לוגו אתר בא לי לטייל

מגילת הנחושת – טיולי מורשת וארכיאולוגיה

מגילות הנחושת

טיולי מורשת וארכאולוגיה תמיד סיקרנו ועניינו לפחות אותי, החיפוש אחר עדויות מלפני שנים רבות חושפת מסכת של סיפורים מעניינים ומיוחדים במינם שכניסה אליהם היא כמו צלילה במעמקי האוקיינוס וגילוי נפלאות .

הנה הסיפור של נפתלי חן ,הכולל יריעה אפית היסטורית על שארע  באתר "המגילות הגנוזות בקומראן" :
"הם חיפשו אוצר עתיק בשווי למעלה מ 1,000,000,000 דולר, השבוע לפני 8 שנים שודדי עתיקות מהכפר בית אולה, על יד חברון נתפסו בעודם חופרים באתר ארכיאולוגי על יד מודיעין עם גלאי מתכות. שודדי העתיקות לא מצאו את האוצר אבל בהחלט מצאו מקווה עתיק באתר הנקרא: "המגילות מקומראן".

את המגילות הראשונות גילה מוחמד א-דיב, רועה צאן בדואי, שזרק אבן לתוך מערה בניסיון להוציא ממנה עז שהתחבאה בה. האבן פגעה בכד חרס שנמצא במערה והכיל שלוש מגילות. המגילות נלקחו למאהלו, חלקן שימשו כחומר בערה
בשנת 1947 בשווקי עתיקות החלו להופיע חלקים של מגילות קלף עתיקות, בהתחלה חשבו שהם מזויפות אך מהר מאוד הבינו שמדובר במגילות מקוריות בנות אלפיים שנה מתקופת בית המקדש השני.

פרופסר אלעזר סוקניק (אביו של יגאל ידין) קנה מכספו האישי מסוחר עתיקות מפוקפק בבית לחם כמה חלקים ביום ה 29.11.47 (אך זה כבר סיפור לפינה נוספת).שודדי עתיקות הבינו שמדובר במכרה זהב והחלו לחפש אחר מערות בהם נקברו מגילות נוספות. בנחל קומראן נמצאו מגילות רבות השופכות אור על כת מסתורית שאנו קוראים לה היום " כת מדבר יהודה ", כתבים כיתתיים לצד ספרים מהתנ"ך, חומשים ועוד..(רק לסבר את האוזן) במערה מספר 4 נמצאו כ 15,000 חלקי מגילות מ 500 ספרים שונים.

לאחר שוד מסיבי של מערות במרץ 1952 יצאו חוקרים ממוזאון רוקפלר ומהבית ספר האמריקאי לארכיאולוגיה, הם הגיעו למערה בה מצאו מגילות רבות.יחד עם מגילות אלו נמצאה מגילה אחת שונה מכל השאר

מגילה עשויה נחושת, מחולקת ל2 חלקים, מגולגלת ברוחב 30 ס"מ באורך 240 ס"מ, מגילה זו נלקחה לירדן שם לא נגעו בה מחשש שתתפורר. חוקר המגילות  ג'ון מרקו אלגרו לקח חלק מהמגילה לאוניברסיטת מנצ'סטר שהצליח לנסר את המגילה ל18לוחות נחושת.

כאשר החלו לפענח את המגילה החוקרים נדהמו !!
הם קראו רשימה של 60 מקומות בהם קבור אוצר אדיר הכולל כמויות עצומות של זהב, כסף, מטבעות וכלים יקרי ערך , לצד מקומות מחבואם של אוצרות אלה (שמשקלם הכולל מוערך בכ-100 טונות)
משערים שזהו אוצר מבית המקדש הראשון או השני שהוחבא באתרים שונים.
מגילה זו מסעירה את הדמיון של חוקרים ואנשי הרפתקאות, ומשלחות רבות ניסו לפענח את המגילה ולמצוא את האוצר, ללא הצלחה. הרמזים כתובים בצורה מעורפלת ולא ברורה שמקשה מאוד על מציאת האוצר.

דוגמא לרמז בו נמצא אחד האוצרות שברשימה " בבור המלח מתחת למדרגות ארבעים ואחד  כישרונות של כסף, במערת חדר הכביסה הישן, על המרפסת השלישית: שישים וחמישה מטילי זהב ". בגלל שלא מוזכרת נקודת המוצא האמיתית , זה יהיה בלתי אפשרי ללכת ולמצוא את האוצרות לפי ההוראות הללו. לכל אלו שנדלקו להם העיניים עם חלום לשים כובע של אינדאנה ג'ונס ולהתעשר במהירות, החוקרים סוברים שאוצרות אלו כבר נעלמו לפני מאות שנים על ידי כובשים זרים" .

קרדיט הסיפור : נפתלי חן ערך הדרך
תאריך ביקור:28/05/2017

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

דילוג לתוכן