Untitled-15-3

טיול קרוואנים בארץ

טיול בקראוון

טיולי קרוואנים בישראל אמנם עדיין לא הצליחו לרכוש את המעמד הראוי להם בישראל וזאת בעיקר בגלל מספר גורמים:  היעדר תשתיות (חניונים), מורכבות ההשכרה (רכב גורר ייעודי) , עונתיות (מרבית החניונים פתוחים רק מפסח עד תחילת החורף) , היעדר כבישים מתאימים לנסיעה עם הבית הנגרר הזה.

אם זאת אנחנו הישראלים תמיד מצליחים לעקוף את הקושי ולהתחכם, ישנה אפשרות בחניון ירדן כנרת בהם נמצאים קרוואנים שאינם זזים ופשוט נמצאים במתחם מיוחד שהוכשר לטובת העניין עם חיבורי מים וחשמל ושירותים ציבוריים שנמצאים לא הרחק  וכמובן הדבר הכיפי ביותר זה הכנרת שנמצאת ממש ממול המתחם.
יצא מכך שאתם נהנים מבית מלון נייח על חוף כנרת לצד מתחמי קמפינג עם אוהלים בתנאים נחותים הרבה יותר משלכם , מבלי שהייתם צריכים להיסחב עם הבית הגדול הזה ולשכור רכב גורר מיוחד.

לכל קרוואן בחניון יש ציליה ושולחנות פיקניק כך שאפשר לאכול מחוץ לקרוואן או בתוכו. קרוואן זה אמנם לא עסק זול להשכרה ויקר מאוד ביחס ללינת שטח באוהל פשוט אבל מצד שני יש לו גם ערך מוסף רב בייחוד בחודשי הקיץ שחם לוהט, לח ויש הרבה זבובים ויתושים שתוקפים ללא רחמים את אילו שבחרו לישון בחיק הטבע בשק שינה בתוך אוהל. אילו שיבחרו ללון בקרוואן לעומתם ייהנו משינה ערבה עם מזגן נעים , בלי זבובים ובלי יתושים ויתעוררו לבוקר קסום על שפת הכנרת.

מבחינת התארגנות כאן אין הבדל גדול בין לינת שטח רגילה גם כאן חוץ משקי שינה (כי יש מזרנים בתוך הקרוואן) תצטרכו להביא את כל ציוד הקמפינג המלא : מצעים, שמיכות, כריות, סירים ,צלחות, סבון לכלים , מחבתות והרשימה עוד ארוכה. הדגש עם כן הוא על נוחות הלינה בחיק הטבע, לדעתי השכרת קרוואן  היא סוג של לינת שטח משודרגת ושייכת לקטגוריית של אוהלי יוקרה (למרות שלא מדובר באוהל).

חוף כנרת
חוף כנרת

אם גם אתם רוצים להתעורר לבוקר כזה שהכנרת פרוסה לנגד עינכם. לאכול ארוחת בוקר ולהתענג ואחר -כך לכם  נותר לבחור היכן לטייל בצפון מתוך מגוון האפשרויות הן רבות כגון לטייל באזור הכנרת :עין נון, המפל הנסתר -עין איוב או לעלות לרמת הגולן ולעשות את אחד המסלולים : נחל יהודיה , נחל זוויתן או השביל התלוי בבניאס . אפשרות אחרת לאילו שלא חפצים לטייל היא  פשוט להסתלבט ולהתרחץ בחוף הצמוד לחניון.
או אולי להגיע לאזור הדרום ולהתנחל מול איזה הר צבעוני , גם זה אפשרי.

אז מה יש בתוך הקרוואן ? מיטות קומתיים, שירותים, מקלחת, חדר הורים עם טלוויזיה, מטבחון עם כירת גז מובנית, מקרר , שולחן ישיבה פנימי . קמפינג = נוחות זו המשוואה הנגזרת מלינה בקרוואן. קחו בחשבון שתצטרכו לפחות אחת ליום לרוקן את השירותים, יש בצד הקרוואן מעין מיכל שצריך להוציא אותו לרוקן אותו באזור מיוחד ליד השירותים הציבוריים.

וגם על תשכחו למלא מים בקראוון כדי שבאמצע המקלחת תישארו עם סבון בעיניים. הקרוואן אמנם נוח מאוד ללינה אך צריך לזכור שיש תחזוקה הנדרשת ותפעול שלו.

אם אתם כבר מיומנים בסיפור הזה, ויש לכם רכב גורר אז לכו כבר על "כל הקופה" וסעו עם קרוואן כבר מהבית , כך תוכלו להנות ממספר חניונים וממספר רב יותר של מקומות טיול ולינה ברחבי ישראל.

מבחינת הכיס שלכם בחלופה הראשונה : תשלמו רק את עלות השכרת הקרוואן  ואם תבחרו להגיע עם רכב גורר תשלמו גם את עלות השכרת הקרוואן ( בין 500 ל 1000 ש"ח ללילה – תלוי בגודל הקרוואן , הפאר ועוד)  וגם את עלות החניון (נע בין 200 ל -300 ש"ח ללילה).

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

מסלולי טיול באזור המקום

No results found.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

דילוג לתוכן