לוגו אתר בא לי לטייל

גן הפסלים של אמן המתכת בערד

גן הפסלים של אמן המתכת

איציק הוא אמן מתכת ייחודי מערד אשר באזור הדרום . אשר בונה במו ידיו מזה שנים פסלים בצורות וגדלים שונים ממתכת ממוחזרת. איציק לא למד אומנות והוא אומן מחונן ומוכשר מלידה. אישתו יפה מלווה אותו ואת הסיורים שעורכים כשעה וחצי בחצר ביתם היכן שכל הפסלים מוצבים.

הדרקון בגן הפסלים שבערד

ביתם הפרטי נמצא בערד באזור שקט. הבית נמצא על צוק מרשים הצופה על ערוץ נחל בטיה. נחל אכזב המתחיל משכונת חצבים וממשיך עד שפך זוהר. בחודשי החורף, לאחר גשמים רבים  יש זרימה ואדמת לס בנחל. האמירה האומנותית של איציק מורכבת מחשיבה מחוץ לקופסה.

הדבר בא לי די ביטוי בשימוש מפסולת מתכתית. והפיכתה ליצירות אומנות מרשימות שלא ניתן להישאר אדיש אליהן למשל :  פסל מתכת צבוע של גירפה בגובה של 6 מטר (נעשו בפסל כ- 16,000 ריתוכים ). הג'ירפה מורכבת מ- 4000 פיסות מתכת ושוקלת כ- 600 קילו. הג'ירפה נבנתה בבית המלאכהמחוץ לבית המגורים והובאה לפה בעזרת משאית עם מנוף .דרקון מהמם וענקי בצבע ירוק -חום מתכתי ניצב ממש בכניסה לביתם. בשעות הערב "יורק אש" ( מחובר למערכת עשן עם אש). פסל נוסף מרשים ומיוחד שנוצר ע"י איציק. הוא בהשראת נפוליאון בונפרטה זהו  תותח שחור גדול עם בליסטות לצידו. מקור ההשראה לפסל זה הוא מוזיאון בונפרטה בשאן דה ליזה, בו ביקרו יפה ואיציק.

פסל ברזל של כנפיים והילה בערד

כל גן הפסלים של אמן המתכת. הם השראה מביקורים של איציק ויפה ברחבי העולם. "אומנות מחוץ לקופסה" זו תפיסת עולמו של איציק.  איציק הוא אמן נדיר בארץ בתחום הברזל . פסליו זוכים למנה הגונה של לכה אשר משמרת את הפסלים מנזקי השמש ומתהליכי התחמצנות עם האוויר היוצרים קורוזיה וחלודה. כל הפסלים נוצרו מפסולת ברזל שמוחזרה. ובכך הוסיף איציק מימד וערך של שמירה על הסביבה לאומנות שלו. כך שזו אומנות בת -קיימא. בחלק האחורי של ביתם,  ישנה גלריה בה נמצאים יצירות קטנות יותר. למשל מפתחות ברזל מכיסאות מורה, ציורים , שלטים ועוד. בחצר האחורית, מפוזרות כבשים לבנות שהוכנו לאחרונה מגושי מתכת ממוחזרים.

גן הפסלים של אמן המתכת בערד

עוד במקום פסלים של עופות כגון : נשר אוחז בפיו נחש, פלמינגו , ינשוף ועוד. הפסלים משובצים בכל חלקי הגן של אמן המתכת ואפילו על גג הבית.

הסיורים כרוכים בתשלום , יש לתאם  מראש סיורים מודרכים עם יפה גמליאל  בטלפון : 052-2707031.

כתובת :רחוב הענבלים 34 בערד. ניתן לרכוש דברי אומנות ממתכת במקום.

היכן ניתן לטייל בקרבת מקום

מצפור מואב -נחל כידוד ; פטריות המלח ; לגונת המלח ; עין בוקק

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן