לוגו אתר בא לי לטייל

כנסיית הלחם והדגים – סיור כנסיות בכנרת – טבחה

סיור כנסיות בכנרת

כנסיית הלחם והדגים

בחלק הצפוני של הכנרת בקודקודה המערבי נמצאת טבחה (עין שבע) – מדובר על מספר כנסיות הנמצאות אחת לשנייה. הראשונה היא כנסיית הלחם והדגים – זו כנסייה מרשימה ביופיה המתארת באמצעות פסיפס את נס הנצרות בו ישו האכיל 5000 מאמינים ב 5 כיכרות לחם ושני דגים בלבד. במקום נמצאה כנסייה ביזנטית קדומה (לפני כ 135 שנים) . כנסיה זו מתוארכת למאה ה -חמישית לספירה. אחד הממצאים המעניינים שנמצאו בה היא רצפת פסיפס מרשימה ביופיה עם ציפורים ובעלי חיים. וקרוב לאזור המזבח של הכנסייה נמצא עיטור של סל עם לחמים ודגים. בשנות ה -80 על שרידי הכנסייה הזו הוקמה כנסייה חדשה יותר . הוקמה חצר עם מעברי קשתות באמצע עץ זית שלרגליו בריכת דגים. דלת גדולה עם וילון תכניס אתכם אל הכנסייה המסודרת להפליא. בחלק העליון שלה יש נברשת ענקית ובצדדים ויטרינות צבעוניות, שהאור הנכנס מאיר אותן.

מאחר שלכנסייה היסטוריה ארכיטקטונית רבת שנים לנעשה וליתר דיוק  יש 3 גירסאות שלה. הכנסייה הראשונה של הלחם והדגים הוקמה בשנת 350 לספירה לאחר מכן הורחבה ב 480 והאחרונה בשנת 1982 החדשה ביותר. אבני הכנסייה מורכבות חלקן מאבני בזלת מהתקופות הקדומות שלה ואבנים ירושלמיות מהחדשות. הכנסייה מאוד מרשימה.

כנסית הלחם והדגים

הכנסייה שייכת למנזר הבנדיקטי ופתוחה לקהל הרחב. מחיר הכניסה עם רכב 15 ש"ח לאדם.  מומלץ מאוד להגיע עם מורי דרך כדי לקבל פרפקטיבה רחבה על המקום . ליד הכנסייה יש מזנון עם משקאות קרים.

שעות פתיחה של כנסיית הלחם והדגים :

כל השבוע : 16:45- 8:00 .שבת 8:00-14:45.

כנסיית בכורת פטרוס

לא הרחק מכנסיית הלחם והדגים נמצאת כנסיית פטרוס. זוהי כנסייה צנועה יותר הנמצאת ממש על שפת הכנרת וניתן להגיע אליה ברגל מזו הראשונה. היא נמצאת בסמוך לעין איוב – המפל הנסתר .

בכניסה לכנסייה יש שביל עם גינון מרשים ועצים ענקיים . נזירים בלבוש מסורתי מסתובבים סביב ובודקים שהנשים לבושות באופן צנוע. סמוך למבנה הכנסייה יש רחבת ישיבה בה שרים שירים ברוח הנצרות מאמינים המגיעים לכאן מרחבי תבל.

הכנסייה ממש מזכירה את יוון , בראשונה פעמון החלק הפנימי שלה אמנם קטן מאוד בהשוואה לכנסיית הלחם והדגים אך יופיה אינו יורד ממנה.  לפי המסורת כאן קיבל פטרוס הקדוש את הבכורה מישו. כנסייה זו שייכת למנזר הפרנציסקני.

כנסייה זו נקראת גם הפריימסי, במקום זה  הבטיח ישו את ההבכורה לפטרוס  או בשמו השני שמעון בר כייפא. שמעון הפך לאפיפיור ה-1 ברומא. ומכאן נובע שם הכנסייה.

כנסיית פטרוס בכנרת

מכאן במסגרת סיור כנסיות על שפת הכנרת הלכנו לראות מקום מאוד מרשים שהוא בית הארחה לצליינים המגיעים לפה לטבחה. שמה הוא "בית הארחה פילגרהאוס" מדובר על מבנה מאוד יפה הצופה ראל הכנרת בחוץ יש בית קפה עם מרפסת ושולחנות הפונים הישר אל הכנרת . המקום הוא ברוח הנצרות ובכל פינה מופיעים סממנים של הנצרות כגון צלב. על המבנה עצמו ובחדר האוכל.  המקום בעל אופי תיירותי מובהק הוא שקט מאוד ובעיקר מיועד לתיירים. ופחות לישראלים אבל לאור הקורונה ומיעוט התיירים מגיעים אליו משפחות וזוגות ישראלים להתארח בו.

שעות פתיחה של הכנסייה : כל השבוע בין 9:00–11:45. ובין14:00–17:00 

בית הארחה פילגרהאוס

לבית הארחה יש חוף פרטי אליו ניתן לרדת במדרגות הוא אמנם קטן מאוד ונמצא בקטע מאוד סבוך של הכנרת . אבל הוא ממש מיותם מאנשים ובחודשי הקיץ זה דבר נדיר למצוא על שפת הכנרת מקומות שכאילו.גם בשער הכניסה לבית הארחה תמצאו מעבר צדדי אל החוף היפה של הכנרת. בית הארחה נמצא גם כן בטבחה מעל 2 הכנסיות.

הכנרת מהפילגרהאוס

לפרטים נוספים על בית הארחה פילגרהאוס היכנסו לאתר : Tabgha Pilgerhaus.

מפה

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן