השקייה  ומחסור במבקרים. ארגון "השומר החדש" ( ארגון חינוכי התנדבותי שם לנג עיניו את טובת החקלאים בחוות אילו) הרימו את הפסטיבל הזה מצד אחד לתת מענה לחקלאים הזקוקים לידיים עובדות ומצד שני לתת תעסוקה לילדים רבים שבקיץ האינסופי מוצאים עצמם לא אחת, חסרי מעש ובכך הרווח הוא כפול ומכופל ובעל ערך חברתי וחינוכי גבוה.

השוס הגדול הם המחירים המצחיקים : 15 ש"ח לאדם מעל גיל 3. להלן דרכי הרשמה אפשריים:

דרך הדוא"ל:  groups@hashomer.org.il 

דרך האתר: https://bit.ly/3Qyh9i    

איך מגיעים 

בוויז : חוות ננה.  

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן